Fitshaker: Zkušenosti a tipy na cvičení pro zaneprázdněné

„Potřebovala bych začít cvičit, ale kde na to vzít čas?“ Znáte to? Také víte, že vám chybí pravidelný pohyb, ale času na docházení do fitka vám nezbývá? Vyrazila jste si s kamarádkou jednou, dvakrát a pak vám předplacené lekce propadly? Pokud to s pohybem myslíte opravdu vážně, je tu řešení. Fitshaker nabízí různorodá cvičení podle videí zkušených trenérů v pohodlí vašeho domova.

Ať už chcete zhubnout, zformovat svou postavu, posílit svaly, nebo se jen protáhnout, relaxovat a uvolnit, stačí se zaregistrovat na stránkách Fitshaker. Do 45 sekund máte přístup k svému účtu, kde si přesně podle vašich potřeb a cílů můžete nechat namíchat pro vás ten nejvhodnější koktejl cviků a trénovat pak kdekoli a kdykoli si najdete vhodnou chvíli. Potřebujete pouze připojení k internetu. V nabídce najdete i vhodné cviky pro těhotné a maminky po porodu.

Ukázky jednotlivých typů cvičení od jógy až po posilování si můžete prohlédnout už předem ve spodní části internetových stránek. Jak se tato nabídka nejrůznějších cvičení zamlouvala našim testerkám? Bylo z čeho vybírat a uspokojilo to jejich očekávání?

Široký výběr, rady, doporučení a možnost vybrat si to pravé pro vás
„Fitshaker je bezva stránka. Hned po registraci a vyplnění mých cílů naskočila doporučená videa na cvičení,“ vypráví Misha. Mohla jsem si sama zvolit, jaká budu chtít. Nastavila jsem si, na kolik chci zhubnout. Po každém cvičení je strašně motivující vidět, kolik jste spálili kalorií a na kolik procent je váš cíl blíž. Zvolila jsem „Sexy body“, potřebuji cvičení rychlejší a posilující. Videa nejsou dlouhá, ale i za cca 25 minut vypadáte, jako kdybyste běžela maratón,“ svěřuje se Misha, která zároveň ocenila, že po každém cvičení dostala i tip na zdravý recept či radu ohledně pitného režimu, se kterým má jinak potíže. „Za mě palec nahoru, jistě budu pokračovat nadále,“ těší se.

„Myslím, že z takto velké nabídky si vybere naprosto každý,“ domnívá se Alergino. „Hned můj první výběr byl špatný a nezvládla jsem to. Přešla jsem na něco méně náročného a naprostá spokojenost. Můžete si zkusit více cvičení, než si vyberete ten ideální,“ doporučuje. Marie si vybrala jógu, ale prohlédla si i další cvičení. „Zrovna jsem potřebovala protáhnout trochu tělo! Nemusela jsem nikam chodit a mohla si zacvičit doma.“

Příjemné trenérky povzbudí i začátečníky, nechybí ani zdravé recepty
Jako velmi pozitivní hodnotí rozdělení cvičení do přehledných kategorií, ze kterých si každý vybere to své, i Baxa: Já si zvolila „Six pack“ – cvičení na bříško. Trenérka je velmi milá, vše srozumitelně vysvětluje a cvičení zvládají i sváteční sportovci jako jsem já. Navíc délka cvičení je adekvátní rychlému životnímu tempu, které většina z nás má. Fitshaker vřele doporučuji jako formu každodenního domácího cvičení. Kromě tréninků jsou na blogu navíc zdravé recepty, což je příjemný bonus,“ dodává spokojeně.

