Milujete běh a máte pocit, že po porodu budete běhat maximálně kolem plotny a za batolící se ratolestí? Bojíte se, že si neužijete výlety na kole, protože dítko neumí šlápnout do pedálů? Nemějte strach, i s malým miminkem se nemusíte vzdát oblíbených aktivit. Stačí mít kvalitní dětské kočárky a vozíky.
Ideální kočárky Thule
Jste zvyklí každé ráno nazout běžecké boty a vystartovat vstříc svižné procházce, při které si pročistíte hlavu? Můžete vyrazit i s mrnětem. Podívejte se na sociální sítě a na aktivní rodiče, jak to dělají s kočárky. Velmi často narazíte na kočárky Thule. Tato firma nabízí samozřejmě klasické kočárky do města, s nimiž uděláte vy i dítko velkou parádu. Ve složitějším terénu by tyto jinak kvalitní pomůcky měly přece jen trošku potíže, proto v této firmě vyvinuli hned několik prototypů kočárků, aby byly snadno použitelné v jakémkoli místě a při různé sportovní činnosti.
Sportovní kočárky Thule nejen pro běžkyně
Když běháte s dítětem, samozřejmě se nechcete vláčet s těžkým kočárkem, proto sportovní vozítko musí mít odlehčenou konstrukci. V takovém případě by se hodily tzv. golfáče, ovšem musíte zase myslet na bezpečí dítěte. Z tohoto kočárku by tak akorát vypadlo. Kočárky na běh Thule mají reflexní lemování obvodových linií, jako je stříška či ráfky všech kol. Komfortní sedačka má pětibodové popruhy, které zajišťují bezpečí dítěte. Kočárek musí být i praktický. Oceníte úložné prostory pro svačinu, pití, hračky pro dítě, telefon, klíče a další věci, které by vám překážely při běhu. Tento box má sportovní kočárek na promyšleném místě, aby vám nic nevadilo při sportu. Praktický košík s organizérem se snadno zapne, takže vaše věci budou i v bezpečí. Praktičnost oceníte i v případě, když si vyrazíte zaběhat dále od domova a využijete auto. Do něj snadno složíte kočárek. Spodní část je dokonale přizpůsobena větší zátěži, ať se to týká rychlosti či terénu, tudíž se vám bude sportovat snadno. Řídítka jsou snadno nastavitelná, sedačka polohovací a dítko může chránit síťka s větracím okénkem. Máte-li dva caparty, je tu i možnost dvojkočárku, do kterého se vejdou sourozenci, kteří jsou od sebe i více jak rok staří.
Kočárky do terénu
Sportovní kočárek pro dvojčata je odolnější než klasický, ovšem pokud zdoláváte náročnější terén, raději se orientujte na sportovní kočárky do terénu. Zejména v kopcovitém terénu oceníte odpružení, díky kterému se vám bude s kočárkem dobře manipulovat a dítko nepocítí velké nárazy. Komfort zajišťují i větší 16palcová zadní kola a přední otočné kolo, které lze pohodlně zaaretovat. Rovněž má tento produkt odlehčenou konstrukci, díky které pro vás nebude takovou zátěží. Integrovaná brzda vám umožní okamžitě zastavit v jakékoli situaci. Kočárek lze ovládat jednou rukou, ať už při skládání, tak i při sportu. Rovněž má pětibodové popruhy pro dokonalou ochranu dítěte. Jej budete moct kontrolovat pomocí okénka, aniž byste jej rušili.
Spolehlivé vozíky na chůzi i běh
Nemusíte sportovat jen s kočárky. K dispozici jsou i vozíky na chůzi i běh. Vozíky někdy lidem vyhovují více, protože je z nich nebolí záda. Snadněji se s nimi manipuluje, přitom nepostrádají stejně bezpečnostní a komfortní prvky jako kočárky. Na první pohled jsou mohutnější, ovšem manipulace je s nimi rovněž snadná. Pro větší viditelnost je zde i červené zadní světlo, které se vám bude hodit za špatného počasí nebo přítmí. Vozík můžete taktéž složit do kompaktních rozměrů, aby neblokoval místo v autě.
Dětské vozíky za kolo
Neobouváte běžecké boty, ale raději dáváte přednost pedálům? Žádný problém. S miminkem můžete sportovat i tehdy, když usedáte na kolo. Dětské vozíky za kolo jsou speciálně konstruovány pro cyklistickou aktivitu. Představují dokonalý aerodynamický prostředek, se kterým lze jezdit i ve vyšší rychlosti. Vozík za kolo je mohutnější svojí konstrukcí, takže pojmy i věci, které si s sebou můžete vzít na výlet. Nemusíte se tak zatěžovat s batohem či jiným zavazadlem na výlet. Povrchu vozíku je opatřen reflexními prvky, díky nimž bude perfektně vidět. Nemusíte se samozřejmě obávat upevnění. Vozík za kolo aplikujete snadno, přitom bude pevně a bezpečně zachycen, aby se nijak neuvolnil, nebo aby se při jízdě nějak kriticky nenakláněl. Vozík má vypracovaný systém odvětrávání, můžete tak klima ve vozíku dokonale regulovat. I tento vozík má skvělé odpružení, které nebude dítěti nijak vadit. Vozík je vyroben z materiálů, které chrání před nepříznivými vlivy počasí, plášť odolá i dešti nebo sněhu. Vozík lze využít i v případě lyžování. Rovněž jde o kompaktní prostředek, který snadno složíte do auta.
Doplňky pro kočárky
K vozíkům a kočárkům můžete dokoupit i příslušenství. Všechny výrobky jsou variabilní a přizpůsobí se vašim potřebám. Vylepšit je proto můžete speciálním ochranným pláštěm, který zajistí klid vašemu děťátku. Na vozíky lze dokoupit cyklistický set, tedy hliníkové rameno s kolem, aby vaše jízda byla ještě větším požitkem. Do kočárku lze koupit i spacáček, pokud běháte i v nepříznivém počasí. K dispozici je i tzv. miminkovník, tedy sedačka pro lepší stabilizaci dítěte. Do sněhu můžete pořídit i lyžařský set, aby se vám lépe jelo v běžkařském a lyžařském terénu. Zkrátka každý kočárek nebo vozík lze uplatnit i v tom nejtěžším terénu a při různě náročném sportu. Nemusíte se proto vzdávat oblíbených aktivit jen proto, že máte malé dítě. Naopak, když budete spolu sdílet i tyto chvíle, podvědomě ratolesti vštípíte kladný vztah ke sportu.
FOTO: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account