Dana Mrázková je matkou tří dospělých dcer a sama dlouhé roky podnikala. Nyní je členkou představenstva a obchodní ředitelkou společnosti Finhaus. Vybudovala silný prodejní tým a žila ve dvoukariérovém manželství. Podporuje potřebné a je stálou inspirací pro své okolí. Neustále na sobě pracuje a vzdělává se a v jejím nejbližším týmu najdete většinou ženy. Na jednu dámu po padesátce je toho opravdu dost.
Dana má osobní zkušenost s tím, jaké to je být matka samoživitelka. Také díky tomu se zrodil projekt Pojištění pro šťastné mámy, u jehož zrodu osobně stála. Dana popisuje vznik celé myšlenky jako potřebu pomoci maminkám v podobné životní zkušenosti a říká: “Sama jsem roky žila jako máma samoživitelka a na vlastní kůži jsem zažívala chvíle obav, jak by se nám vedlo, kdybych třeba dlouhodobě onemocněla a nemohla vydělávat. Naštěstí jsem pracovala v branži, tak jsem se o sebe dokázala postarat. Ale co ty ostatní ženy a mámy? Jsou situace, ve kterých stát nepomůže, ale co má máma dělat? Kdo jí dá informace a navede ji na možné řešení?”
Při hledání odpovědí na tyto otazníky se zrodil nápad pojistky přímo na míru této rizikové cílové skupiny. “Jakmile jsem se dobře pojistila, bylo to lepší – věděla jsem, že se o holky dokážu postarat i v případě propadu financí například z důvodu nemoci” dodává. Inspirací k samotnému projektu nebyly ale jen její vlastní zkušenosti, ale také příběhy z blízkého okolí. “Několikrát jsem byla svědkem toho, že se některá z mých kamarádek dostala do krize třeba proto, že neměly hlídací babičky, které by je v době nemoci dětí zastoupily. Některé kamarádky to pak řešily nevýhodnou půjčkou, nebo velkým uskromněním…” popisuje dále svou motivaci k projektu pro maminky v nesnázích.

Za pár stovek měsíčně máte jistotu, že i v případě nemoci bude vaše rodina zaopatřena
Pojištění pro šťastné mámy je unikátní program, který dodá zejména mámě samoživitelce jistotu a klid, že na to není sama. Finančně ji pomůže v situaci, kdy ona sama nebo dítě dlouhodobě onemocní a máma má výrazně nižší příjem nebo ho nemá vůbec. Program umí hodně dalších věcí, ale hlavní myšlenka je ta, že v případě, že má máma finanční potíže, je tu pomocná ruka. “Součástí projektu je samozřejmě osvěta toho, v čem a jak může pomoci stát, v případě že jste na dítě sama. Říkáme surovou pravdu, ukazujeme příběhy a hodně pracujeme s čísly, aby maminky viděly, jak taková situace může vypadat, než se jim přihodí.” vysvětluje Dana Mrázková. Pojištění, které Finhaus samoživitelkám nabízí, přitom není nijak drahá záležitost. “Již za 300 Kč měsíčně si můžete koupit jistotu, že o vás a vaše děti, bude v případě potřeby postaráno”, říká dále. 

Jediná povinnost na světě je být šťastná
Na otázku, jak vychovává své tři dcery, odpovídá Dana, že i když už jsou holky dospělé, od malička se jim snažila vštěpovat myšlenku, že jejich jediná povinnost na světě je být šťastná. “Učila jsem je, že šťastný je ten, kdo může v klidu spát, má silné hodnoty, je transparentní a žije v pravdě. Že laskavost, vřelost a upřímnost jsou vlastnosti životních vítězů.”  Dana přiznává, že s ní její dcery zažily těžké chvíle na cestě k úspěchu, že byly svědky lidské závisti a toho, že budování kariéry je cesta trnitá a musí se opravdu “odpracovat”. 
A co dělá obchodní ředitelka Dana ve volném čase? “Naštěstí máme s partnerem společné koníčky a tak hrajeme tenis, nebo chodíme na procházky do lesa, to mi po dlouhém pracovním dni dělá dobře. Partner se mnou má trpělivost a velmi mne podporuje” říká Dana Mrázková. Zdůrazňuje, jak je pro ni důležité mít v životě harmonii a jak důležité pro ni jsou rodinné rituály, které se snaží pravidelně dodržovat. “Nejraději mám advent, to je pro mě nejdůležitější období, zklidním se, přemýšlím nad sebou, procházím se starým městem, společně zdobíme stromeček…” 
Na otázku, čeho by chtěla v životě ještě dosáhnout, odpovídá tato výjimečná žena jednoduše: „Uvidíme, co mi život přinese, nic neplánuji, nechávám věci plynout, mám totiž jednu velkou výhodu – jsem šťastný člověk, který žije přítomností”. Také dodává, že už se moc těší na roli babičky. 🙂 

Životní motto: “Život má takový smysl, jaký mu dáme.”

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account