Kašle na to, co si myslí ostatní a neřídí se podle trendů. Pravidlům se často vysmívá a říká, že by se mělo žít tak, aby bylo o čem mluvit.  Módu bere jako vyjádření svých postojů a názorů, které jsou z velké části výstřední. Vivienne Westwood byla a stále je nejvýraznější osobností světové módní scény, a i když už jí táhne na osmdesát, rozhodně to není žádná nudná babča.
Mohla žít poklidný život. V jednadvaceti letech totiž potkala svého prvního manžela a z původního záměru vyučit se stříbrnicí se rozhodla pro výuku na škole. Dny trávila tím, že se snažila děti naučit, aby se nebály prosazovat své názory a nedělaly si nic z autorit, zatímco během vyučování tvořila šperky. Říká se, že nechávala po škole ty děti, kterým ostatní ubližovaly. Zavřela je do třídy a tam jim dodávala sebevědomí a snažila se jim pomoci využít jejich slabostí ve svůj prospěch. 
Víkendy pak trávila v malém stánku na trhu na Portobello road, kde své šperky prodávala. A tam potkala muže, se kterým se stal její život vším možný, jen ne klidným.
Osudový muž
Malcolm McLaren byl britský návrhář, hudebník a producent, který Vivienne upoutal svou svobodomyslností, talentem, okem pro detail, a také tím, že několikrát velmi hlasitě pochválil její šperky. Pak jí navrhl, zda by nechtěla spojit síly a okořenit jeho nejnovější módní kolekci rebelských bund. 
Vivienne tedy zamávala svému tříletému manželství, ze kterého se ji narodil syn a přesunula se k Malcolmovi. Za čas si otevřeli výstřední butik. Svět se o jejím talentu ale dozvěděl, až když navrhla oblečení pro skupinu Sex pistols a odstartovala tím i punkovou éru. 
Od té chvíle byla nezastavitelná. Nic si nedělala ani z pochval ani z kritiky. Říkala, že oblečení má být jasná výpověď toho, kým jako člověk jste a v co věříte.
Sex ve městě
Každá její kolekce udělala rozruch. Celebrity se předháněly, aby nějaký její kousek získaly a každá poprocková hvězdička věděla, že když se na koncertě nebo v klipu oblékne do výstředního oblečení od Westwood, má pozornost zajištěnou.
Její tvorba se kromě klipů a módních časopisů objevila i ve filmech. Vytvořila například svatební šaty pro Carrie v Sexu ve městě. V muzeích je vystaveno několik jejích kousků a dostala se i do učebnic. Také její přehlídky byly a jsou vyhlášené. Modelky v nich často padají a klopýtají, protože předvádí v neskutečné vysokých botách. 
Vivienne aktivistka
Návrhářka často nabádá svět, aby kupoval méně, aby přestal být spotřebně založený, a také aby pečoval o planetu a životní prostředí. Je známou aktivistkou, která nejí maso, šetří vodu tím, že toaletu splachuje jen občas a hlasitě vyjadřuje své názory i na politiku.
Pro řád bez kalhotek 
Vivienne dostala za svůj život i několik významných ocenění. A nebyla by to ona, kdyby z toho nebyl malý skandál. Jeden z řádů jí věnovala i britská královna. Na předání se návrhářka oblékla téměř umírněně, ale nepovažovala za nutné svůj outfit doplnit spodním prádlem. Když se pak před palácem fotila, rozhodla se ukázat svou sukni v celé její kráse, a tak ji pořádně roztočila. Fotografové ten den ukořistili opravdu výjimečné snímky.
Díky této dámě jsou populární korzety, platformové boty, minikrini – krátké sukně, které tvarem připomínají krinolínu nebo trika s nápisy. Obléká celebrity, královskou rodinu, tvoří kostýmy do klipů a filmů a je inspirací milionům umělců po celém světě…To není špatné, že?
Vivienne Westwood ani teď, téměř osmdesáti letech nezpomaluje, ve svém srdci je stále mladá, a to doporučuje i všem ostatním. Díky, Vivienne a vše nejlepší k narozeninám!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account