„Cvičení je makačka,“ přiznává Eva, „ale jsem spokojená a hlavně v klidu domova, nemusím nikam chodit a pustím si cvičení podle času a nálady.“ Podobně to vidí Hanka: „Nejsem žádný sportovec a nevyhledávám kolektivní sporty, takže cvičení v pohodlí domova mi vyhovuje.“
Zapojit se může celá rodina. Michal už zhubnul dvě kila

Cvičení mohou ocenit nejen ženy, ale i muži. Svou zkušeností přispěl i Michal Turbo: „Byla mi doporučená 4 cvičení: Six pack, Sexy body, Dynamic pump, Toning Interval. Zůstal jsem u Six pack, protože ostatní jsem nezvládal s dechem. Jsem kuřák, už 4 roky chci přestat, ale nejde mi to,“ přiznává Michal, pro kterého bylo cvičení velmi dynamické, nestíhal vše naprosto dokonale, ale to prý nevadí. „Není důležité, jestli děláte “koniny”, hlavní je, že se hýbete. Za ty dva týdny mám o 2 kg méně, měl jsem 113 kg, nyní mám 111 kg při 180 cm. Členství je na měsíc, tak ještě 2 kg shodím za další dva týdny, ale chtěl bych rovných sto,“ je odhodlaný Michal, který zapojil i rodinu. „Malé se líbila taneční sestava, tak dělala u notebooku také “koniny” a jak pak hezky spala,“ pochvaluje si. Společně si zacvičit tedy mohou ženy, muži i děti.
Dobrý impuls začít, skvělá motivace vytrvat
 

„Nemám vůli u něčeho setrvat, ale Fitshaker byl ten správný impuls,“ tvrdí Bobeš. „Prvních sedm dní je třeba poctivě odcvičit a teď po deseti dnech je to pro mě brnkačka. Konečně ze sebe mám radost, baví mě to a cítím se skvěle. Stránky jsou přehledné, je tu dost různých cvičení, ze kterých si vybere určitě každý.“

Stejný názor má Jitka: „Oceňuji snadný výběr vhodného cvičení pomocí dotazníku a možnost vybrat si z pestré nabídky cvičebních programů. Já jsem si vybrala Toning Interval pro posílení těla. Každý den máte v kalendáři nové cvičení, střídají se dynamická s posilovacími. Kalendář je přehledný, hned vidíte, zda jste cvičila, kolik cvičení jste od začátku absolvovala, a pokud se vám nějaké cvičení líbí, můžete se k němu kdykoli vrátit a zacvičit si ho znovu,“ oceňuje Jitka, která měla pouze potíže s registrací. „Nebylo možné se přihlásit již po těch avizovaných 45 s. Nepřišel potvrzující e-mail. Kdybych se sama nezkusila druhý den přihlásit, tak bych se ani nedozvěděla, že již přístup mám,“ dodává. I tady se ve chvíli nezdaru tedy vyplatilo setrvat.

„Největším přínosem testování cvičení Fitshaker je jednoznačně to, že jsem se donutila KONEČNĚ OPRAVDU CVIČIT!  Jsem máma dvou malých dětí, 3 a 1 rok, a přiznám se, že jsem od druhého těhotenství cvičila poprvé. Z časových důvodů to do tělocvičny nestíhám,“ ocenila tuto možnost stejně jako mnoho ostatních i Jam.

Také Lottie je s cvičením Fitshaker od začátku moc spokojená. „Stránky jsou velmi přehledné s velkým množstvím různých cvičení od jógy po různé posilování. Zvolila jsem si program Dynamic pump s Leou Grančič a nemám, co vytknout,“ říká Lottie. „Instruktorka je milá a příjemná, během celého cvičení motivuje k nevzdávání. Oceňuji, že ukazuje i lehčí verzi cviků pro začínající. Zkoušela jsem mockrát různá domácí cvičení, ale nikdy jsem tak dlouho u něčeho nevydržela jako tady. Uvažuji i o placeném členství a pokračovat v tomto cvičení dále.“

A jak pravidelně cvičíte vy? Ocenila byste možnost vybrat si to nejvhodnější cvičení pro vás i doma?

Všechna hodnocení najdete ZDE.

Zdroj foto: Ivana Sýkorová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account