Napadlo vás někdy, co všechno může skrývat datum vašeho narození? Je to takový váš poklad, protože čísla v sobě ukrývají velké množství informací a odpovědí a jsou klíčem k odhalení tajemství o každém z nás. Porozumět jejich řeči znamená porozumět sobě i okolnímu světu. Na Moniku Ben Thabetovou čísla promlouvají již třicet let a prostřednictvím numerologie pomáhá nejen jednotlivcům, ale také firmám. Vstupte do jejího světa.

Monika Ben Thabetová vyrůstala v malém městečku na Moravě, ale rané dětství strávila v Africe.  Její otec pochází ze Súdánu  a Monika po něm zdědila exotický vzhled, kvůli kterému často čelila útokům a posměchu. Vše vygradovalo v roce 1998, kdy následovalo rozhodnutí emigrovat do Itálie. Dnes je Monika uznávanou koučkou, numeroložkou a spisovatelkou. Jejích schopností využívají i velké korporace či vrcholoví sportovci. Zjistili totiž, že Moničin koučovací systém vytvořený na základě numerologie opravdu funguje a dovede je k lepším výsledkům.

Moniko, Váš život je již od útlého dětství velmi pestrý, i když zprvu nebyl příliš radostný. Jak vzpomínáte na své dětství a jak jste se vypořádávala s útoky na svou osobu? Ptám se, protože i dnes to bohužel řeší mnoho lidí a možná je takto můžeme trochu podpořit.

První, co mě napadá, je poprosit všechny, kdo právě začínají číst náš rozhovor, aby na chvíli přestali, vstali a šli se na sebe podívat do zrcadla. Ať se zpříma zadívají do svých očí a uvědomí si, že vidí  úžasného a jedinečného člověka. Přesně tohle totiž drželo nad vodou mě samotnou,  když jsem v dětství čelila útokům a ponižování. Chránilo mě to od negativních myšlenek. Každý z nás si v sobě nosí jak radost, tak i smutek a všichni donekonečna něco řešíme. Proto si myslím, že je důležité přijmout, že když se k nám někdo chová špatně, může to být jen proto, že je sám zaslepený vlastním trápením nebo bolestí. Proto je důležité nesoudit a přijímat ostatní takové, jací jsou.

Jaké byly Vaše začátky v Itálii? Řešila jste třeba i jazykovou bariéru?

Jazyková bariéra byla zpočátku problémem, ale našla jsem nečekanou oporu ve své tříleté dceři, která cestovala se mnou.  Jak známo, děti se učí jazyky mnohem rychleji než my dospělí a nasávají je doslova jako houba. Takže když jsem potřebovala něco někde vyřídit, brala jsem ji s sebou a ona mi zdatně překládala :-)Žádný začátek není lehký, i když se na to často zapomíná. Lidé mnohdy nevidí, že za každým úspěchem je hodně odříkání, obětí, tvrdé práce a nevydařených pokusů. Hlavní je se z nich vždy oklepat a jít dál.

Původně jste vystudovala zemědělskou školu, pak zubní asistentku, marketing, a nakonec pracujete s čísly a věnujete se numerologii. To jsou docela skoky, jak se to tak přihodí a čím jste chtěla být v dětství?

Pracovala jsem i v dalších oblastech, například v merchandisingu nebo velkoobchodu. Člověk se někdy hledá celý život. Někomu se to podaří už v mládí, jinému až později a někomu třeba nikdy.Jsem velmi zvídavá, miluju změnu a ze všeho nejvíc mám ráda lidi, a proto jsem vždycky chtěla přivonět ke květům pokaždé na jiné louce.Dnes se věnuji koučinku a numerologii a píšu o ní knihy, protože jsem své numerologické znalosti používala vlastně v každém zaměstnaních a vždycky mi pomohly rychleji vystoupat nahoru.

A čím jsem chtěla být v dětství? Buď detektivem nebo veterinářem. Měla jsem totiž doma celou malou zoo. Od laboratorních potkanů, holubů, psa a koček, až po pakobylky a hada.A když jsem se nestarala o zvířata, hrávala jsem s kamarády na schovávanou nebo stopovanou a vždycky jsem všechny vypátrala. Tak proto detektiv 🙂

Na základě numerologie jste vytvořila i svůj vlastní koučovací systém. Můžete nám ho trochu přiblížit?

Tento systém spočívá v tom, že nejdříve do detailu analyzuji datum narození klienta a následně si domluvíme osobní nebo online rozhovor. Na základě toho, co mi čísla z data narození o daném člověku “prozradí”, s  ním pak začnu pracovat.Na prvním sezení zpravidla odhalíme problémy, které si v sobě lidé skrytě nesou, nahlédneme do podvědomí, do prožitků a emocí. Je to  velmi individuální. Následně si domluvíme další setkání a začneme řešit přístup k životu, pohled na realitu a způsob komunikace. Je důležité, aby si každý člověk uvědomil, že si díky správnému nastaveni mysli může sám začít tvořit vlastní realitu. Svou osobní verzi okolního světa.  V tom je numerologie opravdu jedinečná.

