Ženská síla v podnikání: Jaké vlastnosti vedly k úspěchu?

Jana Nepita se přestěhovala do Prahy v 19ti letech kvůli studiu. Brzy potom se ale vrhla na podnikání, které jí dělá především radost – otevřela si prodejnu a půjčovnu kostýmů a doplňků. Začátky byly krušné, i přesto vybudovala firmu, provozuje tři kamenné pobočky a neměnila by.

7 otázek pro podnikatelku Janu Nepita

Jak dlouho podnikáte? A proč jste se rozhodla do podnikání pustit?
Podnikat jsem začala ve 20ti letech ještě při škole, kdy jsem se začala zajímat o gogo taneční kostýmy, sexy kostýmy a karnevalové kostýmy. V “klasickém” zaměstnaneckém poměru jsem nikdy nebyla a musím říct, že začátky podnikání byly opravdu hodně perné. Nejméně 1000x jsem si říkala, že to není nic pro mě. Manžel, v tu dobu můj přítel, byl zaměstnaný v korporátu.
Častokrát jsem si zažila to, že než abych šla pracovat na tom, na čem jsem měla, tak jsem šla raději vařit, uklízet a nebo se dokonce učit. 🙂 Pak přišel zlom. Nebylo to hned a nebylo to lehké, mezitím protekly potoky slz i potu, ale vydržela jsem a podnikání úplně propadla. Určitě musím uvést, že první zákaznice jsem vítala vždy v nádherném showroomu, který vypadal jako kostýmové království, avšak pozdě večer se opět změnil do původní podoby – našeho obýváku.:-)

Proč zrovna půjčovna kostýmů?
Přijde mi hodně důležité, aby se lidi v dnešním hektickém světe odreagovali, pobavili a třeba se převlékli za někoho jiného, zkrátka na chvilku vypnuli. S tím jsem se jim rozhodla pomoci právě svou půjčovnou.
Má váš obchod nějaká specifika/lišíte se od konkurence s podobnou službou?
Nově otevřená pobočka na Praze 10 v Malešicích je největší prodejnou a půjčovnou karnevalových kostýmů svého druhu v České republice, na což jsem pyšná. Na všech našich prodejnách a půjčovnách přitom najdete nejširší možnou nabídku karnevalového a párty sortimentu pro malé i velké. Jako každá žena ráda nakupuji a proto také neustále rozšiřuji naši nabídku kostýmů. 🙂
Zároveň si zakládám na tom, že se o zákazníky i jejich potomky v našich půjčovnách postará špičkově vyškolený personál, který zkušeně poradí s výběrem. Naše zaměstnance práce u nás baví, po prodejnách chodíme v maškarních kostýmech, jeden den jsme jako sexy policistky, druhý den si plníme sny a jsme za princezny, královny a hradní paní a další den třeba jako hippiesačky. 🙂

Využíváte v podnikání nějaké ryze ženské vlastnosti?
Jsem pečlivá a důsledná, hlavně tedy jako šéfová. Taky mi jako ženě hodně záleží na tom, aby se u mě každá žena cítila jako královna.
Jaký je váš největší podnikatelský sen?
Mým snem je dělat nadále práci, která mě moc baví – plánuji otevřít zase další úžasnou pobočku, je to vlastně jako moje další, už čtvrté, dítě, které musím “vypiplat” úplně od začátku. Také chci nadále pomáhat přinášet radost a úsměv. 🙂

Máte nějaké motto, kterým se řídíte?
Řídím se tím, že kdo chce hledá způsob a kdo nechce hledá důvod.

Jak nejraději relaxujete?
Jsem hodně aktivní člověk a moc nevydržím být v klidu kromě tedy toho že každý den cvičím jógu abych se zklidnila, obnovila opět harmonii v těle. Často s manželem jezdíme na horských kolech a v neposlední řadě se chodíme bavit na párty jak jinak než v kostýmech.

Zdroj foto: Kristýna Malina

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account