Jak se stát nejčtenější autorkou na ŽENY s.r.o.: Tipy a triky pro úspěšné příspěvky!

ŽENY s.r.o. tvoříme společně! My i vy, naše aktivní registrované ženy. Chceme se zde vzájemně inspirovat, obohacovat, oslovovat a povzbuzovat… A co udělat pro to, aby byl váš příspěvek nejčtenější a odměněn?

Novinky vás čekají už v květnu!
Sdílejte své příspěvky třeba na facebooku, my budeme ty, které nás nejvíce zaujmou, sdílet také. Pište podle pravidel níže tak, abyste čtenářky zaujaly a bavily. Trocha práce a pozornosti navíc se vyplatí. Nejčtenější příspěvky každý měsíc odměníme 1000 korunami! *gift*

Téma by mělo inspirovat
Pište o všem, co vás zajímá a co může oslovit i ostatní ženy. O všem, co vyvolá diskuzi k tématu a rozšíří obzory nám všem. Chceme se vzájemně inspirovat a předávat si své zkušenosti.

Titulek má upoutat pozornost
Atraktivní titulek ihned zaujme a láká ke čtení. Čtenář by z něj měl poznat, o čem text je. Název příspěvku (blogu, momentky, receptu či události) pište vždy malými písmeny, NEPOUŽÍVEJTE SAMÁ VELKÁ. Můžete používat otázku a krátkou odpověď, čímž povzbudíte zvědavost čtenáře.

Krásné a výstižné foto text pozvedne
Vybírejte ke svým příspěvkům kvalitní, kontrastní a tématicky výstižné fotografie. Na ně padne zrak nejdříve! Jen příspěvky s krásnými fotkami můžeme uveřejnit na hlavní stránce, kde budou více na očích. Zodpovědnost za výběr fotografie je na vás, dávejte si pozor na autorská práva. Titulní fotografie je vždy na šířku!

V úvodním odstavci (perexu) stručně popište, o čem článek je. Nezapomínejte na pointu
Čtenář by měl hned na začátku v prvním odstavci dostat stručnou odpověď na otázky: kdo, co, proč, jak? 

Dále v textu pak udržujte pozornost čtenáře, neodbíhejte od tématu a nezapomínejte na pointu – určité vyvrcholení, překvapující či vtipný závěr, hlavní myšlenku vašeho příspěvku, která umocní celkový dojem.

Text oddělujte mezititulky
Nepište dlouhé jednolité texty, které čtenáře odradí. Text rozdělujte na odstavce, oddělujte zajímavými mezititulky, které zvýrazněte (nadpis 2). Používejte i v textu fotky, obrázky, odkazy… to vše velmi ovlivňuje čtenost, přehlednost a atraktivnost textu.

Ctěte pravidla pravopisu, je to vaše vizitka
Používejte háčky a čárky (nepíšete sms), správnou větnou interpunkci, smajlíky dávejte až za ukončenou větu – za znaménko. Příspěvky jsou schvalovány automaticky, proto si text po sobě vždy pečlivě přečtěte. Pomocníkem mohou být stránky www.pravidla.cz.

U převzatých informací uvádějte zdroj
Vlastní autorskou tvorbu oceňujeme. Pokud však v textu používáte převzaté informace, které vás zaujaly a chcete se o ně podělit, uvádějte vždy zdroj, odkud jste čerpaly.

Před uložením si svůj příspěvek prohlédněte v náhledu
V náhledu uvidíte, jak se váš text před uložením na stránkách skutečně zobrazí. Nedokonalosti proto můžete včas opravit.

Nejlepší příspěvky zviditelníme a nejčtenější odměníme!
Nejzajímavější témata umístíme na homepage – na hlavní stránce budou tak více na očích. Nejčtenější příspěvky – blogy – pak pravidelně finančně odměňujeme! Máte se na co těšit! A my se těšíme na vaše nové inspirace a diskuze pod články! 😀
Vaše Ifča Edith / editorka a redaktorka ŽENY s.r.o.

Více o tom, jak psát a tvořit společně s námi a jak vkládat své příspěvky, se dozvíte ZDE.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account