Občas se stane, že po letech vztahu najednou nejste schopní jasně odpovědět na otázku, zda svého partnera či svou partnerku stále milujete. Konec lásky mívá mnoho podob. Jak ho poznat?
Samozřejmě netvrdíme, že je váš vztah při prvních potížích „odpískaný“, nicméně pokud pozorujete některé následující změny, zpozorněte. Značí totiž, že vám může brzy láska protéct mezi prsty…
Málo času společně
Zatímco dříve jste se těšili na každičký společný okamžik, nyní je vám vlastně jedno, že vám partner oznámil, že hodlá strávit páteční večer s kamarády v hospůdce, nebo že vaše partnerka odjíždí s kamarádkou na wellness víkend. A nebo – a to je ještě smutnější – se vlastně těšíte, že konečně budete sami. Pokud se takové pocity opakují pravidelně a i vy od společného času spíše utíkáte, není to dobré znamení.
Bez zájmu o druhého
Není to tak dávno, co jste se zajímali o každý moment partnerova/partnerčina dne, kdy jste chtěli vědět, jak se cítí nebo co prožívá. A dnes? Dnes je vám to tak nějak jedno. Máš potíže v práci? A co já s tím… Prožíváš těžké období? Tak to si budeš muset vyřešit sám/sama… Poznáváte se? Pak to nevěstí nic dobrého.
Už žádný sex
Především v dlouhodobých vztazích se může stát, že partneři mají určité období bez sexu. Důvodem mohou být děti, stres, nemoc, finanční či jiné starosti… Vše se většinou vrátí do normálu, až příčina odezní. Ovšem když se za nezájmem o sex skrývá fakt, že vás partner/partnerka nepřitahují a jsou vám spíše odporní, je na problémy zaděláno.
A co je to ten respekt?
Vzájemný respekt je důležitý nejen v partnerských, ale jakýchkoli mezilidských vztazích. Dokonce je jejich naprostým základem. Jenže co když se z vašeho vztahu úplně vytratil? Co když se už vlastně jen hádáte (a neberete si během sporů žádné servítky), jeden druhého urážíte a o nějakém naslouchání jeden druhému nemůže být řeč? Pak je jasné, že je s láskou něco v nepořádku.
Foto: Shutterstock
Autorka: Lucie Pražáková

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account