PROČ NAMÁČET OŘECHY?
Ořechy určitě mají místo v našem jídelníčku, jak z nic ale dostat maximum?... namáčejte je.
5 důvodů:
Lepší stravitelnost
- Pro mnohé z nás jsou ořechy hůř stravitelné, což se může projevovat pocity těžkosti nebo nadýmáním.
Syrové ořechy, semena i zrna totiž přirozeně obsahují tzv. enzymové inhibitory, které je během růstu chrání a brání jejich předčasnému klíčení, dokud nenastanou ideální podmínky. Při konzumaci ořechů zároveň blokují naše trávicí enzymy, což vede k horší stravitelnosti.
- V plodech také najdeme kyselinu fytovou, která se váže na minerální látky jako je železo, vápník, měď nebo hořčík a znesnadňuje jejich vstřebávání.
- Samotné namáčení startuje proces klíčení, a tím pádem neutralizuje jak inhibitory, tak antinutriční fytáty.
Snadnější vstřebávání živin
Namočení také zvyšuje využitelnost živin a zdraví prospěšných látek jako jsou minerální látky, vitamíny nebo užitečné enzymy.
Křehčí, jemnější struktura
Namáčení změkčuje potraviny a usnadňuje i jejich další mixování a krájení – díky tomu můžeme nejen prodloužit životnost svého mixéru, ale také se těšit na neobyčejně krémovou konzistenci.
Výraznější chuť
Zvýrazní se také jejich chuť a potlačí případná hořkost.
Vyplavení případných toxických látek
Voda dokáže zbavit jádra i hluboce usazených nečistot, prachu nebo počátečních zárodků plísní.
Namáčíte ořechy? Jaké jsou vaše \"namáčecí\" zkušenosti?
Více podobných článků najdete na mém webu: www.varmejinak.cz
Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...