Kolikrát jste něco chtěla udělat, s někým promluvit, vyjádřit svůj názor, požádat o lepší podmínky, ale strach vás zastavil? Už to stačilo, nemyslíte? Je čas s tím něco udělat. A to hned!
Strach je prázdná emoce. Zatímco vztek vás nakopne, pocit štěstí dodá kreativitu a nadhled, stres z vás vytlačí maximum, tak strach vás paralyzuje. Nic vám nedá, jen vás okrádá o příležitosti, možnosti a lepší život. Nedovolte mu to a zabojujte.
Jak se zbavit strachu
Konfrontujte ho
Nemávněte nad dalším zastavením rukou, ale rozeberte, z čeho máte opravdu strach (často je to více obav dohromady). Bojíte se reakce, zesměšnění, toho, že na to nemáte…? Představte si, kdyby tuto situaci prožívala vaše kamarádka a měla vaše vlastnosti a kvality. Co byste jí řekly? Určitě byste jí dostatečně odargumentovaly, proč se nemá bát. Pěkně si sedněte a všechny tyto argumenty si napište.
Postavte se mu
Na svůj velký moment se ale musíte připravit. Ať už se bojíte čehokoliv. Pokud chcete více peněz a bojíte si o ně říct, připravte si soupis bodů, proč si myslíte, že si zvýšení zasloužíte, bojíte se ozvat, když je k vám někdo nespravedlivý? Nebude to lepší, když se neozvete, a možná ani potom, ale aspoň budete vědět, že jste se za sebe postavila a třeba i začnete hledat místo, kde vás ocení. 
Najděte si kouče
Nemusí to být ale člověk, který se tím živí, stačí opravdu dobrý přítel, který vám upřímně poradí, sehraje s vámi scénku a bude vám držet palce. Nemáte okolo sebe nikoho, kdo má jinou náturu než vy? Nevadí, pokud se přátelíte s lidmi, kteří také bojují se strachy, podpořte se navzájem. Dejte si malé cíle a ty postupně splňte.
Pozitivně se nalaďte
I to je důležité, abyste se zbavily vnitřních křečí ze strachu. Svalstvo se totiž stahuje a vy máte potřebu se hrbit, sklánět, klopit hlavu, a to škodí i páteři. Veselá a pozitivní hudba umí naladit, příjemná komedie a samozřejmě sport, který vyplavuje endorfiny (hormony štěstí). Můžete také začít poslouchat mantry – psaly jsme o nich v článku Zázrak jménem MANTRA.
Přepište svůj příběh
Vaše strachy vznikly v minulosti. Udělejte si odpoledne nebo večer pro sebe, kdy vás nikdo nebude rušit a zapátrejte ve své paměti, kdy a jak to všechno začalo. Ten příběh nejdříve napište tak, jak se opravdu stal. A pak ho zaznamenejte tak, jak byste se zachovala, kdybyste se nebála. Dejte do toho vše. Byl by to jiný příběh? Jak moc by ovlivnil život, který žijete teď?Jak se vám líbí ta nebojácná žena na papíře?
Prodýchejte to
Dýchací cvičení nejlépe zabírají, když se spojí dohromady s vizualizací. Podle dýchacích instruktorů byste si měly při výdechu představovat, že z vašich úst odchází černý kouř (symbolizuje strach). Nadechovat byste měly barvu zlatou, která znamená neomezené možnosti. Toto dýchací cvičení můžete provádět každý den. Stačí pár minut, nebo tak dlouho, dokud nepocítíte uvolnění.
Palte v mysli svůj strach
Další velmi účinné cvičení je pálení strachu. Vaše strachy představují polena, která v mysli pálíte v obrovském krbu. Sledujte, jak hoří a přestavujte si, jak je vám lehčeji a cítíte se lépe. 
Nebojte se neúspěchu 
Je součástí života každého z nás, i když si myslíte, že máte okolo sebe jen samé úspěšné lidi, i ti zažívají kopance od života, jen se s nimi umí lépe poprat, nebo je dovedně skrývají. Neúspěchy nás posunují, říkají nám, že máme něco změnit, někde přidat nebo ubrat. 
Jak se vypořádáváte se strachem vy? Máte super recept? Podělte se…

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account