Podrážděná pokožka, zarudnutí nebo vyrážka. Potýkáte se vy nebo vaši blízcí s některým z těchto problémů? Pak zbystřete. Příčinou může být alergie na prací prostředek. Poradíme vám, jak ji řešit a čemu věnovat zvýšenou pozornost.

Alergie se často vyskytuje u dětí, které mají citlivější pokožku, ale nevyhýbá se ani dospělým. Objevit se může nečekaně a kdykoliv během života, a to dokonce i v případě, že používáte stále stejný prací prostředek. Pro podráždění pokožky navíc stačí jen velmi malé množství alergenů a nepříjemnou kožní reakci může umocnit i roční období. Zatímco nyní v létě je to častějším praním oblečení a také větším pocením, v zimě je zase kůže více namáhána ledovým vzduchem a teplotními výkyvy.

Co alergii způsobuje?

Pokud se podíváte na složení běžných, konvenčních pracích prostředků, zjistíte, že obsahují vysoké množství parfémových látek. Právě parfémy přitom patří k nejčastějším alergenům – prokázáno v nich bylo celkem 26 alergenních látek. Ty po vyprání oblečení zůstávají přítomny v tkanině, takže přichází do každodenního kontaktu s pokožkou a navíc jsou i vdechovány. Další složkou, která nejčastěji způsobuje alergické reakce, jsou pak konzervanty.

Přírodní prací prostředky jako řešení 

Potížím můžete předcházet díky použití přírodních pracích produktů, které jsou šetrné k životnímu prostředí i vaší pokožce a zdraví. Jsou totiž bez parfémů, chemických složek, alergenů, parabenů a dalších potenciálně nebezpečných konzervantů, jako je Bronopol nebo MIT (methylisothiazolinone). Přitom mohou dosahovat stejné, nebo i vyšší účinnosti jako běžné chemické přípravky. Při nákupu proto vždy vedle složení sledujte i certifikaci, která garantuje jejich kvalitu.


Perte v souladu s přírodou

Oblečení vašich nejmilejších si zaslouží speciální péči. Feel Eco hypoalergenní prací gel na dětské prádlo Babybyl vyvinut právě s ohledem na potřeby těch nejmenších – kojenců, batolat a dětí. Vhodný je ale pro všechny s citlivou pokožkou. Přírodní tekutý prací prostředek je určený na světlé i tmavé prádlo a je účinný i při nízkých teplotách. Prací gel je dermatologicky testovaný, prošel klinickým hypoalergenním testem a neobsahuje žádné alergeny, parfemace a konzervanty. Jeho kvalitu, šetrnost k přírodě a účinnost dokazuje i získaná certifikace EU Ecolabel. Složení je veganské.

Feel Eco prací gel na dětské prádlo Baby 1, 5 l, 210 Kč, www.feeleco.com 

Hypoalergenní Feel Eco odstraňovač skvrn Babyje přírodní účinný zázrak, který oceníte (nejen) pokud máte doma malé raubíře, kteří se co chvíli ušpiní. Hravě si poradí s mastnotou, skvrnami od potravin, bláta i trávy a kosmetiky. Díky svému šetrnému složení je přírodní přípravek vhodný i na oblečení těch úplně nejmenších ve vaší domácnosti. Vyvinut byl totiž s ohledem na zdraví i přírodu a prošel hypoalergenními testy.  Složení je kompletně veganské a odstraňovač skvrn neobsahuje žádné parfémy, alergeny ani konzervanty. Že vám doma bude skvělým pomocníkem dokazuje i ocenění Novinka roku 2020 v kategorii Ekologické prostředky na praní v soutěži Volba spotřebitelů a také certifikace EU Ecolabel.

Feel Eco odstraňovač skvrn Baby 200 ml, 99 Kč, www.feeleco.com 

Aviváž je dnes již nedílnou součástí praní. Výjimkou jsou materiály, kde se její použití nedoporučuje, jako jsou například funkční sportovní tkaniny. Aviváž s vůní bavlny od Feel Ecomá příjemnou přírodní vůni a složení bez barviv a alergenů, díky čemuž je vhodná i pro citlivou pokožku. Při každém praní jistě oceníte, že změkčuje prádlo a usnadňuje žehlení a zároveň jí spotřebujete méně, než jste zvyklí u běžných prostředků. Aviváž je dermatologicky testovaná a všechny povrchové aktivní složky jsou snadno biologicky odbouratelné. 

Feel Eco aviváž s vůní bavlny 1 l, 89 Kč, www.feeleco.com 

Na závěr pro vás máme ještě tři praktické tipy, které se vám mohou při praní hodit:

  1. Myslete na správné dávkování prostředku. U praní prádla platí pořekadlo, že méně je více. Pokud dáte moc přípravku, zhoršíte tím jeho vyplachování z prádla, takže jej zůstane v tkanině zbytečně více.
  2. Volte vhodnou teplotu. Oblečení miminek byste neměli prát v ruce. Lepší je praní prádla na 60 °C, abyste měli jistotu, že budou odstraněny všechny bakterie. Pro větší děti a dospělé můžete teplotu snížit na 40 °C. Sledujte doporučení teploty praní na štítku oblečení a toho se také držte.
  3. Máchejte víckrát. Přírodní produkty Feel Eco se dobře vyplachují a nemusíte mít obavy, že by uplývaly na oblečení. Nicméně větším mácháním můžete udělat pro svou pokožku a pokožku vašich blízkých ještě krok navíc, díky kterému budete mít jistotu, že se prací prostředek z oblečení dostatečně vyplavil.Foto: Shutterstock, archiv

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account