Slyšeli jste již někdy o Kaiserwinklu? Tento malebný prázdninový region nacházející se ve svěžích zelených alpských lukách na úpatí pohoří Zahmer a Wilder Kaiser je skrytou perlou Tyrolska. Nabízí něco v každém ročním období a pro každého, ať již hledáte místo pro rodinnou dovolenou, nebo třeba krátký výlet s přáteli. Vyzkoušet si zde můžete lezení v rokli, hledání pokladu, netopýří safari, túry za lamami, projížďky na ponících, výrobu másla jako za babiččiných časů, nebo výpravu za včelami. Pojďme nahlédnout do této truhlice pokladů.

Pěšky i na kole krajinou

Srdce turistovo zaplesá nad 200 km stezek, které jsou upraveny jak pro rodinné túry klidně s kočárkem, tak pro náročné lezce, jimž jsou k dispozici certifikovaní horští vůdci. K tomu si přidejte 180 km cyklostezek, z nichž převážná většina je určena přímo pro horská kola. Stezky vedou těmi nejkrásnějšími alpskými pastvinami a využít lze i dvou tematických cyklostezek. Milovníci adrenalinu se jistě nezaleknou canyoningu či raftingu na řece Tiroler Ache. Zábava na nafukovacím člunu vede přímo alpským kaňonem „Klobensteinschlucht“. Tato cesta pašeráků vede podél řeky Ache a klikatí se lesem přes visutý most až k poutnímu kostelu Klobenstein.

Foto: se souhlasem Tourismusverband Kaiserwinkl
Foto: se souhlasem Tourismusverband Kaiserwinkl

Při svém putování určitě nevynechte přírodní rezervaci Schwemm, která je se svými 65 hektary největší souvislou slatinnou oblastí v severním Tyrolsku. Rozmanitost vlhkých oblastí a jedinečná flóra a fauna z ní činí skutečný přírodní klenot. Původně byly Walchsee a Schwemm souvislou vodní plochou, která se však časem zanesla a změnila v rašelinnou krajinu. Odborníci zde od června do října každou neděli ve 14:00 a 17:00 poodkrývají tajemství vřesovišť.

Vodní radovánky

Osvěžení a relaxaci najdete u jezera Walchsee s vodou o kvalitě té pitné a teplotou až 25 stupňů. Koupání, pikniky, beach volejbal jsou samozřejmostí, navíc se zde však nachází Aqua Fun Park o rozloze 800 m² nebo na Iceberg, ledovec. Majitele čtyřnohých kamarádů potěší samostatná psí pláž. Využít je možné rovněž lesního koupaliště v Kössenu, kde nechybí bazény, skluzavky, vodním hřib, whirlpool a hřištěm na plážový volejbal.

Foto: se souhlasem Tourismusverband Kaiserwinkl
Foto: se souhlasem Tourismusverband Kaiserwinkl

Pohlazení pro žaludek

Ať vám po všech aktivitách vyhládne, dopřejte si lákavé speciality, které čekají doslova na každém kroku. Někdy narazíte na staleté farmy s kvalitními lokálními produkty, osobité palírny pálenky a pivovarníky, jindy na zavedené útulné hospody, nebo výrobce, kteří stále ručně zpracovávají přírodní suroviny. Tyto místní poklady objevíte i díky výletům na kolech po Kaiserwinklu. Jako bonus navíc počítejte s okouzlujícími zážitky z přírody.

Foto: se souhlasem Tourismusverband Kaiserwinkl

Kaiserwinkl žije po celý rok

Čtyři města Kaiserwinklu – Kössen, Walchsee, Rettenschöss a Schwendt – žijí po celý rok nejrůznějšími akcemi. V posledním lednovém týdnu se pravidelně koná festival balonového létání Kaiserwinkl Alpin Ballooning. V květnu by vám neměl uniknout festival sýrů Kaiserwinkl Kasfest. První seč roku se nazývá „Egascht“ a pokud vše dobře dopadne, slaví se ve Walchsee na Svatodušní neděli Egascht Festival. Můžete tu mj. obdivovat téměř zapomenuté umění rukodělných výrobků. V letních měsících, vždy ve středu večer, probíhají u promenády jezera Walchsee Sny noci svatojánské, tzv. Sommernachtstraum. Na piknikových dekách se skvělými koktejly, romantikou u táboráku a živou hudbou tu návštěvníci mohou zakončit další vzrušující den dovolené. Pestrý program nabízí i silvestrovské oslavy, kdy při Silvestergrußes uvidíte štafetu lyžařských instruktorů s pochodněmi, výstřel z děla krojového spolku, nechybí nářeční básně, svařené víno a kaštany.

