Hledáte inspiraci, co dát jako dárek pod stromeček někomu, kdo rád tráví čas v kuchyni, je nadšeným gurmánským začátečníkem, miluje jídlo a zážitkovou gastronomii obecně? Vsaďte na stylovou kuchařku, podle které bude radost vařit. Ať už vaši blízcí milují zdravou kuchyni, nebo si raději pochutnají na pořádně šťavnatém mase, inspiraci na perfektní vánoční dárek jistě najdete. Domácí vaření za poslední roky povýšilo z nutnosti na kreativní zábavu, ve které inspirace není nikdy dost. Proto jsme pro vás z letošní nabídky vybrali nové kuchařky, ze kterých si vybere nové recepty milovník sladkých i slaných jídel, ale také ten, kdo rád čte. 

Jakou kuchařku vybrat jako perfektní vánoční dárek? 

Foto: se souhlasem Štěpánky Čápové

Mámin kastrůlek – Bezmasá kuchařka (i) pro masožravce

Štěpánka Čápová

Ta pravá inspirace pro vaši kulinářskou fantazii a kreativní experimentování v kuchyni! Vegetariánská kuchařka Štěpánky Čárové pro běžné masožravé smrtelníky, kteří si umí poradit s přípravou masitých jídel, zato u těch bezmasých (zatím) netuší, jak je uvařit chutně, pestře a výživově plnohodnotně. Inspiraci čerpá z tradičních i méně tradičních druhů obilovin, pseudoobilovin, luštěnin i dalších plodin a naučí vás používat různé druhy zeleniny tak, abyste s nimi vykouzlili skvělá jídla plná živin, chutí i barev. Najdete zde 78 vegetariánských receptů, z nichž je navíc 50 bezlepkových a 50 veganských.

Foto: se souhlasem Ivety Fabešové

Vše sváteční

Iveta Fabešová

Tradiční české cukroví v neodolatelném moderním provedení Sladkosti Ivety Fabešové patří mezi nejzářivější hvězdy na českém cukrářském nebi. A když se tato skvělá cukrářka nechá inspirovat tradičními recepty od Marie Sandtnerové, vzniknou přímo pohádkové výtvory. Čekají na vás desítky ověřených receptů na oblíbené české sváteční cukroví – a všechny v lákavém moderním podání. Oslavte Vánoce ve velkém stylu, doplňte svou sbírku rodinných receptů o další sladké poklady a inspirujte se praktickými profi tipy!

Foto: se souhlasem Markéty Pavleje

Kitchenette: O svobodě

Markéta Pavleje

Po dlouhých osmi letech od první kuchařky vydává úspěšná food blogerka Markéta Pavleje svou druhou knihu receptů – Kitchenette: O svobodě a předkládá tak velmi osobní pozvánku do své kuchyně i života jako takového. U každého z více než 80 receptů potkáte trochu jiný kousek jejího světa. Ochutnáte jídla, která s láskou navazují na tradice předchozích generací, stejně jako ta, která sledují poslední trendy a přirozeně vycházejí ze základních ingrediencí s dobrým (etickým)
původem… Načerpáte inspiraci z cest, ze života na Bali i z jídel, která vznikla pod rukama Markétiných dětí nebo přímo pro ně. V receptech nasajete úžasnou atmosféru domova, ale také dechberoucí energii volnosti. Svoboda doslova voní napříč celým spektrem jídel. Vegetariánskými, veganskými i těmi masovými. Sladkými i slanými. Tradičními, ale především moderními a poskládanými s lehkostí.

Foto: se souhlasem Pavly Janečkové Hájkové

Vintage Kitchen – Inspirace minulostí na talíři současnosti

Pavla Janečková Hájková

Ke všem jídlům světa a k jejich ingrediencím se váže historie dlouhá jako lidstvo samo. Každý pokrm musel být v nějakém okamžiku poprvé připraven, čímž se zrodil recept, jenž byl po generace dále předáván, upravován, a jindy zůstal téměř beze změn. Tato kniha vás obohatí o střípky z historie vybraných jídel, které si následně dle uvedených receptů z dostupných surovin můžete připravit. Nechte se inspirovat krásnými fotografiemi pokrmů se starou duší a svou kuchařskou tvorbou pokračujte v jejich příběhu.

Foto: se souhlasem Julie Kučerovské

Kuchařka pro mě a moje tělo

Julie Kučerovská

Autorka bestsellerové Kuchařky pro teenagery přichází s dalším titulem! Kuchařka od studentky pro studenty, od mladé dospělé pro její vrstevníky. Jak se sám o sebe postarat v kuchyni? Co si nakoupit, aby to nezruinovalo moji peněženku? Co z toho uvařit, aby to bylo rychlé, jednoduché a výživné? A především chutné? Co jíst, abychom se já i moje tělo cítili dobře? Stejně jako mnoho dospívajících i Julie Kučerovská, autorka oceňované Kuchařky pro teenagery, odpovědi na tyto otázky hledala. A našla jich mnoho, na výživu má totiž názor prakticky každý, jen málokdo tomuto komplexnímu tématu ale skutečně rozumí. Při přípravě této kuchařky se proto autorka spojila s renomovanými odborníky a s platformou Moje tělo je moje, kteří jí důležité otázky o výživě pomohli zodpovědět objektivní a citlivou formou. Kniha je ale především kuchařkou. Obsahuje 90 snadných, chutných a mnohokrát ozkoušených vegetariánských receptů. Použité suroviny jsou levné a dostupné. Uvařit si sám totiž stojí jen trochu vůle a snahy učit se novým věcem!

Foto: se souhlasem In August Company

Studio Cookbook

In August Company – Klára Waldhouserová a Petr Židek

Projekt In August Company vznikl z vášně a lásky ke krásným věcem, kterými se obklopujeme. A díky tomu, že komunita nadšenců, která se kolem značky vytvořila, je hodně zaměřená na jídlo, byla jen otázkou času než světlo světa spatří vlastní kuchařka. Ve druhém vydání najdete recepty Petra Židka a Kláry Waldhouserové. Jsou stylové, zdravé a chutné zároveň a snadno je můžete použít jako průvodce skvělými obědy. 

Foto: Shutterstock, se souhlasem Štěpánky Čápové, Ivety Fabešové, Markéty Pavleje, Pavly Janečkové Hájkové, Julie Kučerovské, In August Company

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
6 Komentářů
 1. Super tipy na dárky. Díky moc.

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Děkuji za pěkné tipy na vánoční dárky 🙂

 3. LucieGajdíková 1 rokem ago

  To je určitě spousta skvělých a originálních receptů 😁

 4. KláraOdehnalová 1 rokem ago

  Ta bezmasá kuchařka by se mi hodila, jelikož jsem vegetarián a přítel má jídla příliš jíst nechce, takže musím vařit dvakrát. Možná si o ni napíšu Ježíškovi:) Děkuji za inspiraci!

 5. Zajímavé tipy na kuchařky, potažmo vánoční dárky, děkuji.

 6. NelaVávrová 1 rokem ago

  děkuji za rady při výběru vánočního dárku.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account