Inkontinence neboli samovolný únik moči: až 50 % žen se v životě s tímto problémem setkává. Může to být po porodu, stresem nebo vlivem stáří. Tento významný intimní problém trápí řadu žen a obtížně ho skrývají. Mnoho žen ho navíc také odmítá řešit, což je podle odborníků velká chyba!

5 tipů, jak diskrétně vyzrát na únik moči:

Foto: Shutterstock

1. Neváhejte svůj stav konzultovat s odborníkem

Pokud vás trápí únik moči, co nejdříve vyhledejte pomoc lékaře. Nemá smysl se uzavírat do sebe, propadat špatné náladě a frustraci. Koneckonců moderní medicína vám dnes má mnoho co nabídnout a včasná diagnostika a léčba snadno zlepší vaši kvalitu života. Lékař zjistí správnou příčinu vaší inkontinence. Bude se ptát, například jak často a jaké množství moči uniká, kdy k úniku dochází  – při smíchu, kýchnutí, kašli, cvičení atd., a navrhne vám další možná vyšetření.

2. Nepodceňujte účinek pohybu

Speciální cviky na posilování pánevního dna a konkrétně svalů v oblasti močového měchýře jsou alfou a omegou úspěchu. Můžete je provádět při jízdě v městské hromadné dopravě, během sezení v kanceláři nebo doma při pití kávy. Spočívají v rytmickém zatínání svalstva a následném uvolňování, které vám zpevní svaly kolem močového měchýře. Neváhejte tyto takzvané Kegelovy cviky zařadit například do vašeho pravidelného cvičení jógy nebo pilates.

Foto: se souhlasem Dailee

3. Pořiďte si neviditelného, ale spolehlivého pomocníka

Zdravotnický prostředek v podobě absorpční vložky vám dodá každodenní pocit pohodlí a sebevědomí. Během dne se tak nebudete muset stresovat, že vám každé zakašlání nebo kýchnutí způsobí nepříjemnou situaci. Vyberte si takové, které se maximálně přizpůsobí vaší postavě a budou kopírovat váš styl aktivní ženy. Například inkontinenční vložky DAILEE Lady Premium Slim Mini jsou skvělé při lehkém stupni inkontinence, ultra savé a k tomu tenké. Jejich anatomické tvarování zajistí to, že o nich v průběhu dne nebudete vědět. Navíc díky praktickému balení se pohodlně vejdou do vaší kabelky a budete je moci mít stále u sebe.

Chcete tyto vložky vyzkoušet? Neváhejte se zapojit do testování, které probíhá ZDE.

4. Hodně pijte

Mnohokrát zmíněný fakt, který vám pomůže nejen s únikem moči. Dostatečná hydratace organismu je zvláště při problémech s inkontinencí nutná, stejně jako pravidelné vyprazdňování. Už jste se dnes napila vody? Zkuste se zaměřit na pravidelný pitný režim a během jednoho týdne se pokuste vypít minimálně 2 litry tekutin denně. Sama se přesvědčíte, jak na to vaše tělo pozitivně zareaguje.

5. Vyřaďte z jídelníčku alkohol a kofein

Potraviny, které běžně obsahují kofein, jako je káva, čokoláda, některé druhy čaje nebo energetické nápoje, dráždí močový měchýř a mohou tedy inkontinenci zbytečně zhoršovat. To samé platí u alkoholu. Pokuste se jejich konzumaci maximálně omezit a nahraďte je zdravější formou jídelníčku. Pozitivně ovlivníte váš močový měchýř a zmírníte tak některé příznaky spojené s únikem moči.

Foto: Shutterstock, se souhlasem Dailee

Tagy:
1 Komentář
  1. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Dobré rady 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account