Následky vztahu, který skončí, mohou vyvolat spoustu složitých emocí. Zlomené srdce je velice dlouhý a truchlivý proces, který každý zvládá jinak. A i když pro to neexistuje žádná univerzální časová osa, pokud je váš bývalý partner stále naštvaný nebo se chová divně měsíce po vašem rozchodu, mohou to být známky toho, že jen předstírá nezájem o vás, protože mu prostě stále nejste lhostejná.

V první řadě je dobré si uvědomit, že nejste povinna zabývat se citovými pohnutky vašeho bývalého partnera. Vaší prioritou jste vy, tečka. Ale pokud máte dobré vztahy, vychováváte spolu děti a snažíte se zůstat přáteli, dává smysl, zamyslet se nad jeho chováním. Protože ne všechno může být takové, jaké se to na první pohled může zdát a realita se může výrazně lišit od pocitové iluze.

Jak se váš bývalý partner chová?

1. Předstírá, že je všechno v naprostém pořádku

Zvláště pokud se jednalo o dlouhodobý vztah, může se stát, že se váš bývalý partner bude při každém vašem setkání tvářit, že je všechno zalité sluncem a nemůže mu být lépe. Přesto si tak nějak pořád nechává otevřené dveře k vám. V podstatě tak říká: „Jsem v pořádku. Náš rozchod se mě nedotkl a doufám, že vidíš, jak skvělý jsem, a budeš mě chtít zpátky.“

2. Je naštvaný

Hněv je jasným znamením, že jeho city jsou zraněné, a že v jeho životě stále hrajete velkou roli. Po rozchodu je normální, že jedna nebo obě strany pociťují vztek a rozhořčení, zvláště pokud nešlo o přátelský rozchod. Pokud však váš ex vyvolává drobné hádky nebo konflikty, je možné, že se ještě přes rozchod nepřenesl. Být přehnaně kritický nebo vás zesměšňovat jsou další známkou antagonistického chování, které můžete od zahořklého ex očekávat.

3. Popírá váš rozchod

Ignorace situace je další výmluvné znamení, že váš bývalý se ještě nepřenesl přes konec vašeho vztahu. Pokud se objevuje ve vašem životě, doma nebo v práci jakoby se nechumelilo a neustále vymýšlí společné plány, přestože spolu už vztah nemáte, tajně doufám, že se vaše romantické spojení obnoví.

4. Příliš se zapojuje do vašeho života

Pokud se váš ex příliš zajímá o to, s kým chodíte nebo zda používáte seznamovací aplikace, pravděpodobně to znamená, že se přes váš rozchod ještě úplně nepřenesl. Podobně, pokud vám sám poskytuje informace o svém milostném životě, o které jste nežádali.

5. Jste pravidelným předmětem konverzace, i když nejste v místnosti

Neustále vás připomínat v konverzacích, které s vámi zdánlivě nemají nic společného, nebo o vás mluvit se společnými přáteli, je další známkou toho, že je pro vašeho bývalého partnera těžké pohnout se z místa. Dokonce může zajít tak daleko, že bude sdílet na sociálních sítích vaše staré vzpomínkové fotografie, a v ten moment přichází rozhodně čas na konverzaci o nastavení hranic. 

6. Příliš se snaží být přítelem

Pokud nemůžete být s někým romanticky, přátelství se může zdát jako dobrý způsob, jak nezahodit všechno dobré, co mezi vámi v minulosti bylo. Udržování přátelství může někdy vypadat jako dobrý nápad pro někoho, kdo tajně doufám, že změníte názor. Podle odborníků ale i přátelství dvou rozešlých osob musí mít své hranice a je dobré nenechávat takzvaně dveře otevřené, protože to jen stěžuje situaci, aby se oba partneři mohli pohnout z místa.

7. Chce po vás vrátit méně smysluplné věci

Jistě, váš ex partner může být ve skutečnosti opravdu velice citově připoutaný ke své šedé mikině, kterou vám jednou půjčil, ale pokud si teď důrazně snaží vyptat zpět věci jako dopisy, které vám kdysi napsal, nebo staré fotky, může to být jen záminka pro to, aby vás viděl a mohl s vámi mluvit. 

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
1 Komentář
  1. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Dobré rady o hranicích 🙂

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account