Dnes se s vámi podělím o příběh z doby, kdy jsem se rozhodla definitivně zhubnout.
Je z těch, kterými vám chci ukázat, že se dá přežít a být úspěšná i v místě, kde si můžete myslet, že tam nepatříte, a přesto to zkusíte. Někdy si to o vás dokonce může myslet i okolí, že tam nepatříte, ale vy to prostě dáte.
Vrtkavý život
Život je občas trochu vrtkavý, a tak se různými okolnostmi může náhle změnit. A ty změny mohou být opravdu paradoxní. Kolem 40 jsem se ocitla na nakloněné rovině se stoupající tendencí – přiberu, přiberu ještě trochu a ještě přiberu. Před 50 byla éra zhubnu a zase přiberu, zhubnu a přiberu, zhubnu a přiberu. Před 60 jedu s váhou dolů a držím se nejen v linii, ale také kondici i zdraví😊 Po oné 40 jsem měla éru zajímavých novoroční předsevzetí – letos zhubnu 10 kg, další rok bylo zhubnu 5 kg, další zhubnu, a pak už jen nepřiberu. Dodržela jsem pouze to poslední – nepřiberu, a to až při mých úctyhodných 98 kg. Přes cent jsem se už nedostala. Začala totiž nová éra mého života. Nebudu se rozepisovat, jak se vyvíjel můj život při tom přibírání. To najdete v mých příbězích na blogu nebo ho dám do nějaké knihy, kterou se chystám jednou vydat.Romantický pragmatik
Jsem svým způsobem romantický pragmatik. Ovšem při 98 kg jsem přijala pragmatickou část sebe a řekla jsem si: „když to nejde jinak, tak se stanu profesionálem přes výživu a ono to půjde“. A protože nejsem troškař, tak jsem si našla akreditovaný rekvalifikační kurz výživového poradce, přihlásila se, zaplatila si ho a stala jsem se studentkou. Když jsem vešla poprvé do naší učebny, rozhostilo se ticho – 15 lidí na mne koukalo div jim nevypadly oči. Má téměř 100 kilová postava vplula se svými tukovými objemy mezi fitnessky, fitnessáky, trenéry a cvičitelky. Když jsem usedala na poslední volné místo, naproti mně seděl pořádný kus chlapa s rameny a bicepsy, že to jeho tričko nebylo schopné pobrat a ve švech udržet. I břišáky byly pomalu vidět. Jeho absolutně nevěřící pohled s otevřenou pusou na mě se nedal přehlédnout. A protože já jsem milé, i když téměř 100 kilové děvče, tak jsem se na něj pousmála a vytáhla si sešit na poznámky jako že nic. Na dotaz, který jsme v úvodu kurzu všichni od lektorky obdrželi, „proč jsme se na toto rekvalifikační vzdělání dali?“, jsem jednoduše odpověděla: „Chci konečně zhubnout a asi nejlepší je si to naordinovat sama.“ Vyvolalo to docela příjemné a veselé reakce. Čas běžel, kurz také a parta tam byla skvělá. Má kila už nevadila a ke zkouškám jsme se připravovali jako jeden tým. Přes den se od rána do večera přednášelo a v noci se plnily úkoly na druhý den. Plnily se tak nějak společně díky mobilům a mailům. Po zkouškách, které byly docela tvrdé, jsme se rozešli do svých měst a každý za svou prací. Ale s pořádným kusem chlapa z tohoto semináře jsem se potkávala dál. Protože jsme byli z jednoho města, začali jsme spolupracovat právě v oblasti výživy. On dělal ty sportovce a já ty korpulentní dámy. Takže klienty jsme si občas prohodili, protože já k těm sportovcům až tak netíhla a jeho zase nebraly ty korpulentní dámy. Jednou mi s úsměvem řekl: „Když jsem tě viděl poprvé, jak jsi vešla, říkal jsem si: Bože, co ta tu chce? To není možné.“ „Pak už s tebou byla jen sranda a byl jsem rád, že tě mám poblíž. Byla jsi jediná, kdo briskně zvládnul bez kalkulačky první trojčlenku, kterou jsme měli vypočítat a dala jsi to v pohodě opsat. Občas jsi na kurz přinesla pekáč buchet pro všechny, které jsi v noci ještě napekla a my to s chutí snědli, i když to nebylo zrovna dietní. Navíc, teď jsi i skvěle zhubla.“ A tak vzniklo přátelství, které trvá dodnes. A kus chlapa mně nakonec zasvětil i do tajů činkárny (posilovny), kde mi chvíli dělal trenéra. Já zhubla pomocí svého prvního profi jídelníčku a pomoci nových přátel první 12 kg tuku cca za 4 měsíce. Dnes jsem již trochu dál. Pracuji s více technikami a přístupy než jen s počítáním kalorií, ale na ty začátky moc ráda vzpomínám. Tento můj osobní příběh jsem vybrala speciálně pro vás. Chtěla jsem vám ukázat, že každá z nás může překonávat bariery, vstupovat do prostředí, které se v první fázi může zdát nepřátelské.Záleží na postoji
Jak se k tomu postavíte vy, to rozhodne:- zda uspějete,
- zda získáte nové přátele a zkušenosti,
- jestli budete spokojená a stanete se pro okolí inspirující, krásná a šťastná žena.










Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...