Barbie ano či ne
Uvědomuji si tu absurdní situaci, jak my si tady vyrazíme v sobotu na Barbie a polemizujeme, do jaké míry má tento film přidanou hodnotu, co ukazuje na vývoji postavení mužů a žen ve společnosti. Ptám se Františka, proč tam chce jít a vlastně neví. Že prý tam spolu válčí muži a ženy a že je to dobrý. Uff, to mě asi čeká celkem hodně vysvětlování, říkám si v duchu. Byť mě z principu název a všechno haló kolem postavičky Barbie odrazuje, nakonec musím říct, že jsem fakt příjemně překvapená, jak tenhle feministický manifest dopadl.
Podcast o lidech
Ženy, ženy, ženy… potřebujeme jich prostě všude více - ve vedení firem, v politice i tam, kde se schyluje k válkám. Svými přirozenými vlastnostmi jako jsou empatie, intuice a péče by krotily nezkrotná ega mužů a něco takového nedopustily. Věřím tomu. Myslím na klid, mír a lehkost. Připomíná mi to rozhovor s Bárou Hartmannovou, který jsme natáčely v Performii. Tak si ho poslechněte, třeba v něčem inspiruje.









Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...