Dobu, kdy sychravé zimní dny střídají pozitivní jarní paprsky, naprosto miluji! Je pro mě v ní příslib lepších časů a tu pozitivní energii si vždy užívám se vším všudy. A právě květiny jsou pro mě tím symbolickým poslem jara, které dneska oficiálně začíná, i když ráno mnohdy teploty ještě ukazují bod mrazu. Proto jsem se rozhodla vybrat vám krásná česká květinářství, kde si budete moci koupit květinu pro radost, z lásky, pro milovanou osobu nebo prostě pro sebe. Protože vy si to zasloužíte!

5 tipů na květinářství a květinové ateliéry, které vás zaujmou:

Foto: se souhlasem Louky květ

Louky květ

Květinová farma jen kousek za Prahou, kde se její majitelé rozhodli vrátit do povědomí druhy květin, na které se v průběhu let tak nějak zapomnělo a v květinářstvích je najdete jen zřídkakdy. Pořídit si tu můžete online i offline kytice sezónních květin, poukaz na květinové nebo semínkové předplatné s dovozem či samosběr květin, který si užijete s kamarádkami. Jejich odběrová místa najdete po celé Praze.

www.loukykvet.cz

Foto: se souhlasem Natalja Flowers

Natalja Flowers

Natalja je jméno maminky dvou krásných sester, Alex a Valerie, která je vždy podporovala v jejich snech a učila je za nimi jít. A tak vznikla značka Natalja Flowers. Tento květinový ateliér vám připraví minimalistické, pestrobarevné, současné a ve všech okolnostech šik květiny na svatby, eventy všeho druhu, ale také kytice na zakázku. Můžete si je objednat telefonicky nebo přes zprávu na Instagramu.

@natalja.flowers

Foto: se souhlasem Zahrada na niti

Zahrada na niti

Lenka Hrubá svojí první kokedamu na niti dostala darem na konci roku 2010. Vypadala jako stromek baobabu na planetě Malého prince. Až po pátrání jsem se dozvěděla odkud její baobab pochází, o japonských kokedamách, „levitujících rostlinách“, a úplně jim propadla. A tak vznikla myšlenka obchodu Zahrada na niti. Vybírat můžete online nebo se zastavit v obchůdku přímo osobně. Rozhodně s prázdnou neodejdete! 

www.zahradananiti.cz

Foto: se souhlasem Kvítí z lesa

Kvítí z lesa

Kvítí z lesa je Radka a Zuzka. Všechno, co dělají je jeden nekonečný DIY projekt. Zkouší, vymýšlí, testují a stále se učí. V jejich květinářství společně váží nádherné kytice, spolupracují s lokálními pěstiteli a od října sejí, sází, pěstují a sklízí ve vlastním. Jejich inspirací jsou zahrádky našich babiček, ale i opomenutá místa dnešního velkoměsta. Objednat si však v ateliéru Kvítí z lesa můžete i květiny na svatbu, interiérové dekorace z živých rostlin, pokojové rostliny nebo sezónní věnce. 

www.kvitizlesa.cz

Foto: se souhlasem Metamorphosis

Metamorphosis

Benjamin Claessen je Belgičan žijící v Praze. Svůj první obchod otevřel v Praze v Haštalské ulici v březnu 2000 a v dubnu 2013 druhý ve Wuchterlově ulici. Poprvé přitom přijel Benjamin do Prahy jako turista už v roce 1995 a okouzlila ho natolik, že se sem za pár let rozhodl odstěhovat. Jednou si řekl, že si otevře obchod na Starém městě, které pro něho mělo speciální kouzlo a atmosféru, a tak se stalo. Do Čech pak přivezl specifický styl vázání květin a dokázal, že si je může dovolit úplně každý. Dnes je to jeden z nejúžasnějších pražských květinových “hot spotů”. 

www.metamorphosis.cz

Foto: se souhlasem Green Decor

Green Decor 

Stejně jako u ovoce nebo zeleniny, byste měli znát původ květin, které kupujete. To je filozofie květinového ateliéru z pražského Žižkova. Proto právě tady najdete květiny, jejichž certifikáty zaručují férový přístup k lidem, kteří je pěstují, ale i odpovědné chování k životnímu prostředí. Nedílnou součástí jejich sortimentu jsou tuzemské květiny, jejichž podíl se snaží v Green Decor neustále zvětšovat a rozšiřovat jejich dostupnost během celého roku. Navíc tady se snaží předcházet nadměrné spotřebě papíru – co jde, řeší ekologicky. Papír pak používají recyklovaný a znovu využívají i krabice, ve kterých chodí zboží. 

www.green-decor.cz

Foto: se souhlasem květinářství a květinových ateliérů Louky květ, Natalja Flowers, Zahrada na niti, Kvítí z lesa, Metamorphosis, Green Decor 

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account