Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Trochu vášně do toho sportování. Jaká je ta vaše sportovní srdcovka?

Myslím si, že člověk neschopen nadšení pro věc, nemůže být dobrý sportovec. Stejně tak jako zpěvák bez lásky k lidem nebo malíř bez inspirace. Bude se snažit, bude možná odhodlaný, ale bude mu chybět jedna nejzásadnější věc, nebude NADŠENÝ. Já bych se bez nadšení pro věc rozhodně nedokázala vybičovat k tomu, že začnu trénovat běh na 10 kilometrů. Potřebuji cítit vzrušení. Jak mi endorfiny proudí tělem. Ostatně, všichni fitness trenéři nás na to lákají " už bez toho nebudeš moc žít ". :-) A je to pravda! Jak jednou zkusíš, nechceš jinak Endorfinu se také říká hormon štěstí. Podle Wikipedie se uvolňuje do mozku a způsobuje dobrou náladu, pocity štěstí, tlumí bolest, ovlivňuje výdej některých hormonů, vyplavuje se při stresu a svalové zátěži (při porodu, sportování, sexu). Znáte ten pocit? Který sport způsobuje tenhle boží stav vám? Pište mi níže do komentářů, moc se těším! Běžím, běžím a hormon štěstí nikde Od dětství sportuji. Deset let jsem dělala JUDO, trénovala jsem každý den. Byla jsem přímo posedlá judistka. Hormon štěstí mi zaplavil tělo i duši a já si nemohla pomoci. Dostal mě z toho až silnější pocit - LÁSKA. Bylo mi osmnáct a bylo po judu. ;-) Gratuluji Lukášovi Krpálkovi k olympijskému zlatu v Riu 2016! :-D Když jsem začala v únoru letošního roku s tréninkem běhu na 10 kilometrů, o hormonu štěstí se nedalo vůbec mluvit. Všechno mě bolelo, těžce se mi dýchalo, těžkly mi nohy, píchalo mě v boku, pálilo na prsou. Každý trénink mě stál velké přemáhání a vnitřní přemlouvání. Jen a jen díky silné motivaci, mojí milé kamarádce a vlastní disciplinovanosti jsem přežila první dva měsíce, když tu najednou byl hormon štěstí zpět. Popadla jsem druhý dech Třetí měsíc došlo k rapidní změně. Začala jsem se cítit dobře, a dokonce jsem i pociťovala radost z běhu. Byly dny, kdy bych snad mohla běžet celý den. A to jsem věděla, že " už bez toho nebudu moc žít " *heart* Takže, pokud se sportem zrovna začínáte, vydržte, náležitá odměna se dostaví. Mám ráda lidi, kteří jdou do věcí naplno. Umí zatnout zuby a v rámci svých možností dát do života vášeň. Mám to štěstí, že znám takových lidí hodně, jsou mi velkou motivací a vím, že jich je celá řada i tady u nás, v ŽENÁCH s.r.o. Teď mám bohužel zraněnou nohu, jak jste mohli číst v mém nedávném blogu "Poběžím, nepoběžím... " , ale nebojte, vášeň mě neopustila. Jakou máte s vášní ke sportu zkušenost vy? Mějte se krásně a sportujte z vášně! *heart* Markéta Zdroj foto: Pixabay.com

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Festival žen pro budoucnost: Mezinárodní mírový den žen inspiruje dialog a jednání

Související články