Na tapiokových perlách si rozhodně zuby nevylámete. Jejich využití je široké a dokonce jsou k našemu zdraví příznivé. Jak s nimi v kuchyni naložit?
Tapioka je škrob získaný z kořene esculenta rostlinných druhů Manihot. Můžete ho koupit v prodejnách zdravé výživy ve formě tapiokové mouky nebo slisovaných kuliček. O mouce jsme se již v jednom článku zmínili. Teď se ale zaměříme na samotné perly.

Tapiokové perly řadíme mezi bezlepkové potraviny se zdrojem karbohydrátů a s nízkým obsahem cholesterolu. Jeho výhodou je také rychlé zasycení na dlouhou dobu. Kromě vápníku, fosforu, draslíku a hořčíků je zdrojem kyseliny listové příznivé pro ženy, vitaminu B a železa.
Před třemi lety se internetem nesly zprávy, že jsou tapiokové perly zdraví škodlivé. Při výrobě na Taiwanu totiž část výrobku obsahovala průmyslový škrob namísto potravinářského, což může poškodit trávící orgány a ledviny. Škodlivé perly se ale do Česka vůbec nedostaly a zanedlouho byly staženy z distribuce úplně.
Využití perel v kuchyni
Tapiokové perly se k nám do Česka dostaly především jako nepostradatelná ingredience při výrobě Bubble tea. Kuličky si nejdříve ve vodě uvaříte a pak je smícháte s čajem. Důležité je dodržet poměr surovin. Recept naleznete například zde.

Zdroj: Pinterest

Dalším populárním receptem je tapiokový pudink. Kuličky nechte nejlépe přes noc naložené ve vodě. Rychleji se pak uvaří. Naložené kuličky uvařte v trojnásobném množství mléka, ať už kravském, mandlovém, rýžovém nebo kokosovém. Kuličky jsou ze začátku bílé, ale postupně se zprůhlední a mléko zhoustne. Recept na tapiokový pudink naleznete i na stránkách Ženy sro.
Tapioku se nebojte použít ani jako zahušťovadlo do polévek na způsob krupek, nebo jako krém do dezertů a ovocných koláčů. Jelikož má tapioka příznivé účinky při potížích s trávením, dobře poslouží i jako příloha k hlavnímu jídlu.
Rádi zkoušíte nové věci? Pak si třeba pochutnáte i na receptech s chia semínky. Nebo v mrazivém období ochutnejte netradiční horké nápoje.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account