Všechny to známe a mnohé máme i osobní zkušenost. Nastal čas s tím jednou provždy zatočit a začít jinak a lépe!
Začnu se víc hýbat a pořídím si permanentku do fitka. Budu jíst zdravěji a víc zeleniny. Nebudu si vozit zadek v autě a začnu chodit do práce pěšky. Rotoped, který mám doma, už nebude mít funkci věšáku, ale začnu na něm pravidelně jezdit. Omezím počty alkoholových dýchánků. Přestanu kouřit. Budu jíst pravidelně, protože to noční luxování lednice mi opravdu nedělá dobře. A kdy? Po Novém roce, od pondělí, od dubna, po Velikonocích, po zkouškách, od května,…

Něco vám to připomíná? Já si takovýchto rozhodnutí s naplánovaným načasováním začátku stanovila už tolik, že bych je stěží dokázala spočítat. Stejně tak bych těžko spočítala, kolikrát jsem je přesouvala, odsouvala, chtěla začít a nezačala, protože mi do toho něco vlezlo a mnohokrát taky začala, ale přerušila, přesunula datum a začínala znovu a znovu. A takto pořád dokolečka. A víte co? Vždycky jsem si k tomu našla nějaký důvod. A byla „pyšná“ na to, že jsem si to dokázala alespoň odůvodnit. Že to prostě tak mělo být a to rozhodnutí bylo potřeba z nějakého „důležitého“ důvodu odložit. Ale to je minulost!

Prostě jsem si uvědomila, že rozhodnutí, kdy jsem chtěla udělat nějakou změnu a spojila si to s tím „význačným“ datem – Nový rok, první den v měsíci, pondělí – většinou skončila hodně rychle a často ani nezačala. Takhle tedy ne. Co s tím? Zkusila jsem to jinak – neplánovat si začátky svých rozhodnutí moc dopředu. Co chci udělat nebo změnit, tak se snažím udělat hned nebo co nejdříve. A je mi jedno, jestli je pondělí, prvního dubna nebo právě poledne. A ono to funguje! Vím, co chci, jsem o tom přesvědčená, věřím tomu a jdu si za tím!

A že občas ulítnu nebo něco nedodržím, poruším, přesunu, odložím? Jo, přiznávám, i to se mi stává a taky vím, že se to stávat občas bude. Nevyčítám si to! A nestresuju se tím a snažím se mít ty svý úlety pod kontrolou. Nepřerušuji svá rozhodnutí, nezačínám znovu, ale jedu pořád dál. A mám radost a jsem nadšená z toho, jak to funguje a to mě motivuje k dalším a dalším rozhodnutím a jejich úspěšné realizaci. A jsem šťastná! Zkuste to taky a udělejte si první den nového života!
Držím vám pěsti!

Petra

PS: Mějte se rády takové, jaké jste a chtějte pro sebe vždy jen to nejlepší, protože si to zasloužíte! Na nic nečekejte a nic neodkládejte! Jděte si za svými sny, za svými rozhodnutími a budou se dít zázraky ve vašem životě!
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account