Čím si Vás numerologie získala a jak jste se k ní vůbec dostala?

Vnímám ji jako velký dar, který nám tu před tisíci lety zanechali naši předci. Máme obrovské štěstí, že z něj můžeme čerpat.Sama se jí věnuji už přes třicet let.Vždycky říkám, že na mě čísla doslova mluví a neuvěřitelně usnadňují život jak mě, tak mým klientům. Nedám na ni zkrátka dopustit. Může pomoci opravdu každému a stačí ji jen s pokorou požádat o poznání sama sebe. Můj první výpočet numerologické tabulky mi ukázala moje maminka, když mi bylo 15 let. Živě si na to vzpomínám. Myslela jsem si, že jde o nějakou hru, ale maminka mluvila velmi vážně. Po výpočtu se mi podívala tajemně do očí a pronesla: “Čísla mají zvláštní energii a mohou ti říct všechno, co si přeješ znát.” Ten výpočet jsem nevyhodila a po nějakém čase jsem pochopila, že na tom opravdu něco bude. Dnes, po třiceti letech, vím, že tomu opravdu tak je.

Jak se dá numerologie využít v praxi a co čísla o člověku prozradí?

Numerologie má velmi konkrétní využití v mnoha oblastech života. Může vám pomoci při výběru vhodného data pro nějakou konkrétní událost, ať už je to otevření nové firmy, podepsání smlouvy, koupě nemovitosti nebo vydání knihy. Může vám dokonce pomoci najít ideální datum sňatku, (ale pozor, v každém případě je vždy důležité nejdříve analyzovat data narození všech zúčastněných ).Lze ji použít i k hloubkové sebeanalýze a pochopení sebe sama, ale také k pochopení druhých. Pomůže odhalit silné a slabé stránky, najít zvláštní nadání a talenty, ale tuhle větu jste určitě již všichni slyšeli tisíckrát, že? Když bych ale šla více do hloubky, dá se jejím prostřednictvím rozpoznat i intenzita emocí, intelekt, sklony k egocentrismu, zručnost, vytrvalost, rozhodnost, predispozice k závislostem, zdravotní stav, intuice, sebedůvěra, flexibilita, průbojnost, materialismus, sexualita apod.

Dá se numerologie využít například i ke zjištění, kterým směrem by se měl člověk v životě vydat i jaký partner se k němu hodí?

Samozřejmě. S mými klienty to řeším denně. Vaše datum narození je váš rádce a pomocník. Je to taková pomyslná truhla s pokladem, kterou dostane každý do vínku. Bohužel, většina z nás si to ani neuvědomuje. Ale když dokážeme zvednout její víko a nahlédnout dovnitř, světlo z lesku, ta nesmírná záře “pokladu” nám ukáže tu správnou cestu, ten správný směr. Co se týče partnera, samozřejmě, čísla vám mohou poradit, na co si dávat pozor a jak nejlépe spolu vycházet. Ukáží vám tu vaši vzájemnou jedinečnost, do které se můžete zamilovat ještě více.

Spolupracujete i s firmami. Jak ony mohou využít sílu čísel?

Způsobů je hned několik. Každý podnikatel bude jistě souhlasit s tím, že čas jsou peníze. Každou firmu tvoří, více než produkty a služby, hlavně lidé. Pro to, aby firma dobře fungovala a prosperovala, je klíčové  správné personální obsazení a dobré mezilidské vztahy.Numerologii tedy využívám k tomu, abych ukázala každému jeho jedinečnost a zároveň jeho místo v týmu. Když totiž každý, ať už šéf nebo zaměstnanec, pozná do hloubky své skutečné kvality a současně i kvality svých spolupracovníků, mezilidské vztahy se tím prohloubí. Na to navazuje důvěra v sebe sama a poté v kolegy, a s tím související větší chuť být platnou součástí “rodiny” a pracovat na společném cíli. V praxi tomu bohužel bývá jinak. Firmy střídají jednoho zaměstnance za druhým a vůbec se nesnaží opravdu zjistit, koho vlastně mají mezi sebou. Nesnaží se opravdu poznat, koho mají doslova “pod střechou”.A tak hledají nové a neuvědomují si, že tak vlastně ztrácí čas a peníze a nakonec často přeberou.Zapomínají přitom, že mnohem důležitější než úžasný životopis uchazeče je jeho emoční inteligence. Pomáhám jim tedy s výběrem vhodného a kvalitního personálu s největším potenciálem pro danou pozici.Dělám také koučink a teambulding jak top manažerům, tak zaměstnancům na všech úrovních. Majitelé firem se na mě také často obracejí s tím, abych jim vytvořila “numerologický kalendář”. Ten jim pomáhá zvolit vhodný okamžik pro novou investici, představení nového produktu, reorganizaci a personální změny, nebo kdy investovat do reklamy a kdy na peníze naopak nesahat.

