Kateřina Procházková: Od Rodinného Podniku k Vlastnímu Čokoládovému Byznysu

Kateřina Procházková se narodila v Praze, kde žije na Žižkově spolu s manželem a pejskem. Podniká od minulého roku, kdy se rozhodla odejít z rodinné firmy a rozjet vlastní byznys – byznys, který je pozitivní každým coulem. Díky jejímu portálu Darujčokoládu.cz totiž můžete dělat radost ostatním a díky e-shopu www.coko-shop.cz i sobě! 🙂

Životní změna: “Po skončení studií jsem šla na zkušenou do korporátní firmy. Po pár letech jsem ale dala přednost práci pro rodinnou firmu. Zkušenosti, které jsem ve velké firmě načerpala jsem chtěla využít u nás, firmu posunout, být vidět… Jsem ale velmi tvrdohlavá po tátovi, takže se naše názory a cesty začaly přirozeně po čase rozcházet. A protože rodinu mám jen jednu a chci s ní mít hezké vztahy, rozhodla jsem se osamostatnit a dělat si věci po svém,” popisuje Kateřina.

Životní motto: Co tě nezabije, to tě posílí. Chyba = jen zaplacená zkušenost.
7 otázek pro Kateřinu Procházkovou

Co vás přivedlo k podnikání?
Touha plnit si sny, dělat si vše po svém a uplatňovat své nápady. Když udělám chybu, zaplatím za ni, naopak když se mi něco povede, mám radost ze svého úspěchu. Také jsem se musela naučit spoustu nového, potkávám nové a inspirativní lidi. Také si čas mohu řídit podle sebe. Navíc si myslím, že je třeba lidem ukázat, že existují i jiné čokolády než znají z běžných obchodů, že existuje rozdíl v chuti a kvalitě. Pak ji budou vyhledávat a ptát se po ní i v obchodech.

Proč zrovna čokoláda? Máte ji ráda nebo už ji nemůžete ani vidět?
K podnikání mě inspiroval můj táta. A také lidé, když si stěžovali na to, že je velmi těžké koupit v obchodě dobrou a kvalitní čokoládu. No a k projektu Daruj čokoládu mě inspirovala moje vlastní potřeba, kdy jsem čokoládu dávala každému jako dárek a lidé už to ode mě i očekávali. Tak jsem se rozhodla je překvapit, zabalit čokoládu a poslat ji i se vzkazem jako překvapení. A ono to zabralo! 🙂 Jestli ji mám ráda? Já ji miluju!

Kdo u vás nejvíce objednává, muži nebo ženy?
Jednoznačně ženy. Řekla bych, že jsme to právě my ženy, které chtějí překvapit a které v hlavě drží data narozenin, svátků a výročí svým blízkých.

Máte zkušenost s klasickým zaměstnáním? Pokud ano, můžete porovnat práci zaměstnance a podnikatele? Jaké to má podle vás výhody nebo naopak nevýhody?
Ano, s klasickým zaměstnáním zkušenosti mám. Minulé i současné. Jsem na začátku. Není snadné se jen tak rozhodnout a odejít na volnou nohu. Proto jsem si vybrala méně radikální cestu. Možná právě proto vím, že není nic dobře ani špatně. Oboje má své výhody a nevýhody a není méně nebo více chtít být zaměstnaným nebo podnikat. Pokud si člověk projde obojím, snáze se mu definuje, co chce teď a co je ochotný za to obětovat, jak by to chtěl do budoucna a jít za tím.

Co byste poradila ženám, které se chtějí do podnikání pustit?
Nenechat se odradit. Když ostatní říkají, že to nemá smysl a budoucnost, tak si zacpat uši a jít dál za tím, co nám radí naše srdce. Nepropadat panice, vydržet, není to hned. Pokud tomu člověk věří, dá do toho srdce, tak se to nemůže nepovést!

Jaký je Váš největší podnikatelský sen?
Samozřejmě chci, aby mě má firma dokázala živit, ale její hlavní myšlenkou a důvodem, proč vlastně vznikla je, aby si čokoládu koupili lidé bez obav, že ztloustnou, že se jim budou kazit zuby apod. Aby se zase stala potravinou a byla zařazována do jídelníčku, kam patří. Aby nebyla strašákem, ale milým zpříjemněním dne, sladkou pauzou. Aby se lidé dozvěděli o jejích pozitivních účincích na zdraví člověka (ale pozor, mluvím o „dobré“ čokoládě, ne o té, která si jméno čokoláda ani nezaslouží, o té plné cukru a tuku). Přála bych si, aby dělala lidem radost, aby „darujcokoladu.cz“ lidé využívali i pro „menší“ příležitosti než jsou narozeniny nebo svátek, aby si jejím prostřednictvím dokázali poděkovat nebo si chtěli dělat radost jen tak

Jak relaxujete, když si potřebujete odpočinout od práce?
Mám loveckého psa, který je velmi aktivní a potřebuje spoustu pohybu, takže dlouhé procházky jsou nutností a příjemným relaxem. Stejně jako lovecký výcvik, který se v centru Prahy dělat nedá, takže často vyrážíme do přírody. V zimě jezdím na snowboardu, v létě na wakeboardu. S kamarády hrajeme rádi deskové hry. Léto je pro nás v duchu letních hudebních festivalů. A po létě pak hudba, divadlo, kino pod střechou.

Zdroj: Kristýna Malina
 

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account