Proč máme zvláštní pocit, když se díváme na hodiny a sledujeme, jak utíká čas? Kdoví, možná se bojíme budoucnosti a cítíme určitou nejistotu.
Čas se většinou počítá na roky, dny, hodiny, minuty a sekundy v něm hrají velikou roli. Je správné ho počítat? Někdy ano, když jde o život nebo když se na něco moc těšíme. Ale pokud se nejedná zrovna o záchranu života, je lepší na čas nemyslet.
Všimli jste si? Myslíme na něj v práci, doma, i během spánku
Je všude kolem nás a my v něm. Na hodiny se díváme denně skoro pořád. Je těžké na čas nemyslet. Patří k našemu životu. Nedávno jsem narazila na obrázek, který znázorňoval běh našeho života – od narození až po konec. Měla jsem v té chvíli zvláštně smutný pocit. Představila jsem si, že jsem už někde uprostřed a že čas letí jako splašený kůň a vlastně mě čeká to, co opravdu nechci připustit.

Nepočítejte čas, pokud nemusíte!
Počítání času vhání do našich myšlenek obavu a smutek a starost. Nechceme ty věci, co se stanou na konci života, ale bohužel je nijak nemůžeme ovlivnit. Je lepší nad nimi nepřemýšlet. Mnohdy dokážou vyvolat panické ataka, úzkost s pocitem, že se vám zastaví dech a srdíčko rozskočí. Někdo díky tomu vůči životu vnitřně vyhoří a na nic se už netěší. Je to škoda. Život je sice krátký, ale je krásný, když ho umíte žít. Hledejte ve svém životě světlé body.
Žít v přítomnosti je nezbytná nutnost
Pokud se nechcete zbláznit a utopit ve slzách a depresi, nepouštějte do své hlavy úvahy o budoucnosti nebo úvahy o stáří a smrti. Žijte každý den naplno, věnujte se jeden druhému, řekněte všem kolem sebe, jak vám na nich záleží. Usmívejte se, dělejte si radosti navzájem. Dopřejte si vše, co vás naplní štěstím.

Nic neodkládejte, neplánujte do budoucnosti, žijte teď!
Je třeba si uvědomit, že přítomnost je jediná realita, ve které se nacházíte. Každý den se může změnit a může přinést cokoli, co budete muset zvládnout. Starat se ještě navíc o to, že čas utíká rychle a že za dvacet let budete možná sami, je pochopitelné, ale zbytečné.
Co nemůžete ovlivni, neřešte

  Čas se nezpomalí
  Čas se nedá podvést ani podplatit
  Čas je neúprosný, ale je tady a my s ním
  Čas je hlavně přítomnost, kterou žijeme
  Čas se nedá ukecat
  S časem je třeba se smířit

Francois Rabelais řekl, cituji: “Co je největší ztrátou času? Počítat hodiny.” A měl pravdu. Takže žij, teď a tady! A bez počítání času.
 
Zdroj obrázků: Pixabay, unsplash

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account