Ženská mysl i tělo pracuje v cyklech. Díky tomu jsme velmi citlivé na změny počasí nebo střídání ročních období a vybíráme si, jaké aktivity budeme v daném měsíci dělat. Právě podzim je pro nás přechodným obdobím, kdy bychom se měly uzemnit, uklidnit a připravit na zimu. Pojďme se společně podívat na činnosti, které nám na této cestě pomohou.

Bohatá večerní rutina 

Prodlužte si svou obvyklou rutinu před spaním alespoň o pár minut a přidejte si do ní aktivitu, díky které se budete cítit útulně a v bezpečí. Jako příklad můžeme uvést delší horkou sprchu s novými přírodními a výživnými produkty, čtení knihy u vonné svíčky nebo aplikování pleťové masky. Na takovou podzimní rutinu se jednoduše hodí vše, díky čemu se budete cítit milovaní.

Teplý nápoj jako každodenní aktivita

Každý z nás si během dne uvaří čaj nebo kávu. Bohužel se často stává, že tyto nápoje popíjíme u počítače nebo ve spěchu – jednoduše nevědomě. Zařaďte tedy do svého dne pití alespoň jednoho teplého nápoje v klidu a s plným vědomím. Jak na to? Každý den si v určitou hodinu uvařte svůj oblíbený nápoj a soustřeďte se na přítomný okamžik. Udělejte si chvíli pro sebe, běžte ven nebo se alespoň dívejte z okna a dýchejte. Všímejte si, jak ve vás horký nápoj vzbuzuje dojem bezpečí a útulna. I tyhle chvíle totiž patří mezi skvělé aktivity pro uzemnění.

Detox šatníku

Podzimní dny jsou také skvělým obdobím pro odkládání letního oblečení a příprav na zimu. Ideální je vyzkoušet každý jeden kousek a být upřímná v tom, co si ještě chci nechat a co už opravdu ne. Zbavte se těch, které vám jen zabírají místo. Zvažte také vytvoření kapslového šatníku.

Meditace vděčnosti 

Vždy, ale obzvláště na podzim, meditujte ve vděčnosti. Ohlížejte se za létem a všemi teplými dny, které jste prožily a pociťujte vděčnost na plody, které nyní sbíráte – ať už jde o tvrdou práci nebo doslova plody z vlastní zahrádky. Děkujte matce přírodě za starost a výživu, kterou tolik potřebujeme, abychom se na podzim a hlavně v zimě uživily.

 

Spousta lidí nemá rádo podzim pro jeho ponurou atmosféru nebo chladné počasí. Pro mě je to ale nejlepší roční období. Konečně si totiž po hlasitém a extrovertním létě plném společenských setkání můžeme sednout a přemýšlet, být sami sebou, získat zpět ztracenou energii.

Přeji vám, abyste zůstali v teple, bezpečí a hlavně šťastné a zdravé. Žijte v přítomnosti a užijte si pohodu podzimu, ve kterém společně pomalu přecházíme do chladnějších dnů.

 

Autor: Navina Nayika

Foto: Shutterstock

Tagy:
4 Komentářů
  1. Moc pěkný článek.

  2. MichaelaHoráková 1 rokem ago

    Je to moc hezky napsané, souhlasím 🙂

  3. boystrong1002 1 rokem ago

    Thank you very much to the owner of the site, this is a beautifully designed page with a lot of good and rich content, free flagle game, enjoyed by a lot of people.

  4. Romana Mlynářová 1 rokem ago

    Dobré rady, vyzkouším, zatím mám napilno sklidit plody zahrádky. Čas pro sebe si najdu.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account