Zvolil si v Čechách neobvyklé povolání kosmetika, a ačkoliv byly začátky těžké, dnes patří k těm nejvyhledávanějším i mezi celebritami. Petr Krejczy, kterému nikdo neřekne jinak než Pity, nyní přichází i s vlastní řadou pánské kosmetiky. Ta je v mnohém unikátní, stejně jako další jeho produkt a vlastně i on sám.

Dalo by se říci, že Petr je takovým průkopníkem mezi muži, kteří se v České republice profesionálně věnují kosmetice a ze začátku se na něj lidé dívali tak trochu skrz prsty. „Když jsem si šel úplně na začátku pronajmout prostor pro salon, tak paní mi ho nakonec nepronajala, protože jí přišlo hloupé, že chlap dělá kosmetiku,“ vzpomíná Pity. Doba se naštěstí změnila a dnes už je i pro muže normální, když se věnují tomuto oboru. Stále ale nezapadají do úředních kolonek. „Před nějakými deseti lety na mě paní na živnostenském úřadě koukala a nevěděla, kam mě zařadit. Nakonec se tam sešlo šest žen, které se přišly podívat na chlapa, který dělá kosmetiku,“ směje se. Přitom, jak už to tak bývá s mnoha věcmi, v zahraničí bylo již tehdy zcela běžné, aby se muž věnoval tomuto povolání. „Tady se to moc nenosilo. Třeba jsem měl na začátku klientku, která ve chvíli, kdy zjistila, že jsem kluk, tak na tu kosmetiku nešla. Zkrátka jí to přišlo strašně divné. Naštěstí těchto zkušeností mám za těch deset let minimálně, snad jen dvě. Ještě jeden pán si ode mě nechtěl nechat ošetřit pleť, protože jsem se mu nezdál. Tak jsem mu zamával, rozloučil se a popřál mu hodně štěstí. Teď už je to naštěstí jiné.“

Cesta k vlastnímu salonu

Pity se o kosmetiku a vizážistiku zajímal, co pamatuje. „Pak mi jedna kosmetička, kterou mám dodnes, řekla, že by bylo dobré, abych dělal kosmetiku, protože k tomu mám talent, mám dobré tahy a hebké ruce. Tak jsem v pátek ráno přišel z kosmetiky, v sobotu zavolal do školy a v pondělí tam nastoupil. Jsem takový, že jdu do všeho po hlavě.“ Po absolvování kosmetické školy odjel na stáž do Španělska, aby se doškolil v oblasti pánské kosmetiky. No a pak dostal další spontánní nápad, do kterého šel opět naplno, otevřít si vlastní salon. Zpočátku to bylo dost náročné, ale hodně mu pomohla Marcela Hanáková a Alissa Beauté, tedy kosmetická značka, kterou ve svém salonu používá dodnes. „Vzali si mě pod křídla a vyškolili mě. S touto profesionální kosmetikou jsem strašně spokojený, protože je na přírodní bázi a zahrnuje několik druhů ošetření, takže si můžu vybírat a volit podle toho, co daná pleť potřebuje,“ říká Pity.

Příběh jako z Tisíce a jedné noci

Jednoho dne přišla za Pitym do salonu paní s tím, že s ním někde četla rozhovor, ví, že měl těžké začátky a hrozně mu fandí. To by ještě nebylo až tak zvláštní, ale tato paní se neobjevila jen tak, rozhodla se totiž věnovat Pitymu jejich rodinou recepturu, přepsat na něj veškeré patenty a vše potřebné, a zrodil se iWax. Epilační pasta namíchaná dle jedinečné starobylé perské receptury jen z fíků a datlí. „Zmínky o epilaci pastou z fíků a datlí pocházejí z Persie už z doby před třemi tisíci lety. Ono je na trhu hodně produktů, například cukrová pasta, o kterých se říká, že jde o starodávný perský produkt, ale není to pravda. Cukr před dvěma tisíci lety ještě vůbec neznali, byly jen přírodní cukry, takže fíky a datle,“ upřesňuje Pity.

