100

Období 1-Ik (Vítr) od 15. 2. – 27. 02. 2018
Podle mayského období vstupujeme do období 1-Ik (Vítr). Začíná období, kdy je dobré se zaměřit na komunikaci a mluvené slovo. Pořiďte si deník a zapisujte si své myšlenky, které vámi proplouvají. Vaše myšlenky mají velkou sílu, a pokud své slovo zaměříte tím správným směrem, může se stát velkou léčivou silou. Používejte svá slova moudře, protože mají sílu jak ublížit, tak druhé utěšit. 
Následujících třináct dní můžete prohloubit svůj vztah jak se svým tělem, tak s myšlenkami, na které myslíte nejčastěji. Buďte k sobě i k druhým laskaví a naslouchejte slovům, které nejčastěji používáte. Uvědomte si, že své myšlenky můžete změnit, což je často první krok k velkým životním změnám. Nepomlouvejte druhé ani o sobě nesmýšlejte příliš tvrdě. Jednoduše si naslouchejte a vnímejte ten tichý hlásek, který se skrývá ve vašem srdci. Zkuste pravidelně věnovat aspoň deset minut tichému sezení a prohlubování vašeho vnitřního ticha. Možná zjistíte, že se z hlubin vašeho nitra vynořují myšlenky, které mohou hrát zásadní roli v utváření vašeho budoucího života.
Co se týká těla, snažte se ocenit krásu svého těla. Podívejte se do zrcadla a naučte se sami sebe vnímat jako krásnou, zcela jedinečnou bytost, kterou jste. Krása je subjektivní a každému se líbí něco jiného. Zapomeňte na vzory krásy, které nám neustále vnucují média, a hledejte opravdovost. Poděkujte všem svým vnitřním orgánům za jejich neustálou činnost, která vás udržuje při životě. Usmějte se do těchto orgánů pomocí nasměrování pozornosti do míst, kde asi sídlí. Můžete k nim promlouvat a naslouchejte jim, co vám asi chtějí sdělit. Pracujte s afirmacemi od Louise Hay, která byla a svým způsobem je v tomto směru ojedinělá.
V pracovních záležitostech a v rovině mysli se zaměřte na komunikaci s kolegy a v dnešní době sociálních médií využijte své možnosti na maximum. Pište, točte videa nebo jiným způsobem s druhými sdílejte své zážitky. Ti, kdo jste introvertnější, se zamyslete nad kvalitou myšlenek, které vámi prochází. I nevyřčená myšlenka je druhými vnímatelná, přestože to nemusí být na první pohled zřejmé. Pokud vztah k šéfovi nebo nějakému kolegovi není čistý, máte možnost slovy pročistit vzduch. Cítíte-li, že byste se měli někomu omluvit, udělejte to bez jakéhokoliv očekávání. Pokud se cítíte ukřivděny, promluvte si s dotyčným člověkem a vyjádřete upřímně své pocity. Často je problém jen v nedostatečné komunikaci, která vytváří hororové scénáře, které zdaleka nemají s realitou nic společného. Pokud zjistíte, že jste k sobě příliš kritičtí, záměrně se učte oceňovat vše dobré, co na sobě naleznete. To samé čiňte i u druhých lidí.
V blízkých a partnerských vztazích máte možnost si promluvit o tom, co vás opravdu trápí. V tomto období vám možná půjde lépe o svých pocitech mluvit. Napište někomu dopis, a pak ho spalte. Vězte, že i tak se vám může ulevit. Raději však zkuste o svých pocitech doopravdy mluvit, pokud vedle sebe máte rovnocenného, chápavého člověka. Omluvit se vyžaduje odvahu, stejně jako omluvu druhého přijmout. Nedělejte však nic, co by nevycházelo z vašeho nitra. Jednoduše druhým popište to, jak se cítíte. Tomu se říká asertivita. Vyhněte se urážkám i obviňování, a to i směrem k vám.
Na úrovni duchovní se věnujte meditaci na vnitřní ticho a rozviňte schopnost opravdového naslouchání. Zapojte svůj vnitřní sluch a vnímejte svět okolo svým srdcem. Jděte se projít na procházku a naslouchejte ševelení větru. Požádejte vítr, ať očistí vaše myšlenky a dá sílu vašim slovům. Zkuste denně sedm minut sedět v naprostém tichu při hořící svíčce a naslouchejte myšlenkám, které se rodí ve vašem nitru. Nerozvíjejte je, jen je pozorujte. Naslouchejte myšlenkám ve své hlavě, jako upovídanému příteli, se kterým jste zašli na večeři. Dejte prostor svým myšlenkám a možná zjistíte, že některé se opakují jako gramofonová deska. Jděte dál a hlouběji až uslyšíte jiné myšlenky, které zasáhnou vaši duši. Zapište si je do deníku, a pokud ho nemáte, nastal čas si ho v tomto období pořídit. Vyplatí se to.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account