327

Nedávno jsem se snažila pročistit karmickou minulost své rodiny. Potažmo i tu svou. Je to pro city velmi náročné a emočně neméně. Člověk si řeší své ego, nenaplněné touhy otce, uzurpování matky její matkou. Každý, kdo se ohlédne do minulosti svých rodičů, najde něco, co mohlo být lepší. V těhle chvílích se kolem mě často potuloval můj šestiletý miláček – kočička Lady. A pokaždé, když mi bylo opravdu špatně, mi skočila na klín. Kdekdo by čekal, že začne vrnět a člověka léčit. Neudělala to. Nedělá to nikdy. Naopak zatne drápky. Proč? Protože kočky tu nejsou od toho, aby nás prvotně chlácholily, kočky jsou tu pro to, aby nám dávaly lekce v tom, jak být samostatné a nenechat se porazit životními nesnázemi. A tak mě napadlo, že napsat článek o našich mazlíčcích z trochu jiného úhlu pohledu by nebyl špatný nápad.

Drtivá většina z nás má ke zvířatům velmi kladný nebo alespoň neutrální postoj. Neznám snad nikoho, komu by malé hrající si štěně nebo dovádějící hříbě nevyvolalo úsměv na tváři. Při pohledu na zvířata se často stáváme sami sebou, problémy jdou stranou. Málokdo si však uvědomuje, jak velmi podstatnou roli hrají domácí mazlíčci při našem vnitřním růstu. Odborníky je dokázáno, že malé děti, které mají své zvířátko již od útlého věku, se učí rychleji zodpovědnosti, umí se lépe nacítit jak na situace, tak na lidi kolem sebe a dokáží si v sobě delší dobu zachovat dětskou kreativitu. Je to dáno tím, že mají povinnost, ale především tím, že jakmile strávíme vedle jednoho zvířete déle, než tři roky, naučíme se vzájemně předávat si energii, napojíme se na něj. Respektive ono na nás. Není neobvyklé, že např. pejsek na sebe přebere fyzickou nemoc svého pána. Každé zvíře však pomáhá jiným způsobem a každý člověk také bude vždy tíhnout k jiným zvířatům.

 

Pokud si chcete pořídit mazlíčka nebo ho doma již máte, podívejte se, která zvířecí bytost v nás co rozvíjí, jaké má vlastnosti a kterým znamením je nejčastěji přisuzováno jaké zvíře.
Pes
Nejvěrnější přítel člověka, který ctí, co je o něm říkáno. Skutečně za vámi půjde kamkoli, jen aby vás ochránil a mohl být s vámi.
Vlastnosti: optimismus, vděk, oddanost, pohodovost, přátelskost, vlezlost, velká pudovost, citlivost, trpělivost, stálost
Pro koho jsou vhodní: pro ty z nás, které touží po oddaném příteli a bezmezné lásce. Pro ty, které se nebojí zodpovědnosti a chtějí vedle sebe mít někoho, kdo je pokaždé přijme, jako dokonalé. Pro ženy s psychickými, či fyzickými obtížemi, které se chtějí posunout dál a nemoc skutečně vyřešit. Pro lidi, kteří se hůře soustředí a potřebují vnitřní uklidnění. Pro ženy, které touží otěhotnět a nedaří se jim to. Pro ženy temperamentní, aktivní a roztěkané. Nebo prostě pokud jste těmi, které se nedokáží donutit k pohybu a milují psy. 🙂
Znamení: Rak, Ryby, Vodnáři (pejsky mají někdy rádi i Lvi)

Tyto bytosti mívají nejmladší duši a některé národy věří, že pes mohl být v minulém životě člověk a naopak.
Pejsek není vhodný pro ty, které o sobě ví, že jsou skutečně velmi citlivé. Toto zvíře z lidí “tahá” jejich citlivost a téměř je nutí projevovat ji ještě více, aby se člověk pročistil.
U psa, narozdíl od jiných zvířat, záleží na rase, kterou si vyberete. Každá rasa má svá specifika a takové vlastnosti, jaké má daný pes, ve vás také budou podporovat.

Kočka
Tyto bytosti chrání prostor, ve kterém žijí a jejich duše jsou velmi staré. Někdy se tvrdí, že sem přišly z jiných vesmírů.
Vlastnosti: samostatnost, nevázanost, svobodomyslnost, náladovost, oddanost, bystrost, hravost, lenost, tvrdohlavost, zvědavost
Pro koho jsou vhodné:  pro samostatné kreativní ženy. Pro ty, které chtějí mít zvířecího kamaráda, ale nepotřebují jeho neustálou přítomnost. Pro ženy, které se věnují esoterickým/duchovním věcem – kočky jsou skvělé uzemňovače a navíc dokáží bleskurychle vycítit přítomnost jiných bytostí. Pro ženy vyrovnané, s potřebou občasného “rozohnění se”. Pro ty, které na sobě chtějí skutečně do hloubky pracovat a stát se jinými lidmi.
Znamení: Kozoroh, Váhy, Blíženci, Raci (někdy Střelci)

Kočky jsou velmi specifické bytosti, které by neměl mít každý. Jsou v oblibě pro svou nezávislost a samostatnost. Pokud ji chcete chovat doma jako mazlíčka, dobře se rozmyslete – kočka je zvíře pro silnější povahy, protože sama má energii velmi tajemnou a hrubou. V mladém věku je potřeba kočku naučit pravidlům, jinak se snadno vymkne vaší kontrole. Pokud kočičku necháte běhat po venku, nemusíte tolik dbát na to, zda je pro vás tím nejvhodnějším mazlíčkem.
Pokud patříte mezi ty, které si sny pamatují, nebo trpíte špatnými sny, nepouštějte si kočku do postele. Uvolňují psychické bloky a dokáží dostat na povrch naše strachy – vaše sny se díky tomu mohou stát velmi nepříjemné. Nespoléhejte na kočku jako na tvora, který vás vyléčí – kočka je tvor, který vám místo pohlazení věnuje políček, abychom si uvědomily, že dokud žijeme, naše problémy nejsou tak velké.

