A je to tu. Překrásné barvy listí, sofistikovaná jemnost kožíšků bukvic, zářivé barvy šípků, roztančené vřesy. Zkrátka na procházce při sluníčku nevíte, kam oči stočit dříve. A aby se naše oči měly čím kochat i doma, je na čase se vrhnout naplno do podzimních dekorací. Půvabné je, že nepotřebujeme nic zvláštního. Cokoliv zvenku přineseme, může fantasticky fungovat ať už jako solitérní prvek nebo ve společenství dalších přírodnin. 
Využijeme jak skleněné vázy, sklenice, misky,  tak překvapivého vzhledu docílíme i u obyčejných zavařovacích sklenic. Záleží, co vkládáme, vrstvíme, čím to omotáme a především, kam to postavíme. Máme období, kde začíná být zajímavé hrát si s leskem i matem, hladkostí i zajímavou strukturou. Čas vytáhnout svícen po pratetě a sklenici po babičce. 

Dopadají vám doma někam podzimní sluneční paprsky? Tak šup tam hned s vázou a větvičkou s červenými a žlutými listy. Pokud ji vložíte do vody s olejem, tak jejich barvu na dlouho zafixujete a udržíte “jako živou”.  Pro zajímavý vzhled stačí málo, trochu mechu, trochu jeřabin, omotaný motouz kolem svíčky, jablíčka. Drobné detaily rozhodují. Třeba pěkné peříčko může být krásným zpestřením při servírování pokrmů. Nejde o množství. Spíše je prima se zamyslet nad koncepcí, čeho chcete podzimním akcentem v místnosti dosáhnout. Odkud se na objekt chcete dívat, jak bude osvětlen? Budete se ho dotýkat? Jak má být stabilní?

Ať už jste vyznavačem minimalistických forem nebo naopak milujete hýřivé seskupení barevného listí, určitě najdete spoustu způsobů, jak zkrášlit svůj domov. Mimochodem věděli jste, že když vyberete hmotu dýně a vložíte tam třeba prázdnou konzervu, získáte na dlouhé období úžasnou vázu, kterou můžete klidně rozpustile osadit tulipány nebo růžemi? Já osobně dávám přednost této sukulentové verzi, která fantasticky návaže z podzimu na zimní dekoraci.

Našli jste něco, co vás inspiruje? Tak s chutí do toho, je čas si hrát!
Vaše Mibiko
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account