Už vás nudí vaše stále stejné očí stíny, nahé líčení nebo barva rtěnky? S novou sezónou přišel čas následovat rad nejzasvěcenějších kosmetických guru a zaměřit se na novinky ze světa krásy. Trendy v líčení se vyvíjejí stejně jako ty ve světě módy. A co si budeme povídat… vaše skříň si stejně jako vaše kosmetická taštička zaslouží nával nové jarní energie. Rok 2023 bude podle předních vizážistů hlavně o uměleckém vkusu. Přišel čas nasměrovat svou vnitřní Fridu Kahlo, Georgii O’Keeffe nebo Yayoi Kusamu tím správným směrem. Právě proto jsme pro vás sepsali 3 trendy v líčení, které rozhodně budou stát letos na jaře za vaši pozornost a hlavně za vyzkoušení.

Jaké trendy v líčení by letos neměli ujít vaší pozornosti?

Trend č. 1: krémová tvářenka

Tekuté produkty jsou vždy shovívavější než ty pudrové, což z nich dělá velice snadný produkt i pro ty z nás, kteří se nepovažujeme za profesionály v líčení i v experimentování s novými produkty. Letošní jaro většina kosmetických značek ohlásila velký comeback svých ikonických krémových tvářiček a nebo neváhala vytvořit zcela nové. Tím se zvýšilo rozšíření krémových tvářenek o celých 31 %. Objevte jejich kouzlo i vy! Hlavním benefitem je, že stačí velice malé množství produktu, snadná roztíratelnost (klidně prsty) a multifunkčnost, protože tvářenky můžete krásně použít například i na rty nebo jako oční stíny. 

Foto: se souhlasem Sephora
Foto: se souhlasem Notino
Foto: se souhlasem Vivantis

1. tekutá tvářenka, Rare Beauty Soff Pinch, Sephora; 2. tekutá tvářenka, Revolution PRO Hydra Bright, Notino; 3. tekutá tvářenka, Giorgio Armani Neo Bude, Vivantis

Trend č. 2: konturování obličeje

Konturování je technika tvarování obličeje založena na hře světla a stínů. Není to žádná věda a nepotřebujete k ní ovládat žádné tajné triky! Stačí znát několik základních pravidel a mít po ruce správného pomocníka. Nejdůležitější je, že tmavší odstíny se používají na potlačení, světlejší na zvýraznění daných partií. Proto například tmavší tóny vizážistky nanášejí pod lícní kosti, podél linie vlasů, na hrany nosu, pod čelisti a na bradu (pro její zúžení) a ty světlejší zase po ke zvýraznění tvaru obočí nebo k rozjasnění očí. Ideální pro tyto účely jsou multifunkční krémové konturovací tyčinky, které stačí jen zapracovat do pleti pomocí štětečku. 

Foto: se souhlasem Marionaud
Foto: se souhlasem Notino
Foto: se souhlasem Sephora

1. konturovací tyčinka, Clinique Chubby Stick Sculpting Contour, Marionaud; 2. konturovací rtěnka, NYX Professional Makeup Powder Puff Lippie, Notino; 3. krémový matný bronzer, Milk Makeup Matte Bronzer Mini, Sephora

Trend č. 3: make-up pro zralou pleť

Na pulty kosmetických prodejen přicházejí make-upy speciálně vytvořené pro ženy se zralou pletí, které zajišťují to, že se neusazují nelichotivým způsobem v linií vrásek. Jsou více hydratační, mají antiage účinky a dokáží pleť dokonale sjednotit. Důležitým poselstvím ale zůstává to, že i stárnout se dá s grácií a vrásky už dávno nejsou nežádoucím „módním doplňkem“. Vlastně právě naopak! Právě proto většina těchto make-upů poskytuje jen částečné krytí a postará se o to, že přirozená krása ženy bude vždy tím hlavním a nejvíc viditelným aspektem. 

Foto: se souhlasem Notino
Foto: se souhlasem Douglas
Foto: se souhlasem Douglas

1. BB krém, L’Oréal Paris Age Perfect BB Cover, Notino; 2. make-up, IT Cosmetics Your Skin But Better Foundation + Skincare Make-up, Douglas; 3. make-up, Maybelline Instant Perfector Matt 4v2, Douglas

Foto: Shutterstock, se souhlasem Douglas, Notino, Sephora, Vivantis, Marionaud

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
3 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Líčení moc neřeším, jen v rychlosti obočí, někdy oči a rty a je hotovo 🙂

  2. Hm, tak tohle je oblast, která se mě v podstatě netýká….doma se najde tak řasenka a nějaká tužka na oční linky, ale pomalu ani nevím, kde tomu je konec.

  3. NelaVávrová 1 rokem ago

    Pěkné, ale nejkrásnější je přirozená krása… I sám chlap mi to několikrát řekl. Stačí mi zvýraznit si rty a jsem hotová 🙂 Rudá rtěnka, růžová atd.. a dodá decentní okouzlení celého obličeje… Není potřeba na sebe mazat tunu makeupu.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account