Každá z nás má někdy chvíle, že se necítí ideálně. Trápí nás práce, partnerské vztahy, či zdraví. Některé vyhledají psychology a doktory, jiné kartářky a léčitele. Ani jedno není správně nebo špatně, záleží pouze na vašem přesvědčení. Víte ale, že pro své zdraví a “dobití baterek” lze udělat i něco jiného, než chodit za lidmi pro pomoc? 
V přírodě se vyskytuje mnoho míst, kde si řeknete, že se tam cítíte dobře. Uvolněně. Po Čechách je pak spoustu míst, které vyloženě vybízejí k tomu, abychom tam trávily hodiny a dny, protože nás energie tohoto místa uzdravuje. Všeobecně prospěšné jsou prosluněné lesy, louky. Idylické pohledy na lesní potůčky a horské stráně. Vysoké kopce a čerstvý vzduch. To vše nás dobíjí a uzdravuje. Jsou však konkrétní místa v naší zemi, které jsou známá prakticky už jen tím, že existují. Proč? Protože v sobě skrývají takovou koncentraci pozitivních sil, že jsou sem lidé přitahování z daleka. Jezdí sem relaxovat, meditovat, léčit se.
Podívejte se spolu semnou na nejzajímavější pozitivní a léčivá místa v naší zemi. Třeba vás některé osloví a vy budete vědět cíl vašeho dalšího výletu. 🙂

Praha
K tomuto městu má mnoho lidí dost rozporuplný postoj. Podívejme se však na ni očima člověk, který hledá klid a vyléčení, nikoli z hlediska turismu.
Kostely a chrámy jsou v tomto městě nabity velmi silnými energiemi. Jsou zde prokázány i léčivé energie. Je však potřeba se po památkách, či ve starých stavbách procházet ve chvíli, kdy je ve městě méně lidí. Vyberte si pozdní hodinu, či nepříznivé počasí. Může se to zdát jako zvláštní doporučení, ale právě v těchto chvílích jsou mnohé z nás i citlivější. Hledáte konkrétní místo, kam zajít? Vyšehrad a energie kolem něj jsou velmi silné, kreativní a podporují originalitu i výkonnost. Emauzský klášter je místo, které podporuje vysokou psychickou odolnost, léčí. Toto je jedno z nejsilnějších míst v Praze vůbec a navíc zde dokáží načerpat síly i ty z nás, které energie úplně necítí. Stačí dlouhodobější pobyt na tomto místě. Faustův dům – všichni zřejmě víme, jaké pověsti se k tomuto místu váží. Málokdo ale ví, že lidé ho svou vírou energeticky posílili natolik, že když se v jeho blízkosti budete zdržovat častěji, pomůže vám posílit mimosmyslové vnímání, cítění energie a dokonce i vnímání potenciálu druhých. Také v lidech vzbuzuje touhu věnovat se magickým a paranormálním věcem. Strahovský klášter – výborné místo pro činorodou psychickou i fyzickou aktivitu. Není však vhodný pro tiché meditace a lidé by zde neměli truchlit nebo se vracet ke starým ranám, místo tyto myšlenky velmi rychle rozvíří do nepříjemných rozměrů. Pražský hrad – věřím tomu, že jeho umístění není náhodné. Na tomto místě je nejvyšší psychická i mentální energie v celém městě. Toto místo dodává sílu, vitalitu, životní optimismus a odhodlání. Lidé s nevyrovnanou psychikou se na tomto místě budou cítit dobře, protože ukotvuje rozladěné energie v nás.
Panenský Týnec – kostel při klášteře klarisek
Toto místo mnohé z nás určitě znají právě kvůli jeho účinkům. Panenský Týnec byl podle archeologických nálezů osídlen již v době bronzové, první zmínky o obci pocházejí z roku 1115. Ve 13. století zde založili majitelé panství, páni ze Žerotína, klášter pro jeptišky z Anežského kláštera v Praze.
V Panenském Týnci můžeme nalézt nedostavěný mohutný kostel při klášteře klarisek, který nebyl nikdy dostavěn, a má léčivé účinky. Nejviditelnější účinky má místo na lidi, kteří si prošli mozkovou mrtvicí, mozkovou obrnou nebo měli/mají jakýkoli úraz hlavy. Energie v klášteře jsou velmi silné a vysoké, proto účinkují na nevyšší čakry (energetické body na našem těle).