Epilace vs. depilace

Možná vás teď napadá otázka, jaký je vlastně rozdíl mezi epilací a depilací a odpověď je poměrně jednoduchá. Při depilaci dochází k pouhému přetržení chloupku a ten pak během chvíle opět doroste. Epilační pasta iWax vytáhne i vlasovou folikulu, takže k dalšímu růstu, ale už o poznání slabšímu, dochází až tak za 4-8 týdnů. Záleží samozřejmě na víle chloupku, postupem času však folikula slábne, až nakonec už chloupek vůbec neroste. Po epilaci je pak vhodné použít emulzi s aloe vera ze stejné řady, která pokožku krásně zklidní. „Máme i produkt obsahující tea tree olej, který se používá před epilací. Pokožku krásně odmastí a dezinfikuje a ta je pak lépe připravená na trhání. Řada obsahuje rovněž pudr, který je dobrý pro všechny, kdo se hodně potí, nebo v létě. Pudr dokonale vstřebá pot a následně můžeme jít na epilaci,“ doplňuje Pity, co všechno je součástí řady iWax.

Cesta k unikátní pánské kosmetice

Epilační pastu mohou používat ženy i muži a právě ti si Pitymu stále častěji stěžovali, že musejí hledat u různých značek, aby našli kosmetiku, která jim vyhovuje. „Mám spoustu klientů, kteří ke mně chodí na kosmetiku, konečně se to učí i muži, a vždy si mi stěžovali, že nemůžou sehnat nic na intimní hygienu. Nebo je spousty kluků, kteří si třeba kupují krém od jedné firmy a sprchový gel od jiné firmy a ti všichni mi říkali, že vlastně neexistuje v Česku a snad ani v Evropě značka, která by měla ucelenou řadu. Možná až na pár výjimek. No a oni by si vše rádi kupovali od jedné značky, protože my chlapi jsme takoví, že čím jednodušší, tím lepší. Chlapi nebrouzdají po internetu a moc je nezajímá kosmetika, proto jsme si řekli, že dáme hlavy dohromady, tak jsme s kamarády vymysleli pánskou kosmetiku Koolman,“ přibližuje Pity vývoj první pánské kosmetické řady Koolman.

Kosmetika je na přírodní bázi, takže ani alergici by neměli mít problém. Například krém, tzv. čtyřiadvacítku, zkoušelo skoro 50 mužů než se shodli na receptuře, kterou dnes mohou mít všichni doma. Krém je určený na dne i noc, rychle se vstřebává, nezanechává mastný film, pleť zůstává vyživená a vůbec není poznat, že na ní nějaký krém je. Prostě přesně to, co mužům vyhovuje. „Byl to dlouhý proces, zkoušela to spousta kluků, takže se dá říci chlapi chlapům.“ Kosmetická řada dále obsahuje oční gel, který se nanáší na unavené oči a jako jediný produkt je určený zároveň i pro ženy. Pokud potřebujete účinně zabojovat s kruhy pod očima, je tento gel tím pravým prostředkem. „Je takový, že oko hydratuje a můžete jet dál, oko pak není tak unavené. Teď třeba jak je sychravé počasí, tak je dobré si gel nanést nad oko a pod oko už odpoledne a ono se znovu zhydratuje. Super je i pokud pracujete u počítače, tomu modrému světlu. Pak jako jediní máme kyselinu hyaluronovou, která je tady v Česku úplně první na trhu pro chlapy. A pak máme teď novinku, což je sprchový olej. Ten je úplně úžasný, protože třeba hodně kluků, když se osprchuje, tak nepoužívá, ani já to nepoužívám, mléko nebo olej. A my jsme vlastně spojili sprchový gel a olej dohromady, takže chlapi, když se teď umyjí, mají už pokožku krásně hydratovanou, vláčnou a jemnou,“ doplňuje Pity. A pokud by se někdo bál, že po sprše půjde do skluzu, tak klid. Olej se okamžitě smývá a nechává jen jemný film hydratace na pokožce.

O čem se nemluví

Naprostým unikátem celé řady je intimní pěna, která mužům uleví od potíží, o kterých se příliš nemluví. „Jde o to, aby si chlap ty své intimní partie umyl ráno a večer a celý den bude mít pokoj od různých kvasinek a svědění. My teď rozjíždíme kampaň ″Konec svědění v Čechách″, oni to všichni kluci pochopí. Bude tam i škrábání v Čechách, protože když jdete po ulici, tak vidíte, jak si to kluci natahují doprava, doleva, škrábou se. Ono je to tím, že to máme celý den všechno připlácnuté na jednom místě, a tudíž se tam tvoří kvasinky, o čemž kluci strašně neradi mluví, i když je to přirozené. Je tedy lepší se ráno a večer umýt a mít od všeho pokoj, vše se krásně zacelí a je to v pořádku. Teď mi třeba jeden pán posílal poděkování, že je celý den v obleku a vždycky měl večer opruzeniny, začervenání a teď má pokoj. A je to jen z toho, že kluci si intimní partie nemyjí, jak by měli. Některé třeba pálí přirození, když se umyjí normálním sprchovým gelem. Tím, jak se o tom nemluví, tak nevědí, že sprchový gel je hrozně agresivní na intimní místa, ta pokožka je tam jiná a potřebuje speciální ochranu, speciální mycí prostředky. Jak mají holky své, tak kluci mají teď Koolmana.“

