Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Čekání na déšť

Jsem alergik-astmatik a právě řádící pylová sezóna mi zdravotně dává zabrat Pylová sezóna je období, ve kterém se v ovzduší vyskytují pyly. Trvá až deset měsíců v roce. Pylovou sezónu můžeme v našich podmínkách rozdělit na tři období, kdy v každém z nich převládá jiná skupina alergenů. Nejčastějšími původci alergií jsou pyly dřevin, trav a plevelů. Letos jsou pyly za poslední roky snad nejhorší, všude je žluto, příroda vysušená, takže i hodně prachu. Vůbec nemohu vyjít ven, ale není to jen o tom, nemohu doma ani pořádně větrat. Sušit prádlo na balkoně. Vidím na balkoně své bylinky, které jsou pokryté žlutou vrstvou pylu. O oknech a parapetech (proč je mám bílé?) ani nemluvím… Od začátku května jsem tu na týden měla dceru s vnoučkem, a protože bylo relativně hezky (do 20. stupňů), pobývali jsme co nejvíce venku. (Abychom unavily s dcerou rok a půl starého vnoučka). Jezdili jsme na výlety a doma jsme se zdržovali jen přes oběd a na noc. Tento týden se na mě dost podepsal, ale to jsem zjistila, až v pondělí, den po jejich odjezdu. Najednou jsem se venku nemohla nadechnout, nemohu (už týden) mluvit, prach a pyly se mi usadily na průduškách. Dobírám antibiotika, ale necítím se o mnoho lépe. Čekám na déšť jako na smilování. Jak to máte vy? Vadí vám letošní pylové nadělení? Dnes musím ven (do lékárny a do knihovny) a vím, že vyjdu s rouškou, kterou již nemusíme nosit. Ale minulé dva roky mi právě rouška od problémů s pyly nejspíš pomohla. Hudlenka

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Souvisí nadváha s únavou? 5 tipů, jak s tím zatočit

Související články