Bojíte se vyrazit s dítětem k lékaři, protože během pobytu v čekárně chytnete i takové nemoci, které jste původně vůbec neřešila? Stačí vědět, jak se připravit!

Jak v čekárně eliminovat riziko nakažení

V době předjarní, kdy lidská imunita (obrazně řečeno) mele z posledního, se vám do čekárny a k lékaři nechce, prostě proto, že víte, že nemoc, která se vám a vašemu dítěti dosud obloukem vyhýbala, získáte jako nadstandardní bonus během čekání v čekárně. Stačí se podívat na zástupy lidí, čekajících se svými ratolestmi na vyšetření a je jasno: Kašlík, nudle, uplakané oči, červené tváře, které zvěstují vysokou horečku. A pak si mezi další pacienty sedněte se svým dítětem, s drobným neduhem, který následně odstonáte mnohem víc…

Jsou ale ženy, které pobyt u lékaře, na pohotovosti a dále, vnímají jako jakousi formu prevence a zocelování dětského organismu. Se svými dětmi běhají k lékaři při prvním odkašlání, jakmile se zmíní, že je pobolívá v krku, už vyžadují od lékaře antibiotika na infekční angínu. Je pravda, že děti bývají nemocné víc, než dospělí, není třeba vydávat všanc jejich obranyschopnost během hodinového, nedobrovolného, posezení u lékaře.

Většina maminek se shodne na tom, že mají pocit, obzvlášť během zimy, že nemoci kolem jejich dětí krouží a jen čekají, až poleví v pozornosti a osídlí nechráněný, oslabený organismus. Jistě, laická představa, ale podobným nemedicínským způsobem často vysvětlují i svým dětem, proč v deseti stupních letošní podivné zimy nemají nosit rukavice a zimní bundu, proč by měly dojíst mrkev či salát, který mají na talíři, a proč by měly spát – neboť spánek jak známo posiluje. Děti i rodiče….

Tipy, jak v čekárně eliminovat riziko nakažení
Když prevence, otužování, ani další zázraky nezaberou, máme pro vás tipy, jak se plné čekárně vyhnout a eliminovat tak riziko, že se vaše dítě nakazí nemocí, které jste zatím úspěšně vzdorovala:

Pokud to je jen trochu možné, domlouvejte si s lékařem termíny schůzky. Někteří pediatři i praktičtí lékaři si už objednávají pacienty i po internetu. Což je ideální.
Jestliže už v čekárně musíte sedět, nenasazujte si roušku. Zaprvé budete vypadat jako blázen a zadruhé vám pomůže tak dvacet minut. Pak je podle lékařů k ničemu. V okamžiku, kdy zvlhne, propouští vesele bacily i viry, takže bůh ví, čeho se nadýcháte.

Můžete mít ale v ruce kapesníček s Tea tree oil, nebo používat inhalaci od Dr. Popova. Eliminuje riziko toho, že vám nějaký nepřítel osídlí nosní sliznici a přes ni se dostane dále do těla. Před vstupem do ordinace si dejte dvě dávky oscillococcinum. I to by mělo pomoci. Pokud důvěřujete homeopatické léčbě.
Schovejte se za vlastní noviny, ty při vstupu ordinace vyhoďte. A s nikým se nebavte. Jen málo lidí respektuje osobní zóny a přece nechcete, aby se někdo se zápalem plic usadil de facto na vašem klíně. Raději hrajte nepřístupnou. Snažte se mít vlastní dítě stále na klíně, čtěte mu z knihy, vyvarujte se toho, aby se družilo s jinými čekajícími pacienty.

V čekárně pediatra nedovolte dítěti, aby si hrálo s volně přístupnými hračkami, nesahejte na vystavené letáky, mějte v kabelce dezinfekční krém nebo gel na ruce.
Neběhejte k doktorovi s každou drobností. Pokud vám vyskočí teplota ke 40 stupňům, více než dva dny vás bolí v krku, vaše dítě má totéž a je nepříjemné, apod., pak jdětě obratem, jako rozumná máma nutnost návštěvy zvážit dokážete, nemusíte tam být ale denně. Navíc spoustu drobných nevolností dokážete vyléčit sama. Zkušená jste na to dost.

Zázračná trojkombinace na chřipku
Pamatujte na to, že většina zimních neduhů je virového původu, k jejichž léčbě je potřeba klid, teplo a dostatek tekutin. Paralen také není na předpis, homeopatické léky můžete s pediatrem zkonzultovat po telefonu. Nic z toho není na předpis, to marodovi musíte naordinovat sama. A po pár dnech budete zase všichni zdraví.
Zdroj: www.ceskamama.cz

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account