Trochu teď slyšíme všechny ty muže či jejich ženy, jak brblají, že si vystačí s vodou po holení a nějakým tím krémem, a nejsou žádní metrosexuálové, aby o sebe zvlášť pečovali. Ale no tak, o tom to přece není, základní péče by měla být součástí rutiny nejen žen, ale také všech mužů. „Hodně cestuji do zahraničí, protože jezdím na školení, a mě je strašně líto, že když přijedu do Itálie nebo i jen do Německa či Rakouska, tak přejedete hranice a vidíte, jak ti muži jsou úplně jiní, jsou opečovávaní a prostě vypadají dobře. A když přijedu třeba do Vídně, poznám na první pohled, kdo je z Vídně a kdo je z Čech. Ono je to vlastně strašně smutné, podle mě chce mít každá žena doma chlapa, kterým se může trochu pochlubit, který vypadá dobře, nemá obočí jako Brežněv a nesmrdí – tomu už tedy snad odzvonilo. Co si budeme povídat, i muž o sebe musí pečovat. Na kosmetiku mi chodí i pánové, kteří nabírají do firem zaměstnance, a ti říkají, že se čím dál častěji dívají, jak muž, uchazeč vypadá. Takže kluci by na to měli přijít a konečně o sebe začít víc pečovat.“

Do budoucna se chystá další rozšíření řady Koolman například o gelové pásky pod oči, které odstraní pytle a černé kruhy pod očima, což určitě ocení každý muž po probdělé noci. Tyto pásky, sprchové oleje a kyselina hyaluronová patří k trendům i v zahraničí.

Kmotrem pánské kosmetiky Koolman se stal populární moderátor Karel Voříšek, moderování křtu se ujala skvělá Miluška Bittnerová.

„Rozjíždíme kampaň ″Konec svědění v Čechách″, kluci jistě pochopí.

Pár minut denně dokáže zázraky

Kdo by chtěl argumentovat, že na nějakou přehnanou péči nemá čas, tak vězte, že stačí ani ne pět minut denně. „Dvě minuty ráno a večer si najde každý, Koolmana jsme vymýšleli tak, aby bylo použití co nejjednodušší, takže je tam mycí pěna, která vyčistí póry, stáhne maz a všechno, co se tam nahromadilo, pak krém a je to. Někteří kluci si dávají na večer kyselinu hyaluronovou a teprve na to krém. Když se tohle naučí, představuje to opravdu ani ne dvě minuty a ty si najde snad každý,“ říká Pity a dodává: „Mám spousty klientek a chlapi si myslí, že když je jim 40 či 50, tak už nic takové nemusí. Je ale potřeba, aby si uvědomili, že žena i ve 40 či 50 o sebe pečuje, vypadá pěkně a proč by vedle sebe měla mít chlapa, který už tak k světu nevypadá. Přitom někdy opravdu stačí málo – upravit si obočí, vousy, udělat střih a ten chlap vypadá úplně jinak. Prostě si to musí přepnout v hlavně, že to není jen pro homosexuály a metrosexuály, ale že je to úplně normální pečovat o sebe. Žijeme v době, kdy první si všímáme, jak je člověk upravený, ať to chceme nebo ne, tak vždy první se podívám na vzhled člověka. A když jde třeba někdo žádat o zaměstnání, nebo teď v době korony, kdy se všechno dělá přes weby a je vidět jen tvář, tak abychom o ní pečovali a vypadali co nejlépe.“

Největší kosmetickou chybou, která je rozšířená mezi muži i ženami, je špatné čištění pleti. Lidé žijí v domnění, že se stačí opláchnout a jít, ale není to tak. „Hodně lidí si myslí, že se ráno nemusí pleť čistit, ale musí, protože přes noc se tam nahromadí různé nečistoty, pleť se detoxikuje. Takže nejprve je potřeba vyčistit a pak dát znovu krém. Když si umyjí tělo, tak ať si umyjí i pleť, aby mohla dýchat. No a zajít na kosmetiku rozhodně není žádná ostuda ani pro muže.“

Co ženy, dočkají se také speciální kosmetiky?