Tip: určitě jste slyšely fámu, že kočky si lehnou na místo, kde je negativní energie, protože ji mají rádi. Pravda je trošku jinde – kočky skutečně mají tendenci vyhledávat negativní místa, ale proto, aby energii daného místa změnily. Dokáží ji přetransformovat na neutrální. Díky této schopnosti zanechávají prostor stále chráněný (a i proto je téměř pravidlem, že kočka nespí na jednom místě, ale podle toho, kde je potřeba místo čistit).

 
Kůň

Věrná zvířata, která si k člověku budují vztah poměrně dlouho. Pokud se vás však váš kůň chopí, zažijete úplně jiný druh přátelství, než u jiného zvířete.
Vlastnosti: hrdost, samostatnost, optimismus, oddanost, hravost, bystrost, přátelskost, rozvážnost, zvědavost, nedůvěra, tvrdohlavost
Pro koho jsou vhodní: pro ty z nás, které hledají hlubší smysl života, a nebojí se svého pravého já. Pro ženy, které vnímají jako své životní poslání mateřství. Pro volnomyšlenkářky a ženy plné mladistvé energie. Pro ty, co mají pocit pomalého a stagnujícího života. Pro ženy tíhnoucí k přírodě a potřebě splynout s tokem dění.
Znamení: ve své podstatě všechna, nejvíce však Kozorozi, Lvi, Štíři

Kůň je velmi specifické zvíře, které se vlastnostmi pohybuje mezi kočkou a psem. Dokáže s vámi radostně vyvádět, když si k vám získá důvěru, ale dokáže být také velmi samostatný, až tvrdohlavý. S koněm nic nezmůžete křikem, ani násilím. Naopak je to zvíře, na které se musíte skutečně niterně nacítit a dát mu čas. Koně nás učí velké trpělivosti a shovívavosti. Jsou to naši přátelé ještě déle, než psi a dokáží být mnohem urputnější ve své snaze chránit nás, než jakýkoli člověk.
Toto zvíře je vhodné v podstatě pro kohokoli, kdo překonal strach, který je v některých lidech zakořeněný již velmi dlouho. Pokud si však k těmto bytostem vytvoříte pouto, už nikdy ho nebudete chtít přerušit. Elegance, noblesa a volnost těchto zvířat se dostane do vašeho srdce.

Ptáci/papoušci
Tyto bytosti nejsou tak specifické, jako předešlé tři, ale všeobecně platí, že jsou to dávné duše. Původně měli sloužit jako volní přátelé, které jsme si postupně měli ochočovat. Časem jsme je však dali do klecí a jejich volnost jim, byť nechtěně, vzali.
Vlastnosti: vynalézavost, inteligence, bystrost, volnost, trpělivost, vytrvalost, nedůvěra, bojácnost
Pro koho jsou vhodní: ptáci jako mazlíčci jsou ideální pro lidi, kteří mají pocit, že nepatří na tenhle svět. Potřebují do duše dostat víc klidu a míru. Špatně se jim soustředí nebo mají problémy s psychickým zdravím. Pro ženy, které si občas rády “vyhodí z kopýtka” a chtějí mít zvířecího kamaráda, který jejich životní optimismus podpoří. Pro volnomyšlenkářské lidi se sklonem mít hlavu v oblacích.
Znamení: Vodnáři, Raci, Váhy, Ryby, občas Kozorozi

U těchto bytostí volte moudře. Většinou nejsou nároční na naši pozornost, na energii, ale potřebují vnímat, že je v jejich okolí vše v pořádku. Ptáci všeobecně mají rádi harmonické fungující prostředí plné optimismu, smíchu a radosti.
Nejsou však vhodní pro příliš zemité typy, které by jejich svobodná povaha mohla dráždit.
 
Jistě jsou i další mazlíčci, které chováme, ale jejich podstata není taková, aby přilnula k lidem. Respektive i ti, kteří k nám přilnou, nemají tolik sil, aby nám výrazně ovlivnily naše energie. Jsou to skvělí přátelé (potkani, myšky), bystří pozorovatelé (hadi, osmáci, pískomilové) a optimističtí rarášci (zajíčci, morčata).
Pokud byste přeci jen chtěly vědět, jak nás tito zvířecí mazlíčci budou ovlivňovat, vždy platí, že se stačí zaměřit na jejich povahu. To, jací jsou, v nás bude vzbuzovat naše vlastní pocity. Například vynalézaví potkánci nás donutí k tomu, abychom jim vytvořily různé stavby a prolézačky, aby byli šťastnější. Probudí v nás naši vlastní vynalézavost atd.

Buďme vděčné za tyhle vzácné bytosti. Od srdce poděkujme všem zvířatům, která vedle nás tráví život, ať jsou to vrány na stromech nebo pejsci po našem boku – vždyť díky těmhle čistým bytostem jsme čistší i my samy. *heart*

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account