Foto: se souhlasem Tourismusverband Kaiserwinkl
Foto: se souhlasem Tourismusverband Kaiserwinkl

Golfařský ráj

Kaiserwinkl by si rozhodně neměli nechat ujít ani vášniví golfisté. Čtyři golfová hřiště se nacházejí v dosahu čtvrt hodiny a dalších čtyřicet leží vždy do hodiny jízdy. Unikátní ve střední Evropě je pak osmnáctijamkové hřiště překračující státní hranice. Po odpalu se ocitnete v Bavorsku, abyste se na poslední jamky vrátili zpět do Tyrolska. Ne nadarmo zní motto místního golfového klubu „Golf bez (státních) hranic“. Osmnáctijamkové hřiště Kaiserwinkl Golf Kössen – Lärchenhof v Kössenu patří k oblíbeným místům profesionálních hráčů. Hřiště navrhl golfový hvězdný architekt Donald Harradine. Začátečníkům i hráčům s handicapem bude vyhovovat devítijamkové golfové hřiště Walchsee Moarhof, jež leží na úrovni stejnojmenného jezera, obklopené přírodními rezervacemi a vysokým vřesovištěm. Architektonickým mistrovským dílem je golfový a country klub Lärchenhof-Erpfendorf sousedící s Kaiserwinklem.

Foto: se souhlasem Tourismusverband Kaiserwinkl

V zimním hávu

V alpském regionu samozřejmě nesmíme opomenout zimní radovánky. Kaiserwinkl patří k top běžkařským destinacím. Nabízí 240 km tras od začátečnických po profesionální. Návštěvníkům je k dispozici rovněž 21 vleků a 40 km sjezdovek. Když paní zima navštíví tento tyrolský region, jiskřivě modrá obloha, hřejivé sluneční paprsky šimrající po tvářích a nedotčená příroda doslova lákají k různým zimním aktivitám. Jedinečnou příležitostí, jak si užít zimu, je výlet na sněžnicích kouzelnou zimní krajinou. K vyzkoušení této alternativy ke klasickým zimním sportům, jako je alpské lyžování a běh na lyžích, nepotřebujete žádné zkušenosti. Sněžnice se dají přepásat přes pohorky nebo zimní boty, a jakmile si nastavíte hůlky, můžete vyrazit.

Foto: se souhlasem Tourismusverband Kaiserwinkl
Foto: se souhlasem Tourismusverband Kaiserwinkl

Podzimní Kaiserwinkl

Tak co, zaujal vás Kaiserwinkl? Pokud ano, sledujte nás, přiblížíme vám některé z aktivit trochu blíže.

Foto: se souhlasem Tourismusverband Kaiserwinkl

Zdroj: Tourismusverband Kaiserwinkl

Foto: se souhlasem Tourismusverband Kaiserwinkl

Tagy:
4 Komentářů
 1. EsterNováková 9 měsíců ago

  Třeba do toho Tyrolska se chceme jet podívat příští rok, teď už na to nejsou naštěstí kvůli https://www.daen.cz/slovensko/termalni-koupaliste-a-aquaparky peníze. Ale i na tom Slovensku jsme si tu rodinnou dovolenou opravdu dost užili. Jsem nečekala že ten slovenský národ je tak hodný a pohostinný.

 2. Romana Mlynářová 9 měsíců ago

  Pěkná oblast se spoustou aktivit.

 3. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

  Krásné místo, děkujeme 🙂

 4. NelaVávrová 9 měsíců ago

  To je nádhera, Rakousko miluji.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account