423

Vlhkost, pocitový chlad i těžký vzduch. To jsou problémy, se kterými se můžete potkat, sušíte-li doma čerstvě vyprané prádlo. A zvlášť během období, kdy se střídají teploty a venku často prší jako je tomu právě v průběhu měsíce května. Váš problém bohužel nevyřeší ani sušička prádla, protože existuje mnoho druhů oblečení, které do ní stejně dát nemůžete. Vaším nejspolehlivějším pomocníkem proto bude sušák na prádlo. Jak si s ním práci maximálně zjednodušit a co stojí mezi vámi a krásně vysušeným prádlem? 

5 tipů, jak správně sušit prádlo

1. Vyberte správné místo

Zkuste doma sušák na prádlo umístit buď do nejteplejší nebo nejslunnější části vašeho bytu. I když se to nabízí, sušit prádlo v koupelně (pokud není dobře větratelná) není zrovna ideální. Většinou se totiž jednou o nejvlhčí místnost v celé domácnosti. Ideální možností je vybrat tu nejteplejší, nejlépe větratelnou a nejslunnější místnost.

Foto: se souhlasem Vileda

2. Pořiďte si spolehlivého pomocníka

Vileda Infinity Flex je ideálním řešením pro velké rodinné praní, protože můžete pověsit hned několik praček najednou. Vysoká křídla jsou pak skvělým řešením pro dlouhé kusy prádla, jako jsou kalhoty nebo košile na ramínku. Červené klouby mu navíc zajišťují vysokou stabilitu a slouží ke snadnějšímu použití. Stačí ho jenom otevřít a vrhnout se na sušení.

Foto: se souhlasem Vileda

Sušák Vileda Infinity Flex lze roztáhnout a dosáhnout maximálního sušícího prostoru až 30 metrů. Potřebujete sušit ubrusy, prostěradla nebo velké množství prádla? Díky teleskopickým centrálním drátům, roztažitelným od 117 do 205 cm, můžete velké předměty snadno pověsit, aniž byste je museli skládat. A protože je vnitřní sušák vysoký 1 metr, prádlo se nebude dotýkat země. Díky nové technologii jsou teleskopické dráty extrémně odolné, trvanlivé a ultra silné. Navíc vzhledem k jejich tloušťce zbývá na prádle méně záhybů, což vám urychlí následné žehlení.

Foto: se souhlasem Vileda

Vileda Infinity Flex vám bude k dispozici i pro venkovním sušení – je vyroben z oceli a hliníku – navržen pro použití v interiéru i exteriéru. Navíc má dvě kolečka, která vám umožní sušák pohodlně přemisťovat, i když je plně naložený.

3. Volte vysoké otáčky

Aby se vám v místnosti kumulovala co nejmenší vlhkost, je důležité, aby bylo prádlo skutečně pořádně vyždímané. Proto na pračce (pokud to materiál vašeho prádla dovolí) volte nejvyšší možný počet otáček.

4. Správné pověšení je základ

Velice důležitou částí vašeho úspěšného sušení je správně pověšení prádla. Snažte se, aby se jednotlivé kusy prádla vzájemně nedotýkaly. Rozhodně se proto vyplatí investovat do většího sušáku. 

5. Přemýšlejte o nákupu odvlhčovače

Časté sušení prádla uvnitř zvyšuje přirozenou vlhkost v místnosti, vytváří nadměrnou kondenzaci a může vést k vzniku plísní. Odvlhčovač vám s tímto problémem snadno pomůže. Pokud jej navíc umístíte v blízkosti sušáku na prádlo, můžete jeho dobu schnutí i urychlit. 

Foto: se souhlasem Vileda

Tagy:
3 Komentářů

Komentáře jsou uzavřeny.

  1. Romana Mlynářová 4 měsíci ago

    🙂

  2. Kristýna Štírová 3 měsíci ago

    Já nevím. My sušíme doma prostě klasicky na sušáku. Podle mě tam nějaká efektivita není. Prostě to prádlo na sušáku uschne a jestli to je o minutu dříve nebo později? Tak to opravdu neřeším. 🙂 Ale jediné, co si dávám pozor, tak jsou pletené věci. Sama si doma háčkuji a pletu. Včera mi přišla tahle sada háčků na háčkování od https://www.propleta.cz/Sada-hacku-v-pouzdre-d98.htm takže mám na celý víkend vystaráno. 🙂

    • Někdo vsadí na klasiku a je to úplně v pořádku, hlavně, když to vyhovuje vám! 🙂 S tím háčkováním, to jste šikovná! U nás je momentálně škaredé počasí, takže na háčkování úplně ideální 🙂

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account