Pokud jste nezadaní a je vám kolem 40 let, je pravděpodobné, že vám nevyžádané rady ohledně randění a seznamování dává každý. Vaše nejlepší kamarádka, vaši rodiče, vaši sourozenci a možná i paní za pokladnou. I když teta Jitka může mít pro váš život spousta moudrých vychytávek (její marmeláda je koneckonců bezkonkurenční :), nechte hledání lásky na profesionálech. Dali jsem dohromady rady seznamovacích koučů a odborníků na vztahy a jejich nejlepší tipy na randění po čtyřicítce. Jen čtěte dál… Ale přesto nezapomeňte: Být sám sebou je také v pořádku! 

Až budete mít pokrk být trpělivý… buďte trpělivý

Ať už jste právě opustili manželství, nebo jste ve světě randění desítky let, má stále smysl cítit, že jste na řadě, abyste našli lásku. Odborníci na vztahy často říkají, že u lidí kolem čtyřicátého roku často pociťují, že chtějí všechno hned, protože mají pocit, že jim čas utíká mezi prsty. Podle nich je ale důležité být trpělivý a zůstat pozitivní. Představte si svoji frustraci jako vánici – neudělá nic jiného, než zpozdí doručení vašeho balíčku.

Pamatujte, že teď je přesně ten správný věk, abyste našli svou lásku

Přemýšlíte, jestli vaše chování nebo třeba módní styl brání panu nebo slečně Správné udělat první krok? Měli byste se změnit, aby bylo hledání lásky jednodušší? Nezapomeňte, že kdybyste byli o deset let mladší, chovali se nebo se oblékali jinak, nebyli byste teď tím, kým jste. A nebyla by to škoda? Navíc hledáte přece polovičku, která vás bude brát se všemi vašimi náladami, chutěmi i ve vašich oblíbených zvonáčích. 

Nebojte se zkoušet nové věci

Buďte tím, koho chcete potkat. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je neustále objevovat nové koníčky a zájmy. Nejenže váš život bude plný vzrušujících zážitků, o kterých byste mohli na svých schůzkách mluvit celé dny a noci, ale ještě při těchto aktivitách máte velkou šanci, potkat někoho, kdo sdílí stejné nadšení. Někoho, kdo rád cestuje, degustuje jídlo v nových trendy restauracích, kempuje nebo jezdí na kole… Kdy budete tou nejlepší verzí sama sebe, může to být pro druhé pohlaví doslova magnetické. 

Nenechte se odradit tím, co myslíte, že chcete

Většina žen nebo mužů po čtyřicítce vám po prvních 5 minutách rande řekne, jestli bylo úspěšné nebo ne. Seznamovací trenéři ale varují, že toto je častá chyba. Randění ve středním věku obvykle znamená, že chceme rychle najít to, co jsme si vysnili nebo představovali, a nedáváme poznání dané osoby velkou šanci. Odborníci proto varují, že existuje velice tenká hranice mezi „chci tě poznat“ a „hned tě odsoudím“. Je opravdu to, že se vám nelíbí mužovi boty důvod k tomu, že se s ním už nikdy nepotkáte?  

Myslete pozitivně

Po několika desítkách let zkušeností se seznamováním lze snadno předpokládat, že budete ke každému dalšímu rande přistupovat velice skepticky. Ale tento cynismus v konečném efektu funguje proti vám. Odborníci na vztahy doporučují nahradit vaše pochybnosti optimismem. Navrhují například změnit myšlení z „seznamování je děsivě obtížné“ na „seznamování je zábavné a snadné“. Rozptýlením otravných myšlenek vám pomůže randit pozitivně, a i přestože si třeba tento večer nenajdete životního partnera, minimálně si ho užijete.

Zbavte se svých zavazadel

Je dobré předpokládat, že většina lidí na světě má „něco“, s čím ve svém životě zápasí. Můžeme tomu s nadsázkou říkat, že každý si neseme nějaké to své zavazadlo. Teď je ale dobrá chvíle je na nějaký čas odložit do kouta. Jeden trenér seznamování popisuje příběh ženy, která nechtěla hledat lásku, protože se starala o svého vnuka. Trenér ale tuto skutečnost přeformuloval jako pozitivum. Nakonec oddanost klientky k rodině povzbudila jejího nynějšího partnera, aby udělal první krok. 