Vranov u Brna – Kostel Narození Panny Marie
Dalším ze známých míst v České republice je kostel Narození Panny Marie, které leží v obci Vranov severně od Brna. Původní dřevěný kostelík zde nechal v roce 1240 vybudovat jakýsi Vilém na znamení díku za vyléčení slepoty. Zvěsti o léčebných účincích spojených s uctíváním Panny Marie v tomto kostelíku se rychle rozšířily světem. Do Vranova se sjížděly zástupy poutníků. Za několik let byl u kostelíku zřízen klášter. Celý komplex se během staletí vyvíjel až do podoby, jakou známe dnes. I v dnešní době si v kostele můžete prohlédnout drobné děkovné dary uzdravených s miniaturními odlitky nemocných údů či dokonce slepoty zbavených očí. Jak je tedy patrné, pokud máte problémy s očima, či nohama, pak se vydejte na pár dní sem a dopřejte tělu tuto léčivou energii.
Karlovarské prameny
Toto léčivé místo znalo dobře už staré slovanské obyvatelstvo a my ho v dnešní době známe také. Víte však, jakou mají historii a co mohou nabídnou po energetické stránce? Skutečně dějiny Karlových Varů začínají však rokem 1370, kdy na místě léčivých pramenů založil král a císař Karel IV. lázeňské město.
Právem se karlovarská kolonáda nazývá královnou všech kolonád. Má totiž daleko větší obsah veškerých léčivých látek.
Nejsilnější pozitivní zóna se nachází v blízkosti vřídla. Má tvar kruhu o průměru přibližně 15 metrů. Energie, která zde vyzařuje, má blahodárný vliv na onemocnění kloubů, bolesti žaludku, pomáhá proti pálení žáhy, je prevencí proti nachlazení.
Pobyt na tomto místě může pomoci všem, kdo často trpí onemocněním z prochladnutí, kdo mají potíže s ledvinami.
Labské pískovce
Léčivou mocí prý oplývají i pískovcové skály na severu Čech. Tuto chráněnou krajinnou oblast tvoří z větší část křídové druhohorní sedimenty. Skály jsou častým cílem turistů více než dvě století. Ozdravně jistě zapůsobí už jen samotný pobyt na čerstvém horském vzduchu v oblasti, kde se vyskytuje řada chráněných rostlin a živočišných druhů.
Lidé pohybující se v oblasti léčitelství také tvrdí, že pískovec má schopnost nasát do sebe jako houba veškerou negativní energii, emoce a neduhy.
Všeobecně zde mohu doporučit návštěvu všech míst, které mají co dočinění se skálami. Podobné účinky mají Adršpašské skály nebo třeba Toulovcovy maštale.
Boží kámen
Boží kámen je přírodní mystické místo mezi Kraselovem a Tažovicemi na Strakonicku. Je často navštěvován lidmi, hledajícími duchovní zážitky, které se skutečně dostavují, zvláště při první návštěvě. Umožňuje to neustálý proud kosmické energie, přicházející do určitého místa v jednom z kamenů.
Nezdržujte se však na tomto místě příliš dlouho. Má velmi silné záření a citlivějším ženám by místo léčivých účinků mohl způsobit problémy pocházející z velkého množství síly.
Hauswaldská kaple
V šumavském národním parku nedaleko obce Srní leží Hauswaldská kaple. Historie tohoto poutního místa sahá hluboko do historie. Vypráví se, že slepci si zde omývali oči v pramenu vody a záhy viděli. Chromí se na místě modlili k panence Marii a poté zahazovali berle a kráčeli domů po svých. V místech se prý stále nachází silné energetické pole a místní pramenitá voda má na lidský organismus blahodárné účinky.
A nejen ona. Energie, která zde proudí, je skvělá pro celý organismus. Můžete zde v klidu meditovat, ale ještě lepší je si v blízkosti zacvičit nebo se snažit rozhýbat končetiny. Podpoříme a doslova nastartujeme tok energie v našem těle.

Toto jsou jen některá z mnoha míst, jsou to však místa, která mohu sama za sebe doporučit. Pokud máte vy samy zajímavé typy na výlety, na místa, která jsou energeticky zajímavá, podělte se s ostatními v komentářích. Inspirujme se silou přírody a podpořme zdraví lidského ducha i těla. 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account