Každý z nás, kdo někdy navštívil Bulharsko se s největší pravděpodobností setkal s růžovou kosmetikou, která má v této slunečné zemi dlouholetou tradici. 

Historické záznamy říkají, že s pěstováním růží pro účely louhování jejich lupenů v olivovém oleji na to, aby se z nich dal získat vzácný růžový olej, se začalo již v 1. století našeho letopočtu. Pěstování růží bylo výsadou Persie. Až kolem 7. století se začalo s destilací, tedy s výrobou růžové vody. Tak to šlo několik století, až do pádu Byzance ve 14. století. Turci pak přenesli pěstování růží do oblasti Turecka a Bulharska.
Růžová voda se kdysi v Bulharsku vyráběla destilací v měděné nádobě zvané dulpan. Nahoře k ní byla připevněna měděná trubka směřující dolů, aby zachytila v ní srážející se páru do sběrné nádoby. 
V kosmetice se používá hlavně pro své antibakteriální a antiseptické účinky, k čištění pleti, léčbu akné. Je výjimečná tím, že neobsahuje alkohol a výborně hydratuje pleť. Růžová voda má pozitivní vliv na psychickou pohodu, působí antidepresivně a uklidňuje. Pro lékařské účely a v bylinkářství se voda s extraktem z růží také využívá k léčení nemocí srdce, stresu a nervového vypětí, popř. k výplachu a léčbě drobných ranek v dutině ústní, jako desinfekce atp. Její využití najdete i v kuchyni – potravinářská růžová voda se využívá především při přípravě orientálních jídel a cukrovinek.

Rose of Bulgaria
Základní řada kosmetiky s obsahem růžové vody. Kosmetika s obsahem růžové vody je vhodná pro všechny typy pleti. Normalizuje produkci kožního mazu, hydratuje a udržuje rovnováhu pH u suché a citlivé pokožky. 
Zkuste například omlazující krém na oční okolí s obsahem růžové vody, který hydratuje a vyhlazuje jemné vrásky kolem očí.

Regina Floris 
Krása v souladu se zdravím, čistotou a přírodou – to je motto kosmetické série Regina Floris, pečující řadou kosmetiky s přídavkem růžového oleje, který má skvělé protistárnoucí účinky. V této řadě najdete nejen krémy na obličej s antiage efektem, ale také po pravých růžích omamně vonící luxusní parfém 

Royal Rose
Unikátní spojení růžového a arganového oleje v řadě Royal Rose přináší produkty s viditelnými účinky a překrásnou vůní. Toužíte-li po pleti bez vrásek vyzkoušejte liftingový denní koncentrát, který umí strukturu pleti nejen vyhladit, ale také ji změkčit a zvýšit její elasticitu.

Yoghurt of Bulgaria
Pro velmi citlivou pleť přináší růžová kosmetika produkty s přídavkem jogurtu a probiotik. Všechny výrobky této řady jsou zcela bez parfemace. Tajný tip redakce je AQUA EXPERT hydratační koncentrát s probiotiky, který vaší pleti zajistí potřebnou hydrataci a ochranu i v zimních měsících.
Růžová kosmetika pro vás připravila také krásná dárková balení, kterými můžete potěšit své blízké pod vánočním stromečkem.

Nadělte kosmetiku s úžasnou vůní růží!

 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account