„Když se sama rozhodneš nechat si ostříhat vlasy, tak to znamená, že si bereš sílu do vlastních rukou,“ říká mi moje dvorní kadeřnice a kamarádka, která čaruje s bylinkami na vlasy, Hanka Moneam. Kdyby mi je prý někdo ostříhal proti mé vůli, tak to naopak znamená, že mi sílu bere. Samozřejmě, úplně nejvíc cool bych byla a sílu bych měla prý ještě větší, kdybych to střihla sama 😊 … tak třeba příště.

„Tak stříhej,” pobízím ji. Jsme obě natěšené, protože zase nastane změna. Velká změna!

Dobrých 20 čísel padá na zem, zhruba rok a půl života. Vlasy jsou vzpomínky, tak si nechávám ty krásné a všechno ostatní proměňuji v sílu.

Na základce naše paní učitelka matikářka vždycky říkala: “Kráké vlasy, dlouhý rozum a obráceně.” A tak si říkám, že v mém případě, i s ohledem na věk by to vlastně mohlo být tak akorát 🙂

Koukám na sebe do zrcadla a pořád to není ono, chce to ještě něco… Brýle s tmavými obroučkami mě už nebaví! Ale kde do druhého dne sehnat dioptrické brýle na míru? Zkouším Alensa v Lazarské, vybírám rychlostí sobě vlastní a odcházím hned se čtyřmi kousky! 2x dioptrické, 2x sluneční a vše na míru do 24 hodin, no nekup to! 😉 Jen tak mimochodem, pokud byste také chtěli rychlý nákup z jejich široké nabídky, tak tady ještě dvě slevy platné do 30. 9. 2023. Stačí zajít na e-shop Alensa.cz , kde je pro vás s kódem: TestujTo15  připravena 15% sleva na ZNAČKOVÉ sluneční brýle  a s kódem: TestujTo50 pak  50% sleva na polarizované sluneční nebo dioptrické brýle (včetně skel) od značek Crullé a Marisio.

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Po dlouhé době své milované letní dlouhé šaty, kterých mám plnou skříň, měním za rifle a tričko, natahuji podpatky a vyrážím. Kam? Vstříc novým životním výzvám a všemu krásnému, co mě čeká. A kdyby „náhodou“ přišlo něco, co se mi nebude líbit, tak mám dost síly na to, se kdykoliv otočit a jít jiným směrem, dál a dál.

 

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Tagy:
4 Komentářů
 1. Romana Mlynářová 8 měsíců ago

  Změna a nové výzvy, sluší Vám to….

 2. Aneta Kollerová Mašková 8 měsíců ago

  Sluší Vám to. 🙂 Říká se, že když si žena vlasy zkrátí, tak omládne. A brýle jsou taky super, i ony dokáží hodně proměnit výraz.

 3. Lenka Hudečková 8 měsíců ago

  Prima Evi, z krásné ženy se vyloupla ještě krásnější… prokoukla jste a brýle vám sluší oboje 🙂

 4. NelaVávrová 8 měsíců ago

  Sluší Vám to, tyto letní střihy dodají na mladosti 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account