Už dávno nejsou Francouzky jako jediné hodny obdivu, co se týče stylu oblékání. Na paty jim šlapou a v mnohém předčí Skandinávky. Móda v jejich životě zaujímá důležitou a každodenní část. Nejen ji nosí, ale i ji vyrábějí. V čem to je, že vypadají tak dobře a vždy jim to sluší? Odhalte tajemství stylu, naučte se pár pravidel a vesele kopírujte. Výsledek zaručen.
Před pár lety jsem byla v Dánsku a nějaký čas pobyla v Kodani. Památky byly určitě zajímavé a vikingské lodě obrovské, ale moji pozornost už tenkrát upoutaly tamější ženy. U každé jsem skenovala její outfit a nechápala jak to, že všechny vypadají tak dobře. Sladěné, jednoduché, barevně dobře zkombinované, líčení málo výrazné, a přesto jsem se za každou otočila. Navíc si to vesele v jakémkoliv outfitu  svištěly na kolech i přes ty nejrušnější křižovatky. Tenkrát jsem se do jejich stylu zamilovala. Měla jsem z něj pocit klidu, tepla, pohodlí, nápadu a nenucenosti. Jejich styl není složitý a můžete se ho lehce naučit nosit.
Jednoduchost s detaily
Jedno z nejdůležitějších tajemství, jak vypadat v pohodě, nenuceně a zároveň být okouzlující jako žena Skandinávka, je udržet si jednoduchý styl a věnovat pozornost malým detailům. Monochromatické šaty a malé akcenty vám pomohou přiblížit se severskému stylu. Barvy jako černá, bílá, světle a tmavě béžová a samozřejmě pastelové barvy jsou univerzální – vhodné pro každou ženu. Malé akcenty, jako například pásek nebo šátek, několik odstínů, které jsou tmavší než hlavní barva, výšivka nebo šperk, mohou dokonale doplňovat váš outfit.

Černá, spousta černé
Pro skandinávské ženy zůstává černá oblíbená barva na kabátech, džínách, kalhotách, halenkách, šatech a botách. Černé kožené bundy, sukně a kalhoty jsou nutností. Tahle barva odráží hloubku severského minimalismu. Navíc většina Skandinávek jsou plavovlásky a těm černá sluší. Hlavně nechat rozpuštěné vlasy.

Ale nebojí se ani barev
Černá je základ, ale také milují barevné kontrasty. Zelenou, tyrkysovou, červenou, fialovou a pořádně až nelogicky je kombinují. Klidně víc barev najednou. Je to velmi hravé a vypadá dobře. Zejména dávají důraz na barevné boty a pak saka či obleky.

Vrstvení je nutnost
Představte si, že vaše tělo je zelí, které má mnoho vrstev. Hromada dvou nebo dokonce tří vrstev je pro Skandinávky typická. Rolák pod halenku bez rukávů, pytlový svetr na šatech nebo vesta na halenku… váš outfit bude svěží a ohromující.

Bílá košile
Bílé košile je oblíbeným kouskem severských žen a z dobrého důvodu – nikdy nevyjde z módy. Každá stylová žena ji má v šatníku. Alespoň dvakrát.

Ploché boty
Komfort a zdraví – tato dvě slova poukazují na hlavní tendence ve skandinávském módním světě. Obuv pro všechny ženy. Nejen že umožňují cítit se pohodlně, zdravě a elegantně, ale také se hodí ke každému současnému stylu. Když už podpatky, tak nižší a většinou masivnější.

Rozhodně dobré sako
Všestranný kousek, na kterém ujíždějí a nosí ke všemu. Ať už volně visící přes ramena, neuvěřitelně nadrozměrné nebo jako šikovný doplněk k rovným černým kalhotám. Sako je bezpečný způsob, jak nic nepokazit a vypadat šik.

Přijměte teplé, měkké a útulné
Nic víc nesouvisí se skandinávským stylem tak jako objemný pletený rolák, velká šála, úplet, luxusní kašmír. Zachumlat se a nechat jen vykukovat hlavu a  být připravená na zimu a žít svůj hygge.

 
Foto: archiv Petra K.; pinterest.com/ street style; iStock.com, Shutterstock
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account