Vlasy jsou zplihlé, rychle se mastí, nebo jsou naopak vysušené – důvodů, proč vaše hříva není zrovna ve formě, může být víc, ale možná děláte chybu už při mytí vlasů. Jozef Bellay, kadeřník a konzultant ALCINA Academy, prozrazuje, jak má správná technika vypadat a jakým nejčastějším chybám se vyhnout. Čtěte dál a dozvíte se, jak na správné mytí vlasů…

Foto: se souhlasem Josef Bellay

Jaká je správná technika mytí vlasů?

Správné mytí je takové, které důkladně očistí pokožku hlavy i vlasy. Vhodných metod je více, ale já doporučuji si dávku šamponu rozdělit na čtyři rovné díly. Jeden díl aplikujte na pokožku hlavy v přední (vrchní) části hlavy, dva díly po stranách a poslední naneste do zadní části. Všechny pak vzájemně propojte krouživými pohyby.

Důležité je zaměřit se primárně na vlasovou pokožku. Vlas samotný se totiž jemně čistí pěnou ze šamponu. U polodlouhých a dlouhých vlasů pak pěnu jemně promněte až ke konečkům. Podle toho, jaké je znečištění vlasové pokožky a vlasů a jak dlouhá doba uplynula od posledního mytí, pak můžete celý proces ještě jednou zopakovat a umýt vlasy dvakrát.

Foto: Shutterstock

Jak často bychom si měli vlasy mýt?

Četnost mytí vlasů by se měla odvíjet od prostředí, ve kterém se pohybujeme, fyzické aktivity i od stavu vlasové pokožky. Mastná pokožka hlavy vyžaduje častější a intenzivnější péči než pokožka citlivá, suchá nebo normální. Většina šamponů je dnes určena pro denní mytí, a pokud jsou vlasy i pokožka hlavy ošetřeny správně, nemusíte se obávat komplikací ani při častém šamponování.

Jaké chyby lidé při mytí nejčastěji dělají?

Nejčastější chybou je nedokonalé vyplachování šamponu i dalších pečujících přípravků z vlasů. Šampon by se měl oproti namočení vlasů před mytím vyplachovat až pětinásobně déle. Zbytky přípravků totiž pokožku hlavy dráždí, a ta se brání svěděním nebo citlivostí a vlasy jsou matné, bez lesku a viditelně zplihlé. Další běžnou chybou je špatné nanášení a roztírání šamponu. Mnoho lidí šampon nanese na jedno místo a následně se jej snaží rozetřít po celé ploše. To vede k tomu, že v místě, kam se šampon nanáší, je pokožka přesušená, a v oblastech, kam se šampon téměř nedostane, je stav opačný a zůstává pocit neumytých vlasů.

Foto: Shutterstock

Měli bychom šampon v průběhu roku měnit, nebo můžeme používat stále ten stejný?

Stejně jako se v průběhu roku mění nároky těla na stravu, mění se i požadavky vlasů a vlasové pokožky. Šampony tedy v průběhu roku určitě střídejte. Zkušený kadeřník nebo tricholog vám nejlépe poradí, jaký čisticí a pečující přípravek bude nejvhodnější právě pro vás.

Foto: Shutterstock, se souhlasem Jozef Bellay

Zdroj: Alcina, Wikipedia Commons

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account