Stále více lidí dává při péči o tělo, ale i o svou domácnost přednost produktům šetrným k přírodě. Ovšem stále se najde i řada takových, kteří jsou přesvědčení, že tyto výrobky představují jen jakýsi moderní trend a žádný větší užitek nepřinášejí. Není proto divu, že se setkáte i s nejrůznějšími mýty o přírodní kosmetice.
Schválně, které z těch následujících jsou vám povědomé.
To přece nemůže fungovat!
Především u produktů péče o domácnost může mít řada lidí pocit, že pokud se na špínu nepustí „pořádná chemie“, nemůže být úklid nebo praní nijak efektivní. Ovšem to rozhodně není pravda! I příroda nás vybavila všemožnými pomocníky, díky nimž bude prádlo jako nové, okna se budou lesknout a z podlahy bude možné jíst. A co je navíc důležité, čisticí prostředky šetrné k přírodě neznamenají (ostatně jak jejich označení napovídá) zátěž pro životní prostředí a tím ani pro nás. Není divu, že tolik rodin s malými dětmi pro úklid volí právě raději tyto výrobky než ty konvenční!
Vždyť to vůbec nevoní…
„Za ta léta používání klasických úklidových prostředků nebo kosmetiky jsme si zvykli, že vše, co aplikujeme na sebe nebo čím uklízíme, musí pořádně vonět. A tak není divu, že našim čichovým buňkám chvíli trvá, než zachytíme jemné přírodní aroma výrobků šetrných k životnímu prostředí,” vysvětluje odbornice na přírodní kosmetiku a drogerii XX.  Důvod je jednoduchý. U klasické kosmetiky jsou vůně výsledkem syntetické parfemace, u té přírodní za nimi nejčastěji stojí éterické oleje (mimochodem, i ty mohou být pěkně intenzivní, záleží samozřejmě na druhu). Nemusíte se bát, i „zmlsaný“ nos je nakonec dokáže rozpoznat a ocenit!
Nic to nevydrží
Jistě, když porovnáte doporučenou dobu spotřeby u klasických výrobků a u těch přírodních, nejspíš bude u těch druhých jmenovaných o něco kratší. Ale žádná tragédie to není! Zatímco tradiční kosmetika či čisticí prostředky obsahuje umělé konzervanty, ty šetrné k přírodě a člověku se spoléhají na konzervanty, jež nabízí příroda. I tak se ale životnost pohybuje v řádu měsíců a u některých výrobků klidně i let (je samozřejmě rozdíl mezi krémem na pleť a práškem na mytí vany).
Co je přírodní, je i bio
Jako přírodní produkty nebo ty šetrné k přírodě jsou označovány výrobky, které obsahují přírodní složky, a jsou tedy snadno v přírodě odbouratelné a neškodí životnímu prostředí. Nicméně to ještě neznamená, že mohou nést také označení „bio“. U přípravků s certifikací bio je totiž nutné, aby přírodní suroviny, jež jsou použity při výrobě, pocházely z ekologického zemědělství (což je přísně kontrolováno).
Mohou si ji dovolit jen boháči!
Jedním z nejčastějších argumentů, které můžete slyšet od lidí, kteří si přírodní kosmetiku či drogerii nekupují, je vysoká cena. Ano, na trhu najdete skutečně výrobky, které ani zdaleka nepatří k levným. Ale to neznamená, že obchody nenabízejí kvalitní přírodní produkty i v mnohem nižších cenových relacích! „Možná bude chvíli trvat, než najdete takový, u kterého vám bude vyhovovat poměr cena-výkon, ale určitě by byla škoda to vzdát,” dodává YY z firmy ZZ. Nejen příroda, ale i vaše zdraví vám bude rozhodně vděčné!
Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account