Před pár týdny jsme měly tu čest přivítat rok 2019. Byla by však chyba si myslet, že se změna týká pouze jednoho čísla na konci letopočtu. S novým rokem totiž přichází i nejnovější trendy v oblasti líčení.  

Řada žen kosmetice a líčení příliš nedá. Mají totiž pocit, že se jedná o pouhou marnivost, která jim v životě nic nedává. 

Pokud tento názor zastáváte i vy, pak věřte, že líčení toho v sobě skrývá mnohem víc. Nejen, že se z vás během několika minut stane atraktivní kočka, které hádají až o deset let méně, ale také hodně řeknete o vás a vašem charakteru. 

A když se vám líčení náhodou nepovede? Nevadí. Odličovač si s ním hravě poradí. 

Možná se nyní sama sebe ptáte, proč je začátek roku tak výjimečný. Je to především proto, že se nám dostává nejčerstvějších zpráv o tom, co bude po dalších 365 dní moderní. A vůbec nezáleží na tom, zda se jedná o nejnovější střihy a barvy oblečení, účesy, nábytek či líčení. 

Pojďte se spolu s námi podívat na ty nejzajímavější trendy v líčení pro rok 2019, které zvládnete i doma. A co víc – unosíte je jak ve volném čase, tak do práce. Tak co, jste připravené? 

Tekuté linky 

Tekuté linky jsou ženami milované i nenáviděné. Své nositelce dodávají noblesu, eleganci a šarm bez toho, aniž by vypadala vulgárně. Bohužel, ačkoliv tekuté linky vypadají opravdu nádherně, jen málokterá žena si na ně troufne. 

Může za to především fakt, že se jejich nošení neobejde bez trochy cviku. Ten však mnoho žen často odrazuje a na perfektní tekutou linku raději rezignují.

Možná i vy pociťujete před malováním linek značný respekt. Je ale dobré vědět, že o tom, zda bude váš pokus úspěšný či nikoliv nerozhodují pouze vaše schopnosti. Klíčový je totiž i správný výběr produktu. 

Pokud si nevěříte, můžete začít tak, že si linku začnete na oko malovat zkoseným štětečkem, na který naberete trochu černého očního stínu. Jakmile bude vaše ruka trochu jistější, přejděte na tekuté oční linky ve fixu. Pro ostřílené kosmetické nadšenkyně tu jsou tekuté oční linky s precizním štětečkem. 

Jak na to? 

Ať už si vyberete jakoukoliv variantu linek, práci si nejlépe usnadníte tak, že si mimo vnější koutek oka vyznačíte místo, kde se bude tekutá linka zvedat nahoru. Jednoduše zde udělejte malou tečku.  

Nyní se přesuňte k vnějšímu koutku horního očního víčka. Těsně před jeho koncem začněte malovat oblouček směrem ven tak, abyste tahem spojila koutek oka s namalovanou značkou.  

Z konce linky veďte čáru zpět k hornímu očnímu víčku (viz obrázek 3). Na oku byste v tento moment měla mít jasně patrný trojúhelník. Ten posléze vybarvěte a linkou ohraničte linii horních řas až k vnitřnímu koutku oka. Nakonec můžete spodní linii řas zvýraznit tmavě šedým či černým očním stínem. 

Hnědá rtěnka 

Po odstínech červené a růžové se ke slovu dostává extravagantní hnědá rtěnka. Tato barva byla spolu s černou moderní převážně v období 90. let. Oproti její černé sestře však hnědou unosíte i do práce. 

Pokud vás tento trend láká, ale bojíte se, že by to nemuselo být nic pro vás, věnujte dostatečný čas výběru toho správného odstínu. Majitelky tmavších tónů pleti mohou sáhnout po výraznějších odstínech hnědé až po čokoládovou. Bledulkám zase budou více slušet odstíny hnědé s podtónem do šedé a růžové. 

Jak na to? 

