V kaleidoskopu lidstva je rodina ztělesněním lásky, podpory a vzájemného porozumění. A právě den 15. května stanovila Organizace spojených národů v roce 1993 jako Mezinárodní den rodiny, který oslavuje rodinu ve všech podobách. Je to den k zamyšlení, uznání a činům, které zajistí, že rodiny na celém světě budou i nadále prosperovat a budou pozitivně přispívat do společnosti. Cílem dne je zvýšit povědomí o problémech souvisejících s rodinami a zvýšit znalosti o sociálních, ekonomických a demografických procesech, které rodiny ovlivňují. Nemusíte však myslet jen globálně a klidně se zaměřte na svoji rodinu. Co ji spojuje? Jaké vztahy v ní převládají? Vybrali jsme pro vás pár skvělých aktivit, které vám pomohou rozhýbat rodinnou dynamiku, posílit rodinné vazby a navíc vás budou bavit.

5 skvělých aktivit, kterými oslavíte Mezinárodní den rodiny

Foto: Shutterstock

1. Rodinné vyprávění

Pozvěte celou svou rodinu a sdílejte příběhy o svých předcích, rodinné historii nebo osobních zkušenostech. Vyprávění příběhů představuje účinný způsob, jak udržet rodinné příběhy „naživu“ a posílit pouta mezi generacemi.

Foto: Shutterstock

2. Uvařte si jeden z rodinných receptů

Vyberte oblíbené gurmánské jídlo vaší rodiny a zapojte všechny do vaření. Tato aktivita není jen o kulinářském zážitku, ale také o sdílení příběhů souvisejících s receptem a poučením mladších členů o jejich kořenech.

Foto: Shutterstock

3. Nakreslete rodinný strom

Rodokmen je zábavný způsob, jak přimět vaše děti, aby přemýšleli o své rodině a o tom, jak spolu všichni souvisí. Lze jej snadno upravit pro nejmenší i starší děti. Nakreslete si šablonu stromu a zapište do ní všechny členy vaší rodiny. Možná budete sami překvapeni, jak daleko do minulosti se dostanete.

Foto: Shutterstock

4. Vytvořte rodinnou časovou schránku

Vytvoření speciální schránky je jedinečný způsob, jak zachytit a uchovat aktuální okamžiky vaší rodiny i pro další generace. Každý člen rodiny do ní může přispět osobními předměty, jako jsou fotografie nebo dopisy, které budou sloužit v budoucnu jako inspirace pro další generace. Schránku zakopejte na zahradě a nebo ji pečlivě uložte třeba na půdu. Garantujeme vám, že po mnoha letech ji bude velice zábavné otevřít.

Foto: Shutterstock

5. Uspořádejte rodinnou herní noc

Sezvěte rodinu, připravte občerstvení a vyberte společenské hry, které budou bavit všechny napříč generacemi. Tento večer plný zábavy podpoří týmovou práci a přátelského soutěžení. Navíc snadno spojí starší i mladší generace. 

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account