Někteří lidé se stále k numerologii staví skepticky a považují ji za jakousi pavědu podobně jako třeba astrologii. Setkáváte se také s těmito názory?

Přirozeně, a je to naprosto v pořádku.  Zastávám názor, že svět je krásný právě proto, jak je rozmanitý. Každý si v něm může najít, co se mu bude líbit a pravdu, v kterou uvěří. Stejně tak, kdo si chce zlepšit  život s využitím energie čísel, má tu možnost. Kdo nechce, věřím, že najde to, co ho osloví a ukáže mu ten správný směr.Vždy říkám, že když něco nevidím, neznamená to, že to tam není, znamená to jen, že já nejsem schopná to vidět!

V loňském roce jste vydala knihu Tajná moc čísel. V čem může být čtenářům nápomocná? Dá se i říci, čím se například odlišuje od jiných knih o numerologii?

V knize “Tajná moc čísel” naleznete unikátní šestnáctipolíčkovou tabulku. Vše, co je v knize o ní napsáno, vychází z mých třicetiletých zkušeností a praxe. A hlavně, plno numerologů se bude divit, že jestli byli přesvědčeni o tom, že číslo má jen jeden význam, v knize odhalí, že tomu tak není. A čemu se budou divit ještě více, že opravdu vše sedí na 99 %. Já sama při každém výpočtu a konzultaci se ještě i po 30 letech nepřestávám divit té přesnosti výkladu. Proto si myslím, že by kniha neměla chybět v žádné domácnosti nebo na pracovišti, tak jako dříve “Domácí lékař”. Jen bych doporučila nepřeskakovat a poctivě si ji přečíst od začátku až do konce.

Kromě toho, že jste úspěšnou ženou ve svém oboru, jste také maminkou dvou dcer. Jak se Vám dařilo a daří kloubit práci a rodinu?

Děkuji, ale myslím, že by na tuto otázku měly odpovědět spíš moje dcery. Jsou už obě dospělé a ve svých oborech velmi úspěšné.Vždycky jsem se snažila být jim vzorem, ale čím jsou starší, začínají být vzorem ony mně. Je to velmi silný, zvláštní pocit. Jsem nesmírně vděčná za to, že spolu můžeme sdílet naše životy.

Zasvěcujete do tajemství čísel i své dcery? Může poznání čísel třeba už i dětem nějak pomoci?

Moje dcery mají k energii čísel a ke spiritualitě vůbec velmi blízko. Obě se řídí pravidlem “nejdřív musíš uvěřit a až potom uvidíš”.Pochopení kvalitativních významů čísel samozřejmě pomáhá i dětem. Moje kurzy navštěvují jak rodiče, tak děti.Přála bych vám vidět, kolik zajímavých poznatků a úhlů pohledu mají, je vždy se od nich co učit. A vždy ,když se loučíme, je v tom velké uvědomění, že jsme si navzájem předali mnoho. Vždy v jejich tvářích vidím, že jsou spokojenější a silnější, protože pochopily, že si odnášejí něco, čemu říkám “nový pár očí”, díky kterému jsou pak schopny lépe chápat samy sebe a své kamarády.

Co vás kromě čísel baví,  čemu se věnujete ve volném čase?

Velmi ráda vařím. Čím víc jídla a strávníků, tím lépe. Nejraději mám, když se všichni olizují až za ušima a vidím prázdné talíře. Ráda také cestuji, poznávám nová místa a lidi a sbírám jejich úsměvy. Vždycky, když jsem někde poprvé, dochází mi, jak jsem vlastně maličká a svět je veliký a kolik toho z něj ještě můžu navštívit a vidět. Samozřejmě taky ráda sportuji, protože ve zdravém těle je přece zdravý duch 🙂

Jste teď šťastná? Máte nějaké sny či přání do budoucna?

Jsem a velmi, i když mi tu a tam samozřejmě taky ukápne nějaká ta slza. Celkově si ale nesmírně vážím toho, že jsem došla k uvědomění, že si svoji každodenní realitu vytváří každý sám. Sny a přání, tak těch mám opravdu hodně. Momentálně třeba pracuji na projektu na Slovensku, kde pomáhám s energií čísel při obnově jednoho velmi starého a krásného kláštera. Mým přáním tedy je, aby se nám do dvou let podařila kolaudace a otevření prvního opraveného křídla. Ale to největší přání je, aby co nejvíce lidí bylo na světě šťastných a cítili se spokojeni a seberealizováni. A k tomu jim opravdu může pomocti hlubší poznání čísel jejich data narození, a když si budou přát, velmi ráda je tímto světem provedu.

Foto: archiv Moniky Ben Thabetové

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account