Vede ženy i muže. Jestli se dá něco napsat o naší úžasné COO týmu Ženy s.r.o., Michaele Dvořákové, pak to, že umí skvěle navazovat a udržovat vztahy. Je to jedna z mála žen, jež se umí podívat na svět se širší perspektivy, a hravě během hodinové porady přecházet od redakčních témat, k marketingu, obchodu nebo vývoji. A nejlepší na tom je, že stále s úsměvem na tváři! Sama přiznává, že k tomu ji často motivují právě ostatní.

Seznamte se v naší populární anketě 20 otázek:

1. Jaká je vaše motivační píseň?

Dream on od Aerosmith s kalifornským dětským sborem, Zaz na Montmartru s Les passants, Because the night od Patty Smith, Chci zas v tobě spát od Lucie… je toho víc, hudbu mám ráda. A vlastně to ani tak nemotivuje, jakože je mi při poslechu prostě a jednoduše dobře.

2. Co je nejdůležitější pro vaše duševní zdraví?

Já (úsměv). A to, jak k věcem přistupuji. Zároveň určitě pomáhá má drahá polovička, sport, dobré jídlo, smysluplná práce a všichni ti, kterými se obklopuji. Když se to doplní o cestování, slunce, hory a pláž, jsem v naprosté pohodě.

3. Jaká fyzická výzva vás nejvíce děsí?

Výzvy mě neděsí. Hluboký respekt ale chovám k horám. Takže představa, že jdu někam opravdu vysoko, jsem uprostřed té masy kamenů a sněhu, každý krok je pekelně náročný…to je vlastně ta lepší část. Pořád si neodvedu představit, že jsem někde opravdu nahoře, na tom úzkém vrcholku a opravdu vééélký sráz pode mnou. Uff, z toho mě mrazí. A zároveň se na to těším.

4. Jakou záhadu byste nejraději rozluštila?

Jak probudit v lidech přirozenou laskavost a respekt.

5. Kdo je váš hrdina?

Pojem hrdina je vnímaný jako rytíř, který přemůže draka. Nevidím to ale tak pohádkově. Někdy je hrdina ten, kdo pomáhá, jindy zas ten, kdo si nechá pomoci. Někdy ten, kdo mlčí a někdy ten, kdo vystoupí z davu a něco řekne. Plno lidí kvůli něčemu obdivuji nebo respektuji, takovými lidmi se obklopuji, takže…mám kolem sebe vlastně plno hrdinů a hrdinek.

6. Kdybyste si v roce 2030 mohla poslat vzkaz, co by v něm stálo?

“Máš před sebou další den, tak si ho užij!”

7. Co vás spolehlivě rozesměje?

Toho je! Ocením sušší humor, chytrý humor, a když se potkám s kamarády ze sportovního managementu, tak i ten plytký. Třeba v podobě lístečků se srandovními úkoly rozmístěných po celém domě. Ať už jde o Made in malování, TMBK, vyprávění Menšíka nebo takové to popichování, směju se, kdykoli to jde. I sama sobě. To se občas pobavím nejvíc.

8. Co vás vždy rozpláče?

The Wonder. Ale když pominu filmy, je to jednoznačně atmosféra – ať už jde o sportovní událost, sedmnáctý listopad nebo slova, která se mě dotknou. Neznamená to slzy jako hrachy, ale ten knedlík v krku nebo slzička na krajíčku jsou vcelku běžné, jsem citlivka.

9. Co vám dává naději?

Minulost a víra. Všechno nějak dopadne. Něco dobře, něco hůř. Důležité je, co se děje potom. Jen v Čechách se historicky stalo spoustu událostí, které mají příběh plný naděje. A ty já vyhledávám.

10. Jaké je vaše oblíbené místo na zemi?

Domov. Pak také Kapské město, skály v Tisé, Taiwan, Barcelona, Liberec, Island, Nový svět v Praze, jižní Čechy… Mám spoustu míst spojených s lidmi, zážitky nebo jen se sebou, takže jedno vypíchnout ani nechci.

11. Doplňte prázdné místo: _________________ je podhodnoceno.

Úsměv je podhodnocený.

12. Co byste ráda vymyslela?

Způsob, jak probudit v lidech přirozenou laskavost a respekt.

13. Kdy jste v životě potřebovala odvahu?

Odvaha a bláznovství (možná naivita) mají tenkou hranici. Když si vybavím některé situace, nedokážu rozlišit, jestli to bylo jedno nebo druhé. Ale asi to vyšlo. Vystihuje je to Ray Bradbury: ”Skoč, křídla roztáhneš cestou.”

14. Jaký film byste mohla sledovat v nekonečné smyčce?

Forrest Gump, Finding Nemo, Chasing Mavericks, Sliding Doors,…nekonečná smyčka to nebude, ale více než desetkrát jsem každý určitě viděla.

15. Kdybyste si mohla vybrat jakoukoli magickou sílu, jaká by to byla?

Probudit v lidech lásku. Tedy, především sebelásku.

16. Kdybyste vytvořila časovou kapsli, která bude otevřena za 100 let, co byste do ní vložila?

Právě ty příběhy plné naděje.

17. Jaký je váš nejoblíbenější domácí mazlíček?

Poppča – směska z Ústí – skáče jako Jack Russela, dlouhá je jako jezevčík, srst Foxteriéra a občas vypadá jako surikata.

18. Jak byste definovala „spřízněnou duši“?

To se zadíváš do očí a najednou…nikde nic kolem. Prostě víš…

19. Jaký je největší dar, jste v životě dostala?

Život. Máme spolu krásný vztah.

20. Co o vás nikdo neví?

Asi to, co udělám v roce 2022.

Foto: Mirka Divoká

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
6 Komentářů
  1. Děkuji, to ráda čtu 🙂

  2. Pěkný rozhovor.

  3. INOMA 2 roky ago

    I když paní Dvořákovou osobně neznám, jednou jsme se potkaly tady na chatu. A musím říci, že úsměv na fotce nesly i její odpovědi. 😉

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account