Rty připravte na nanesení rtěnky tak, že je ošetříte pečujícím peelingem a balzámem na rty. Vezměte konturovací tužku odpovídající barvy a pečlivě vykreslete obrys rtů. Jestli-že chcete, aby rty vypadaly plnější, vykreslete i obloučky na vnitřní straně rtů (viz obrázek 2). Stejně tak dodáte rtům optický objem i tím, že na horním rtu vykreslíte menší srdíčko a spodní ret rozdělíte několika čarami. 

Nakonec konturování zakončete tím, že jemným tahem tužkou vykreslíte i zbývající plochu rtů. Následně naneste rtěnku. V tento moment můžete buď přestat, nebo přidat lesk. 

Zářivá pleť 

Zářivá pleť je módním trendem posledních několika let. Nejen, že vypadá naprosto skvěle, ale také vám ubere na věku. 

Co se týče intenzity lesku pleti, neexistují žádné mantinely či pravidla, kterými byste se musela řídit. Ženy, které milují lesk se mohou vyřádit s jasně zářivým rozjasňovačem, díky kterému bude jejich obličej opravdu nepřehlédnutelný. 

Oproti minulým obdobím si v roce 2019 na své přijdou i milovnice přirozenějšího lesku. K tomu jsou vhodné méně nápadné rozjasňovače, které můžete v případě potřeby jednoduše vrstvit. Tím pádem si můžete sama zvolit, jaká intenzita lesku je pro vás ta pravá. 

Vybírat si můžete rozjasňovače v tyčince, tužce, ve formě pudru, gelu i kapiček. Zvlášť kapičky jsou pak vhodné pro míchání do vašeho běžného denního make-upu a celkové projasnění.  

Jak na to? 

Jedinou opravdu zásadní otázkou ohledně rozjasňovače je pouze to, na která místa jej aplikovat. 

Proto zde máme jednoduchý návod, díky kterému si s ním poradí i ty z vás, které s jeho používání žádné zkušenosti nemají. 

Rozjasňovač se hodí do vnitřního koutku oka. Díky tomu se váš pohled opticky projasní a oči budou mnohem živější. Při aplikaci na tvář zase pozvednete krásu vašich lícních kostí. 

Pokud rozjasňovač nanesete nad horní ret, povede se vám ho opticky zvětšit. Zároveň budou vaše ústa působit mnohem smyslněji. 

Rozjasnění oblasti pod obočím je zase vhodné v případě, že se rozhodnete nalíčit výraznějšími a tmavšími stíny. Díky tomu nebude váš pohled působit ponuře. 

Aplikace rozjasňovače na T-zónu pak vaší tváři dodá mladistvý vzhled a šťavnatost. 

Metalické oční stíny 

Metalické oční stíny budou v roce 2019 opravdu velký hit. Je jen na vás, zda vás osloví spíše neutrální barevné odstíny, nebo dáte šanci červené, zelené či modré. Fantazii se meze nekladou. Jedinou podmínkou je totiž to, aby vás líčení bavilo a cítila jste se dobře. 

Jak na to? 

Na celé horní víčko naneste tmavě hnědý oční stín. V závislosti na zvolené barvě líčení se může jednat o tmavě hnědou, tmavě šedou, cihlovou či černou.  

Nyní naberte jasně třpytivý oční stín a naneste jej na plochu pohyblivého víčka tak, aby vnější okraj víčka i koutek oka zůstaly nedotčeny. 

Vezměte menší štěteček a naberte první zvolenou (tmavší) barvu. Zvýrazněte jí vnitřní ohyb oka i vnější koutek. Zde můžete stín “vytáhnout” směrem ven (viz obrázek 4). 

Tužkou na oči a stínem zvýrazněte linii spodních řas. Vhodné je i zvýraznění spodní vodní linky i koutku oka.  

Sáhněte po hustším štětci a na horním víčku rozmažte kontury vnějších stínů do ztracena (viz obrázek 7). 

Nakonec na horní oční víčko naneste tekutou linku a řasy namalujte vaší oblíbenou objemovou řasenkou. Pro dramatičtější efekt vám skvěle poslouží i nalepení umělých řas. 

Jaký trend v líčení se vám líbí nejvíce? 
 
Zdroj obrázků: Pinterest.com, Mihai Stefan/Unsplash.com
Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account