Vyhněte se randění s někým, kdo vám připomíná vašeho bývalého

Může být velice lákavé jít na randě s někým, kdo vám připomíná někoho, koho jste milovali. Vaše prvotní pocity jsou jasné: pokud tehdy láska fungovala, proč by teď nemohla znovu? Takhle to bohužel ale nefunguje. Nejdříve musíte uzdravit svou duši a odprostit se od minulosti. Vyhledejte pomoc odborníka ve formě psychologa nebo terapeuta, kterým vám pomůže najít opět cestu k sobě samé a zjistit, jakého partnera by si vaše skryté já opravdu přálo. Koneckonců s vaším bývalým jste si přece rozešli z nějakého důvodu, ne?

Nebojte se oslovit odborníky na seznamování

Stejně jako vám trenér v posilovně pomáhá dostat se do formy, seznamovací kouč dostane do formy váš milostný život. V každé oblasti našeho života si koneckonců najímáme odborníky, kteří nám pomáhají. Máme paní na úklid, pana na opravu vozu, zahradníka pro vaši zahradu… proč tedy nemít trenéra, který vám pomůže hledat lásku? Proč by se to mělo stát přirozeně a vy byste tomu nemohli jít naproti? Dnes najdete mnoho seznamovacích agentur, aplikací ale i profesionálů, kteří se vám budou věnovat osobně a zlepšovat vaši šanci na „a žili spolu šťastně až do smrti“.  

Vytvořte si pravdivý online seznamovací profil

Neupravujte, kdo jste. Nekopírujte profil někoho jiného! Nesnažte se být někým jiným, než jste dnes! To jsou nejcennější rady odborníků na vztahy. Pokud se rozhodnete pro online hledaní lásky, věřte, že nejdůležitější je, aby vás profil odrážel vaše autentické já. Nechcete přece svůj nový vztah začít s nepoctivostí, že? Pokud rádi tancuje, lyžujete nebo jezdíte pod stan, zmiňte to! To jediné vám pomůže najít osobu, která bude mít stejné koníčky i náhled na život jako vy. 

Nespoléhejte jen na virtuální svět

Pokud se vám online seznamování začne zdát zdrcující, vypněte svůj profil. Ve skutečnosti mnoho lidí nad 40 let potká svou spřízněnou duši právě na běžných místech, které pravidelně navštěvuje. Může to být bar, kam chodíte poslouchat svou oblíbenou hudbu, kavárna, kam si chodíte dát do nejlepší kapučíno nebo fitness centrum, kam chodíte běhat svých 5 kilometrů. Neslevujte z osobních kontaktů jen proto, že používáte online seznamku nebo aplikaci. 

Udělejte první krok

Jednou ze svobod toho být starší je vědět, co chcete, a umět o to požádat. Pokud si tedy myslíte, že vás někdo může zajímat, neměli byste váhat s tím, že budete první, kdo zahájí konverzaci nebo danou osobu pozve na skleničku. Ve čtyřiceti letech totiž zvládnete milé přijetí na rande, ale úplně stejně i jeho odmítnutí. Využijte svou sebedůvěru ve svůj prospěch. Právě ta vám poskytne prostor, o který mnoho mladších žen nebo mužů přichází.   

Žijte přítomností

Sázky na vaši budoucnost a hledání lásky se ve čtyřiceti mohou zdát mnohem vyšší než když vám bylo 35 let. Každá vaše kamarádka má minimálně 2 děti, manžela, dalšího manžela a vy pořád hledáte… Tento fakt může ve vaší mysli způsobit to, že z každého jednoduchého rande chcete udělat výlet do budoucnosti epických rozměrů. Ale místo toho, abyste předbíhali a přemýšleli nad tím, jaké oči budou vaše děti mít, užívejte si první (druhé nebo desáté) rande. Odborníci dodávají, že v přítomném okamžiku je vaše aura mnohem mocnější. Využijte tuto sílu ve svůj prospěch a soustřeďte se na to, co máte bezprostředně před sebou. 

Foto: Shutterstock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account