Pracuji na sobě pořád. Snažím se měnit a být hodnější. I kvůli druhým, ale hlavně kvůli sobě. Krůček po krůčku. Jak jste na tom vy?
Myslím, že změny k lepšímu nám jen prospívají. Ale nesmí být povrchní. Musím jít do hloubky. 
Stačí se nad sebou zamyslet a všimnout si, jací jsme. Co se nám líbí a nelíbí. Když nás něco trápí a nemáme náladu, většinou od sebe odháníme všechny ostatní a jsme podráždění. Srší z nás spíše tvrdost a nedostupnost, když se nám nedaří. Ale nemusí tomu být tak.

Být hodnější a celkově hodný je priorita číslo jedna

Není to fráze. Být hodný je důležité. Myslím tím na sebe i na druhé. Když jsme hodní, usmíváme se a nekřičíme a jsme více v pohodě. 
Mám nejlepšího kamaráda, který je pro mě motivací. Je hodný na každého, i na sebe. Nikomu nezávidí a každému přeje jen to nejlepší. Srší z něho dobrosrdečnost a přejícnost. Umí si vážit života a všímá si i maličkostí, ze kterých má opravdovou radost. Umí naslouchat a usmívá se. Jeho podání ruky nebo obejmutí jde od srdíčka. To je dar – nezávidět a přát druhým. Ale upřímně, bez bočních myšlenek, z hloubky srdce. On se podívá na květinu a září. Letí kolem čmelák a on ho v letu pohladí pohledem. Rád komunikuje s lidmi. Možná proto je takový. Nedotčený sociálními sítěmi. Kdoví. Změnil mě a nechal na mě pozitivní následky. Jsem díky němu hodnější na sebe i ostatní, více se ovládám a těší mě to. 

Změnit se a předávat tohle pozitivum dál 

Když budete hodnější na lidi kolem sebe, všimnou si změny. Mnoho z nich se může nechat strhnout vašim chováním, stejně jako já se nechala motivovat chováním kamaráda. Život je krásný. Neničme si ho zbytečnostmi, jako je zloba, nepřejícnost, nenávist, nevšímavost a vše od slova ne, co jen odmítá a negativně působí na okolí a na nás samé.  

Jaký přístup máme k druhým, takový přístup máme k sobě a to samé platí i opačně

  Vyzkoušejte být hodní, na sebe i na druhé. 
  Vypněte od stresu a neustálého úsilí mít vše pod kontrolou.
  Věnujte svůj čas sobě i lidem, na kterých vám záleží.
  Usmívejte se. Nechejte věci plynout.  Neřešte zbytečně nic a nikoho.
  Dejte všemu čas a vyčkejte. 
  Řekněte stop křiku, výčitkám, kritice.
  Odpočívejte od slova “povinnost”.
  Od sebelásky se vše odvíjí.
  Milujte druhého jako sami sebe. 
  Dejte si pauzu od všeho svazujícího, dělejte vše s radostí a svobodně.


Co změnou získáte?  

Ušetříte energii, čas a vaše myšlenky budou čisté. Budete více klidnější, odpočatí a spokojení. I lidé kolem vás se sklidní. Zjistíte, že si více všímáte maličkostí, že jsou i jiné věci a pocity, které si zaslouží pozornost. Probudit v sobě lepší já vás posune blíže ke spokojenému životu a stane se motivací i pro druhé. Přitáhnete do svého života jen to, co sami jste. Vy jste tvůrci svého já a máte vliv na vše, co se kolem vás děje. Proto uchopte tuto šanci a jestli uvažujete o změně, směle do toho!

 
/zdroj obrázků – pixabay/

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account