Darovat někomu květinu je jedním z nejjednodušších způsobů, jak mu zpříjemnit den. Může to být k narozeninám, ke Dni matek (už se blíží a těšit se na něj budeme už 14. května, takže rychle napište do diáře), jako poděkování a nebo proto, že máte chuť udělat něco hezkého – ale opravdu bez ohledu na příležitost, koupit nebo poslat někomu krásnou kytici je skutečně tak hezké gesto, ze kterého vyzařuje už na dálku vaši vděčnost. A právě proto jsme pro vás vybrali květinářství, kde mají obrovský výběr úžasný květin, ale hlavně s jejich vazbou dokáží kouzlit. Kde vám vykouzlí tu nejkrásnější květinu? S žádným z těchto míst nešlápnete vedle! 

Kam pro krásnou květinu ke Dni matek:

Foto: se souhlasem Loukykvět

Loukykvět

Vyhlášená květinová farma kousek za Prahou je snem pro všechny milovníky barev, vůní a rozmanitosti. Projděte si záhon od záhonu, natrhejte, co se vám líbí přímo z květinového pole a společně s floristou si něco krásného sami uvažte. Nebo si jejich pugéty objednejte už hotové. Dovezou vám je kamkoliv. A věděli jste, že mají i květinové předplatné nebo květinové workshopy? 

Loukykvět, Mšecké Žehrovice 11, Mšecké Žehrovice
Foto: se souhlasem Cool Flowers

Cool Flowers

Tady květiny milují! A všechny! Kytice, košíky nebo jiné květinové kompozice jsou vytvořené z unikátních druhů květin, které se objednávají přímo z Holandska. „Klasické“ druhy květin tu používají zřídka kdy, ale každý den vám tu budou servírovat nevšední květinové unikáty. Květiny se do Cool Flowers dovážejí čtyřikrát týdně, takže si můžete být jistí, že budou pokaždé absolutně čerstvé.

Cool Flowers, Šafaříkova 456/3, Praha 2
Foto: se souhlasem Green Decor

Green Decor

Stejně jako u ovoce nebo zeleniny, byste měli znát původ květin, které kupujete. A to je přesně filozofií ekologického květinářství Green Decor. Většina květin se dnes totiž pěstuje v rozvojových zemích, kde často nejsou dodržovány základní podmínky důstojné, bezpečné a dobře placené práce. Proto pro vás v co největší možné míře připravují z dovozu ty květiny, jejichž certifikáty zaručují férový přístup k lidem, kteří je pěstují, a odpovědné chování k životnímu prostředí. Nedílnou součástí jejich nabídky jsou i tuzemské květiny, jejiž podíl se neustále snaží rozšiřovat.

Green Decor, Dejvická 209/13, Praha 6
Foto: se souhlasem Rostlo roští

Rostlo roští

Roští je pražské eko-artové květinářství. Co to vlastně znamená? Neřídí se aktuálními trendy, milují divokost a nespoutanost přírody a zachovávájí ji i v naší tvorbě. Zároveň ctí udržitelnost, a tak využívají pouze lokální suroviny, které sami najdou. 

Rostlo roští, Újezd 1, Praha 1
Foto: se souhlasem Dopamine Flower Atelier

Dopamine Flower Atelier

Možná už jste slyšeli, že Dopamine je hormonem štěstí. Není to úplně správně, ale pravda v tom je. Je to chemická látka v lidském mozku (neurotransmiter), která má na starosti spoustu důležitých věci, mimo jiné díky ni cítíme potěšení, motivace, touhu po novém, radost. Zvýšit hladinu dopaminu se dá fyzickou aktivitou, jídlem, cestováním a našimi květinami. A ty z ateliéru Dopamine Flower Ateliér se vám o pozitivní náladu postarají určitě! A klidně jim můžete napsat rovnou na Instagramu @dopamine_flower a nebo si vybrat u nich na webu.

www.dopaminefloweratelier.cz
Foto: se souhlasem Botanika store

Botanika store

Veronika si na horním Žižkově otevřela květinářství v roce 2018, a přestože vystudovala šperk a design, tohle byl vždycky její sen. Akcent kladu na přirozenou krásu a materiály se ale snaží nacházet všude kolem sebe. A protože je pro ni velice důležitá i ekologická udržitelnost, část rostlinné nabídky Botaniky dokonce pěstuje na své zahrádce. V její nabídce najdete krásné lokální řezané květiny, ale i ty pokojové jako jsou třeba sukulenty nebo monstery. 

Botanika store, Koněvova 1627/179, Praha 3

Foto: Shutterstock, se souhlasem Loukykvět, Cool Flowers, Green Decor, Rostlo roští, Dopamine Flower Atelier, Botanika store

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
8 Komentářů
 1. Hanka Vránová 1 rokem ago

  Tak zrovna ke Dni matek jsem mámě kytici taky kupovala. Třeba k narozeninám jí ale většinou něco posbírám u nás na zahradě. Tou dobou už tam všechno hezky kvete. Narozeniny má právě příští měsíc. Pomalu přemýšlím jakou kytici jí udělám, ale myslím si, že kytice z celosie by nemusela být špatná volba. 🙂

 2. Tereza Příhodová 1 rokem ago

  Všechny vypadají skvěle. 🙂 Já a moje máma bohužel bydlíme poměrně daleko od sebe, takže jsem ji na Den matek nemohla navštívit. Nechala jsem jí ale alespoň květinu poslat pomocí kurýra. Konkrétně se jednalo o bílou růži. Přemýšlela jsem dlouho co jí vybrat za květinu, ale růže má prostě nejraději. 🙂

 3. Kristýna Štírová 1 rokem ago

  Já mám doma svoji krásnou okrasnou zahrádku, a tak většinou nakupuji kytky přímo tam. Teda nakupuji… Víte, jak to myslím. Jen jsme z jedné strany museli dát hliníkové výplně plotů, protože se nám stala taková nepěkná věc a to, že tam chodili trousit psi od souseda. Ostatně ona ta výplň moc nevadí ani tomu výhledu, který teď konečně na to jeho smetiště nemáme.

 4. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Nejkrásnější kytky jsou ty, co vám někdo pošle kurýrem. To člověk jen žasne, jak může být kytice nádherná…

 5. Květiny jsou to přenádherné, ale když už, tak bych více ocenila nějakou v květináči, nebo ideálně tu, co se dá nasadit na zahradu a je šance, že vydrží déle jak týden. Jinak Den matek mi nic neříká, doma jsme ho nikdy neslavili.

 6. NelaVávrová 1 rokem ago

  Krásna inspirace. Když jsem byla malá, tak nejvíce maminku potěšila nakraslená a nebo natrhaná 😀

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account