Příběh paní Moniky:

Překonala osud a i přes handicap podniká a dělat práci, která ji živí.

Monika Jará je další ženou s velkým „Ž“. Před 20 lety měla velmi vážnou dopravní nehodu, kterou přežila jen zázrakem. A protože zázraky se dějí, po letech začala Monika znovu chodit. Plná invalidita jí rozhodně chuť do života nevzala, absolvovala kurz tvorby šperků a tiffany vitráží u špičkové cínařky a pustila se do toho. Jedna věc je tvořit – v tom je Monika fantastická. Druhá je ale najít zákazníky a výsledky tvorby prostě a jednoduše prodat. A právě tady Monika tápala a hledala cestu, jak své výrobky dostat k lidem.

Víme, jak Monice pomoci
Znaly se už delší dobu. Monika Jará a Eva Čejková Vašková totiž pocházejí ze stejného městečka. Potkaly se a nad šperky začaly přemýšlet o tom, jak krásnou tvorbu dostat tam, kde má být – mezi lidi. Hledaly odpovědi na otázky, jak často může Monika tvořit, kolik šperků, kde je prodává a jak oslovuje zákazníky? Co by jí nejvíce pomohlo? Je lepší se zaměřit na cínové šperky nebo více kombinovat s keramikou? Tvořivé ruce Moniky totiž zvládnou spoustu technik. Jak stanovit cenotvorbu, aby výroba přinesla Monice rozumný přivýdělek a aby na druhou stranu nepředražovala její výrobky. Ze všeho nejdůležitější totiž je, aby se tyto krásné ozdoby objevily coby elegantní šperky na ženách! A tak Eva s Monikou cestu společně našly. „Hodně jsem si nevěřila, nevěděla, jak své výrobky dostat k lidem, ale spolupráce s Evou a s ŽENAMI s.r.o. mě mnohé naučila. Dnes už vím, jak nastavit ceny, na koho se obrátit. Byl to ten nejlepší start,“ říká Monika.

Eva vytvořila myšlenku prodejního kanálu – tištěného Katalogu ŽENY s.r.o., který nabízí produkty českých a slovenských žen. Monika v něm prezentovala nejen svůj příběh, ale hlavně své šperky, které měly velký úspěch. Díky němu získala mnoho nových zákaznic, které ji doporučovaly dál, a síť klientů se rozrůstala. Cílenou propagací a mediální kampaní, se kterou ŽENY s.r.o. pomohly, se Monika objevila v řadě magazínů pro ženy, udělala několik rozhovorů, uspořádala výstavu… Kontakty a příležitosti se množí a pomáhají Monice dál rozvíjet její malý šperkařský byznys. „Když se díváte na Moničiny šperky, tak opravdu žasnete. Tolik umu, preciznosti a práce, které do nich Monika vkládá, jsou patrné v každém jejím šperku. Byl by hřích, kdyby jej vidělo jen pár lidí,“ usmívá se Eva.

Podpora podnikavých žen probíhá ve spolupráci s projektem PODNIKAVÁ ŽENA za podpory Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. V roce 2015 dojde k rozšíření všech aktivit na podporu podnikavých žen, sledujte naše stránky www.podnikavazena.cz.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account