Jaro už klepe na dveře a spolu s ním je tu i čas, který je nejlepší pro celkový detox organismu. Řekněte sbohem špatné pleti, tukovým polštářům i trudnomyslné náladě. Díky očistné detoxikaci se budete nejen cítit, ale i vypadat fantasticky. Tak co, jdete do toho s námi? 

Jak stoupá venkovní teplota, úměrně tomu odhazujeme veškeré přebytečné vrstvy oblečení. Ty měly za úkol chránit nás před zimní nepřízní počasí i proti vlezlému mrazu, který se tak rád zakousne do každého nekrytého kousku lidského těla. 

Jenže, po zimě, která bývá ve znamení hutných jídel a přejídání začínáte vidět všechny přebytečné tukové polštáře, které se mezi podzimem a jarem objevily na vašem bříšku, bocích i stehnech. Ke všemu jste unavená, vypadávají vám vlasy a pleť se tváří, jako by prožívala druhou pubertu. 

Máte dvě možnosti. Buď budete žehrat na nepřízeň osudu, nebo se rozhodnete se stavem svého těla něco dělat. A v tom případě neexistuje nic lepšího, než zkrášlující a ozdravný detox, který vás opět dostane do formy. 

Zelený čaj 

Ať už jste v oblasti detoxikace a zdravého životního stylu nováček, nebo už máte pár úspěšných detoxů za sebou, určitě se nevyhýbejte zelenému čaji. Ten je už řadu let považován doslova za svatý grál zdravého životního stylu.

 

Nejen, že výborně chutná a vy jím pohodlně doplníte potřebné tekutiny během dne. Ale také má v sobě vysoké množství antioxidantů. Ty pomáhají v boji proti volným radikálům, které mohou za vznik některých civilizačních chorob. Také ale pomáhá nabudit váš metabolismus, který si pak dokáže mnohem lépe poradit s přebytečnou tukovou tkání.  

Aby byla detoxikace za pomoci zeleného čaje účinná, měla byste si vybírat kvalitní sypané a lístkové čaje. 

Voda s citrónem 

Dalším nápojem, který byste určitě měla zařadit do svého denního režimu je popíjení vody s citrónem. A to ideálně hned po probuzení s vodou teplou tak kolem 60. stupňů. Citrón je plný vitamínu C, který zvyšuje obranyschopnost organismu. Taktéž je vyhledáván pro své omlazující účinky. V neposlední řadě pomáhá harmonizovat vnitřní prostředí vašeho těla. Skvěle vás nastartuje do nového dne!

Nejlepší, co můžete udělat je, že si dopřejete vlažnou vodu s citrónem každé ráno hned po probuzení. Už po několika dnech zjistíte, že se cítíte i vypadáte mnohem lépe. A pokud vydržíte, uvidíte, že i nabraná kila půjdou dolů mnohem líp. 

Saunování 

Dalším osvědčeným tipem při detoxikaci organismu je pravidelná návštěva sauny. Možná nemáte saunování v lásce, ale věřte, že si rozhodně zaslouží šanci. 

Tím, že se vystavujete vysokým teplotám otevíráte póry. Těmi pak během pocení odchází široké spektrum škodlivin, které se usadily ve vašem těle v průběhu celé zimy. V neposlední řadě také pomáháte zvyšovat přirozenou obranyschopnost imunitního systému. 

V dnešní době si můžete vybrat, zda dáte přednost klasické finské sauně, parní aroma sauně, nebo třeba senné sauně.  

Aby byla detoxikace efektivní, je potřeba, abyste saunu navštěvovala pravidelně, a ne pouze jednou. 

Cvičení 

V neposlední řadě vám s detoxikací těla pomůže i pravidelné cvičení. Hned na úvod je potřeba říct, že se nemusíte přepínat. Nejlépe uděláte, pokud budete cvičení udržovat v aerobní zóně (cvičení s menší zátěží po delší časový úsek). 

Můžete začít plavat, chodit na dlouhé pěší výlety a procházky, běhat, tančit, skákat na trampolíně, dělat jógu či pilates.  

Nejlepších způsobů detoxikace docílíte tak, že budete výše uvedené tipy kombinovat mezi sebou. Uvidíte, že na výsledek nebudete dlouho čekat. 

Máte zkušenost s detoxikací organismu? Jaké jsou vaše oblíbené metody? 

Zdroj brázků: Shutterstock, Pixabay.com, Jia Ye, Francesca Hotchin, Form, Yuris Alhumaydy, Matthew T. Rader/Unsplash.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account