Vítej podzime! S příchodem prvního podzimního dne, který dnes nastal, je definitivně čas uzavřít letní kapitolu a začít se těšit na období Halloweenu, dýňové polévky a nepředvídatelného počasí, kdy si nejste jisti, zda opravdu potřebujete svetr nebo ne. A i když je pravda, že podzim nemusí být oblíbeným „šálkem čaje“ každého z nás, pro většinu lidí je docela těžké nemilovat nádherné barvy přírody, podzimní dekorace a vůni horké čokolády.

Každý má na podzimu rád něco jiného. Někteří lidé milují sezónní potraviny, které podzim přináší, nebo konečně možnost nosit ty nejpohodlnější kozačky a hřejivé roláky. Jiní lidé zbozňují to, že jejich vchodové dveře vypadají jako z podzimní říše divů. Pokud patříte do této skupiny, pak vám na nich nesmí chybět nádherný podzimní věnec, jež bude třešničkou na dortu vaší výzdoby domu. Nevíte, jak by ten váš měl vypadat? Máme pro vás pár nápadů…

Jakým podzimním věncem ozdobit vchodové dveře?

Foto: se souhlasem Crafts Unleashed / Pinterest

Rustikální věnec s podzimních plodů

Suché větvičky, listí a plody stromů najdete během podzimní procházky prakticky na každém kroku. Využijte jejich magického kouzla. Věnec ze žaludů snadno vyrobíte pomocí pleteného kruhového základu, lepící pistole a jutové mašle. 

Foto: se souhlasem All Started With Paint / Pinterest

Věnec ze sušených hortenzií

Kdo by nemiloval hortenzie. Asi nejjednodušší formou jejich sušení je pověsit je v závěsu. Květy si tak zachovají svoji barvu i tvar. Jakmile uschnout, stačí je jen pomocí zahradnického drátku opatrně přidělat na kruhovou základnu a dozdobit zajímavou mašlí.

Foto: se souhlasem All Charles Schiller / Pinterest

Věnec z listů moduritu

Ano, čtěte správně. Tento věnec je vyrobený z moduritu neboli snadno tvarovatelné hmoty, kterou jistě vaše děti používají při výtvarných kroužcích. Udělejte si s nimi hezké odpoledne a vyválejte různě barevnou moduritovou hmotu na tenké pláty, ze kterých vykrajujte formičkami podzimní tvary. Jakmile ho necháte vytvrdit v troubě, počkejte až vychladne, a pak všechny části přilepte na kruhovou základnu. Jednoduché a tak krásné!

Foto: se souhlasem Garden Therapy / Pinterest

Šípkový věnec

Podzimní věnec z šípků rozzáří každé dveře a velkou výhodou je, že v tomto čase najdete šípky prakticky na každé mezi. (Jen pozor! K trhání šípků je třeba si vzít kožené pracovní rukavice, protože mají velké množství ostrých trnů.) Větvičky a šípky postupně poskládejte na připravený kruhový základ a připevňujte floristickým drátkem. Stačí je klást v jednom směru a vždy pevně stáhnout. 

Foto: se souhlasem Hi Sugarplum / Pinterest

Věnec ze šišek

Požádejte děti, aby vám ze zahrady nebo z lesa přinesli velké množství menších šišek a pusťte se do díla. Budete potřebovat kruhovou základnu, lepící pistoli a barevnou mašli na ozdobu. Jednotlivé šišky pak stačí klást těsně k sobě a vše pečlivě spojovat lepidlem. Čím preciznější budete, tím lépe bude věnec vypadat. Tu vůni budete milovat!

Foto: se souhlasem Wood Grain Cottage / Pinterest

Jablečný podzimní věnec

Bylo by krásné mít ho z pravých jablíček, ale upřímně řečeno ten by vám příliš dlouho nevydržel a navíc by jich byla škoda. Použijte k tomu vytvořené dekorace, které dnes bez problémů koupíte ve většině hobby marketů. Můžete si vybrat, jestli chcete věnec z červených, žlutých nebo zelených jablíček. Ty pak stačí nalepit na kruhovou základnu a dozdobit výraznou mašlí.

Foto: se souhlasem Miki Duisterhof / Pinterest

Látkový věnec

Baví vás ruční práce? Rádi šijete? Pak se snadno můžete vrhnout na výrobu věnce z kousků látek, které vám zbyly z vašeho tvoření. Látku stačí nastříhat na stejně velké čtverce. Čím hrubší budou okraje látky, tím lépe. Jednotlivé kousky látky pak stačí velice hustě (ale naprosto ledabyle pro žádaný efekt) lepit na kruhový základ. Minimalistické, jednoduché a tak efektní! 

Foto: se souhlasem Country Living / Pinterest

Věnec ze sušených bobulovin

Na tomto věnci je něco tak prostého a přitom krásného! S předstihem si v přírodě posbírejte jeden nebo více druhů bobulovin. Například plody skalníku jsou nádherně červené, i když je necháte uschnout. Použít ale můžete i jeřabiny, šípky nebo hloh. Při nedostatku bobulovitých plodů si můžete pomoci i tím, že nastříháte nějaké větvičky lístky, a ty zakomponujete při aranžování do věnečku. 

Foto: se souhlasem Olivia Muenter / Pinterest

Věnec z kukuřice

Výroba tohoto věnce je asi tak jednoduchá, jak vypadá, a přitom páni! Efekt je maximální! Nasbírejte (nebo kupte) kukuřici, kterou necháte zavěšenou na vzduchu uschnout. S dětmi ji můžete i obarvit zemitými barvami a získat tak tížený podzimní efekt. Pak stačí na kruhovou základnu jednotlivé kukuřice i s listy nalepit jednu vedle druhé vedle sebe.

Foto: se souhlasem John Newmann / Pinterest

Věnec z listů

Máte rádi podzimní barvy přírody, ale do svého obydlí chcete věnec, který bude víc minimalistický? Žádný problém. Požádejte děti o pomoc! Společně nasbírejte nádherné listy, které necháte uschnout. Jakmile bude suché, použijte temperové barvy nebo barvu ve spreji k jejich nastříkání. Nejde o žádnou dokonalost, ale vlastně právě naopak. Efekt nedbalosti dá věnci nádherný rozměr. Listí pak stačí pomocí tavné pistole nalepit na kruhovou základnu.

Foto: Shutterstock, se souhlasem All Started With Paint, Country Living, Crafts Unleashed, Garden Therapy, Hi Sugarplum, Charles Schiller, John Newmann, Miki Duisterhof, Olivia Muenter, Wood Grain Cottage / Pinterest

Zdroj: Country Living, Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
6 Komentářů
 1. Nádherné věnce, mám jeden od synovy přítelkyně, je to děvče šikulka.

 2. MichaelaHoráková 1 rokem ago

  Zajímavé, některé jsou dost nápadité.

 3. Jana šopíková 1 rokem ago

  Krasna Inspirace

 4. Krásné věnečky.

 5. Ellie 2 roky ago

  Krásná inspirace ❤

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account