Milování je jedním nejpříjemnějších zážitků vůbec. Tedy pokud krátce před ním neuděláte nějakou hloupost. Třeba jako tu, když ochutnáte mátový čaj! A co dalšího milostným hrátkám nepřeje?
Sex má čtyři fáze. Vzrušení, plató (maximální slastný rauš způsobený účinnou stimulací erotogenních zón), orgasmus a uvolnění. Kteroukoli z těchto fází může narušit nějaký problém, o který se postará vaše vlastní tělo. Které věci se mu nelíbí a co před sexem určitě nedělat?
Nejezte mnoho (nezdravého) jídla
Těsně před předehrou si dopřejete něco mastného, smaženého a těžkého, tedy kaloricky vydatného? Pak se nedočkáte valných milostných výkonů, ale únavy! Tento stav se nazývá postprandiální ospalost (lat.: post prandium = po jídle), kterému se lidově říká „řízkové kóma”. Po vydatném jídle totiž trávicí ústrojí potřebuje hodně energie, aby potravu přijalo.
Radši omezte rafinované tuky a sacharidy a takticky dejte přednost ořechům, ovoci a zelenině. A pozor, držte se dál od máty peprné a potravin, které ji obsahují! Mentol totiž snižuje hladinu testosteronu, který ovlivňuje sexuální touhu.
Zároveň se vyhněte konzumaci potravin, které způsobují nadýmání. Pokud si nemůžete pomoci, tak při jejich tepelné úpravě použijte majoránku, tymián, kmín, fenykl, bazalku, dobromysl či třeba saturejku.
Nepijte alkohol ani nekuřte cigarety
Kouření omezuje průtok krve v těle (včetně genitálií) a alkohol sice odbourává zábrany a dodává odvahu, ale po druhé či třetí sklence otupuje a vyvolává ospalost. Ani v tomhle případě to na báječný sex nevypadá!
Vyhněte se energetickým nápojům
Možná se zdá, že energetický nápoj vypitý krátce před sexem je dobrý nápad. Lidé si myslí, že povzbuzuje výdrž a nakopává libido. Tak pro vyšší obsah kofeinu, který má pozitivní vliv na anaerobní výkon člověka a tvorbu testosteronu, to do jisté míry tak je, nicméně onen stav „nabuzenosti“ trvá jen krátce. Jakmile účinky kofeinu a cukrů, kterými jsou energetické nápoje nabité, pominou, můžete se začít cítit vyšťaveně.
Nebojujte spolu
Hádky a vypětí jsou běžnou součástí života, stejně jako všudypřítomný stres. Nikdy však nedovolte, aby něco takového řídilo váš milostný život. Hádky vždy konstruktivně uzavřete (nic v sobě neduste) a nahromaděnou úzkost zpracovávejte meditací, cvičením nebo prostřednictvím jiného druhu relaxace (kupříkladu oblíbeným koníčkem). Pakliže to neuděláte, ztratíte své libido. U žen se také vinou chronického stresu objevuje ztráta vlhkosti v klíně, muži si zase stěžují na erektilní dysfunkce. A za to nějaká ta partnerská bouřka nebo náročný pracovní projekt skutečně nestojí.
Foto: Shutterstock
Autorka: Nikola Strnadová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account