Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Proč namáčet ořechy?

PROČ NAMÁČET OŘECHY?

Ořechy určitě mají místo v našem jídelníčku, jak z nic ale dostat maximum?... namáčejte je.

5 důvodů:

Lepší stravitelnost - Pro mnohé z nás jsou ořechy hůř stravitelné, což se může projevovat pocity těžkosti nebo nadýmáním. Syrové ořechy, semena i zrna totiž přirozeně obsahují tzv. enzymové inhibitory, které je během růstu chrání a brání jejich předčasnému klíčení, dokud nenastanou ideální podmínky. Při konzumaci ořechů zároveň blokují naše trávicí enzymy, což vede k horší stravitelnosti. - V plodech také najdeme kyselinu fytovou, která se váže na minerální látky jako je železo, vápník, měď nebo hořčík a znesnadňuje jejich vstřebávání. - Samotné namáčení startuje proces klíčení, a tím pádem neutralizuje jak inhibitory, tak antinutriční fytáty.   Snadnější vstřebávání živin Namočení také zvyšuje využitelnost živin a zdraví prospěšných látek jako jsou minerální látky, vitamíny nebo užitečné enzymy.   Křehčí, jemnější struktura Namáčení změkčuje potraviny a usnadňuje i jejich další mixování a krájení – díky tomu můžeme nejen prodloužit životnost svého mixéru, ale také se těšit na neobyčejně krémovou konzistenci.   Výraznější chuť Zvýrazní se také jejich chuť a potlačí případná hořkost.   Vyplavení případných toxických látek Voda dokáže zbavit jádra i hluboce usazených nečistot, prachu nebo počátečních zárodků plísní. Namáčíte ořechy? Jaké jsou vaše \"namáčecí\" zkušenosti? Více podobných článků najdete na mém webu: www.varmejinak.cz

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Souvisí nadváha s únavou? 5 tipů, jak s tím zatočit

Související články