„Ode mě asi ne, pro ženy je toho hodně. My jsme udělali kosmetiku pro muže Koolman, ale pro ženy teď připravil kosmetickou řadu Marian Vojtko. Kosmetika Mariano je opravdu hodně kvalitní, takže jí můžu doporučit, je super. A také je na přírodní bázi, protože je lepší vracet se k přírodě. Lidé pořád něco vymýšlejí, ale třeba iWax je prastará receptura a matka příroda ví, že fíky a datle ty chloupky odstraní nejlíp. A můžeme vymýšlet cokoliv a stejně tohle bude fungovat líp. Příroda ví, co na tělo patří, a mnoho lidí si v dnešní době neuvědomuje, že pocházíme z přírody. Mám mezi klienty třeba hodně mladých lidí a ty jejich názory jsou někdy šílené. Bývá to občas takové zvláštní, vždycky jim říkám, ať se jdou raději projít do přírody. A když vám například někdo řekne, že v přírodě nebyl rok, tak je to šílené. Lidi se prostě nechodí odreagovat do přírody. Jeden klient mi zrovna nedávno volal, že na mojí radu se šel projít a že si vyčistil hlavu jako nikdy. A to je ono, nejlepší je to někdy všechno vypustit a naučit se být sám se sebou, člověk si někdy potřebuje srovnat věci sám se sebou a nedělat blbosti.“

Z reality show do reality

Někdo můžete mít dojem, že Pityho odněkud znáte a pokud zapátráte v paměti, možná si vybavíte vilu Vyvolených. Jak na tu dobu vzpomíná a zůstali Vyvolení přáteli? „Je to už patnáct let a bylo to super. Lidé nás hodně poznávali, byl to takový boom v České republice, úplně něco nového. Každý na to koukal, i když mně to nepřišlo nic tak zajímavého, ale bylo to a už to s námi asi zůstane, lidé nás poznávají dodnes. Mám třeba spousty ohlasů od lidí, kterým pomohlo v životě nebo v přístupu k určitým lidem to, jak jsem se ve vile choval a jak jsem jednal. Když jsem pak vyšel ven, přišel mi i takový hezký dopis od jednoho pána, který psal, že vlastně pochopil, že i lidé jako my jsou normální. Tak to je takový hezký, když vám tohle někdo napíše, každý je jenom člověk. Ale bylo to super a kdo byl chytrý, tak z toho vytěžil hodně a kdo ne, tak prostě vyšuměl. Ve spojení jsme s většinou lidí pořád, nebo o sobě alespoň víme. Třeba Maruška ke mně chodí na kosmetiku, voláme si, stýkáme se třeba i s Martinem Hranáčem, Tondou a dalšími, což je fajn.“

V každém ohledu je vidět, že práce je pro Pityho zároveň i koníčkem. Pokud ale není zrovna v salonu zabaví se pohybem nebo kulturou. „Teď jsem začal cvičit a hubnout, což je šílené. My vlastně s Miluškou Bittnerovou tak nějak vždycky hubneme a přibíráme. Teď mám novou dietu a chodím do posilovny. Jinak mám psa, se kterým hodně chodím na procházky. Taky chodím do divadla, protože mám mezi klienty hodně herců a dostávám lístky na různá představení. Je dobré aby si lidi zase zvykli chodit na kulturu a nebáli se.“

Nejen kvůli svému povolání si Pity užil své, ale jak sám říká, prožil toho už v životě dost, takže ho jen tak něco nezlomí. Do budoucna by si hlavně teď přál, aby se Koolman rozšířil nejen v Česku, ale i v zahraničí, a aby muži pochopili, že starat se o sebe je úplně v pohodě a přirozené. „Vždycky říkám těm mladým klukům, že mi bude za sedm let padesát a oni tomu nevěří, prý to není možné. A to je právě ono, když se budou o pleť starat, vyživovat jí a dávat jí to, co potřebuje, tak budou vypadat pořád dobře,“ doporučuje Pity.

Kromě domácí péče je určitě dobré zajít si alespoň čas od času na profesionální kosmetiku. Teď v zimním období patří k oblíbeným procedurám chemický peeling, který dá po létě pleť krásně dohromady. Přes rok Pity procedury střídá dle ročního období a toho, co pleť aktuálně potřebuje. Někdy je to více vitamínů, jindy hydratace či čistění. Právě zmíněný peeling jsme také vyzkoušeli a určitě stojí za to si profesionální péči užít. Pokud se k tomu rozhodnete, stačí říct heslo „Ženy s.r.o.“ a sleva vás nemine 😉

Foto: se souhlasem Petra Krejczyho

Tagy:
2 Komentářů
  1. Tak ať se vám daří!

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account