Miluju Českou republiku, jsem moc pyšná rodačka a z každé cesty se ráda vracím zpátky. Z letiště už vyhlížím stověžatou Prahu a z Prahy pak poslední dobou ještě raději jezdím směr východní Čechy, můj rodný kraj… lomy v Prosetíně, chata v Chrasti, rodiče, babička a děda, pohoda a krásné vzpomínky na dětství. A tak jsem vyrazila jednou o den dřív a udělala si pátek plný návštěv pracovitých a inspirativních Chrudimáků.

Buga Petry Šindlerové

Seděly jsme za sebou 4 roky na Obchodní akademii Chrudim. Ani jedna jsme nebyla jedničkářka, Petra dokonce vynikala velkým vtipem a rebelstvím, to já tenkrát byla vyhlášená dietářka a začala jsem objevovat Prahu. Obě jsme celkem dobře vedly skóre absencí.

Střih – 22 let po maturitě, sedíme spolu v Chrudimi, ona pije kafe, já matchu a povídáme o životě a jaká je to výzva podnikat. Přesto jí se to povedlo, po boku své celé rodiny a obrovské podpory všech včetně věrných zákazníků vybudovala značku, která je lovebrandem v oblasti módy. A fakt mě baví! Buga i Petra, takže držíme pěsti hlavně proto, že drží výrobu pořád v Čechách! Nikde jinde!

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Mistři ze CityZenu

Je to cca tři roky, co mě místní rodák Petr Řezníček seznámil s Pavlem Hrstkou, který přišel na schůzku s ukázkou prvních vzorků triček CityZen (kdo nezná, tak unikátní technologie materiálu, který nepropustí vodu, fleky potu, špínu) a s nadšením mi vyprávěl, ukazoval.

Střih – tři roky poté sedíme v jeho nové obrovské kanceláři, firma vyrostla o desítky milionů, trička jsou už nejenom v Evropě a Pavel se svými kolegy a týmem se rozhodl spustit projekt na podporu českého umění, sportu a všech oblastí, které chce přiblížit hlavně mladší generaci, která neví, nezajímá se. A tak s obrazem Václava Špály nebo Josefa Čapka nyní můžete vyrazit díky projektu Čeští mistři.

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Vivantis

Asi zatím nejdelší příběh úspěšné e-commerce chrudimské značky, která je na trhu už více než 20 let a před pár lety z rukou zakladatele Martina Rozhoně přešla do skupiny Rockaway a EPH. Mimo jiné stejné skupiny, kam dneska patří i moje Testuj.to díky Heureka Group. A jak mě to tak láká zpátky k nám, tak jsem se potkala i s novým vedením a vymýšlíme spolupráci se Ženami s.r.o. Víte o tom, že právě tady můžete koupit od módy, přes doplňky a kosmetiku dokonce i moje MatchaTea nebo širokou nabídku od Vuch?

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Lovebrand Vuch také z Chrudimi

Úplně boží boty! Viděla jsem vzorek toho, co plánují a fakt pecka. Tahle mladá značka vystřelila jako raketa s puntíkatou kolekcí peněženek, pak přišly kabelky, batohy, šperky, trička a nyní i boty. Byť už v Čechách výroba není, tak pořád vlastněná českými majiteli a skupinou eRocket jsou to prostě Chrudimáci, co dávají lidem tady práci, přicházejí s nápady a dali život značce, která dobývá už také svět. A tak držím pěsti a sledujte zenysro.cz, protože i tady se něco málo vymýšlí.

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Řeznictví mého táty

„Evo, vydrž, skočím si jenom tady k řezníkovi pro svačinu,“ říká mi Pavel Hrska, když se hlásím o 10 minut dříve, že už stojím na Borzně v Chrudimi a jdu za ním. Přichází se salámem a pečivem, a tak mu říkám: „No to je od táty.“ Kouká na mě a vůbec netuší, že mám nejenom kořeny v Chrudimi, ale také rodinu, která už přes 30 let v regionu podniká s rodinnou obnovenou tradicí řeznictví a má několik obchodů a bufetů ve východních Čechách. A tak jsem se zastavila i ve Skutči, odkud to celé vede můj taťka s bratrem a malý František tam moc rád jezdí na brigádu a kouká pod ruce, jak se všechno tvoří. Stojíme a fotíme se před stěnou plnou ocenění za řadu produktů, které vyrábí a hrdě se jimi pyšní. A tak i právě proto jsem kus toho přivezla s bráchou do Prahy a můžete ochutnat v našem Bufáčku v Karlíně.

 

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Tagy:
4 Komentářů
 1. Romana Mlynářová 10 měsíců ago

  Zlaté České ručičky, jsem ráda za nápady a jejich realizaci, i když já zrovna jdu směrem zaměstnace, fandím všem, kteří mají odvahu podnikat a vynikat.

 2. Kristýna Štírová 10 měsíců ago

  Tak copak Chrudim, tady máme krásné věci. Ale na druhou stranu moc ráda jezdím poznávat i nová města a příběhy zdejších podnikatelů, nebo třeba podnikatelek. Někdy i do zahraniční. Dneska si cestovní pojištění pro podnikatele seženete za pár korun, takže já třeba dělám i to, že si se zahraničními klienty sjednáním přímo u nich na firmě. 🙂

 3. Lenka Hudečková 10 měsíců ago

  Parádní známosti a setkání…. všem držím palce, aby se jim podnikání dařilo 🙂

 4. NelaVávrová 10 měsíců ago

  Krásné, značka Vuch se mi líbí 🙂 děkuji za informace 🙂 máme se na co těšit.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account