Současná doba je velice náročná pro každého z nás, a to mimo jiné i po psychické stránce. Dostali jsem se do situace, kterou jsme ještě nezažili. Je to něco neznámého, co může odeznít za pár týdnů, ale i měsíců. A nikdo neví, jak dlouho to bude trvat a kdy se budeme moct vrátit do starých životů.
Osobně pociťuji úzkost a strach. Jsem člověk, který miluje svobodu, lidi, rád chodí do práce a teď si teprve uvědomuji, jaké malichernosti jsem dřív řešila. Oslovila jsem Haničku Ajastu, neuvěřitelně milou a energickou osobu, která se věnuje mimo jiné Reiki na dálku. Přestože nepatřím mezi lidi, kteří příliš věří energii na dálku nebo něčemu, co není hmatatelné, mám z toho moc dobrý pocit.
Reiki na dálku využívám ve chvíli, kdy cítím, že moje hlava je doslova přetížená k prasknutí. Moc informací, samá negativa, home office, učení se synem, domácnost, procházky v rouškách, samá omezení a denodenní zprávy o tom, kolik nakažených přibylo a kolik zemřelo.
Stačil půlhodinový telefonát a připadám si jak po víkendu na wellness. Hana má totiž neuvěřitelně příjemný a uklidňující hlas, a navíc skvělé schopnosti, jak vás vnitřně zklidnit a dodat potřebnou energii.
Hani, co přesně jsi za těch 30 minut se mnou „udělala“?
Propojila jsem se s blahodárnou, milující a pečující Energií Reiki. Pracuji s ní od roku 1995 (nebo 1996, nevím jistě…) a miluji ji. Také používám tachyonizovaný krystal, který je s Ní plně v souladu, protože přitahuje čistou Univerzální Energii.
Instruovala jsem tě, aby sis uvědomila, jaké máš starosti, co tě trápí, tlačí, tíží a uložila je do pomyslné krabičky.Poté jsem tě vyzvala k hlubokému dýchání a sledování svého dechu. Zatímco ses věnovala těmto činnostem, pracovala jsem na tvé bytosti celkově, otevírala jsem pole.
Srdeční čakra hlásila pocit stresu a nervozity, nezábavné pobíhání sem a tam kvůli povinnostem. V tuto chvíli jsem tě vyzvala, abys mi řekla, kde bys nejraději byla. Odpověděla jsi, že u vody na pláži s koktejlem. Vybídla jsem tě, ať se na ten prožitkový obraz soustředíš a vzápětí ses cítila uvolněnější.
Vpravo na hrudi to vypadalo, jako by tam byla navršena velká kupa zátěže, které je provázena negativními emocemi. Čistila jsem a dotovala lokalitu energií a povídala si s tebou o tom, jak se cítíš na pláži.
Vlevo na hrudi byl chuchvalec těkajících tvarů. Svěřila ses, že je to doma ponorka s lidmi, kteří ti jsou blízcí, ale trávíte spolu 24 hodin denně. Harmonizovala jsem lokalitu a mluvily jsme o důležitosti pojistného ventilu. Najít si způsob, který nikomu neublíží a přinese uvolnění vztahového napětí.
Hanička mi doporučila, abych začala pravidelně meditovat. Je to asi jako když cvičíte a pak si lehnete na zem, ležíte na zádech a vnímáte svůj dech. K tomu je samozřejmě dobré pustit si vhodnou uvolňující hudbu a vypustit svět kolem sebe. Vnímat jen dech a maximální uvolnění.
Hanka se zaměřila i na čakru solar plexus, ve které bylo nahromaděno podráždění a vztek. Energie v krční části byla trochu „přiškrcená“. Bylo potřeba vše uvolnit. Hani vnímala i mou hlavu, a to jako „obrovskou“, přeplněnou starostmi a informacemi.

Hani, popíšeš ještě další postup podrobněji?
Zaměřila jsem se na podbřišek a pracovala jsem na celé ploše břicha, pod solarem, až k podbřišku, a to proto, že jsem vnímala, jak je břicho bolestivé (což jsi mi potvrdila, že tě teď bolívá). Proč bolí? Z pohledu psychosomatiky břicho ukazuje, že je pro tebe náročné trávit dny zavřená a oddělená od svého oblíbeného způsobu života.
Měla bys alespoň jednou denně na chvilku přiložit ruce na břicho, tam, kde bolívá a bez toho, že bys chtěla měnit jeho stav, prostě břicho i jeho bolesti vnímat a odpřijímat je – tak, jak to pro tebe bude možné.
Šestá čakra neboli třetí oko. Pracovala jsem na celé hlavě, protože hlavu jsem vnitřním zrakem viděla jako mnohonásobně větší než tělo. Hlásila jsi, že tě hlava pobolívá. Čistila jsem velkými tahy celou hlavu tak dlouho, až se její velikost srovnala přiměřeně k velikosti zbytku těla.
Navrhuji něco změnit, protože je vidět, že žiješ v hlavě – převážně v hlavě – a málo prostoru ponecháváš přímým prožitkům (břicho). Mohlo by zabrat např. denně se uvolnit a na chvilku tančit, kdekoli, jakkoli dlouho – protože kombinace procítěného pohybu a příjemné hudby pomůže hlavě odpoutat se od stávající situace – a naladit se na flow, splývání, ať už se sebou nebo s tanečníkem.
První čakra neboli perineum – slabé spojení se Zemí. Zde bylo třeba lokalitu pročistit. Pozorovala jsem, jak se kónus první čakry směřující dolů do Země postupně a přirozeně více otevírá.
Jako návrh doporučuji si během dne občas zadupat, nejlépe s potěšením a připojit i tleskání ideálně za doprovodu oblíbené hudby.
Sedmá čakra, která se nachází nahoře na hlavě, i zde bylo slabé napojení na Univerzální život. Pročistila jsem a sledovala, jak se Energie Života po očistě místa propojuje s tvým vědomím a celou bytostí. Jak s tím pracovat? Občas je potřeba v mysli vystoupit ze současné situace do nadhledu. Například s podporou imaginace typu výstup na vysokou horu a posadit se tam.
Na závěr jsem propojila celý energo systém tvých čaker a těla, vnímala jsem harmonii a celistvost bytosti.
 A výsledek: určitě velká fyzická i psychická úleva. Ale dobře vím, že je potřeba na tom pracovat pravidelně, protože psychika dokáže divy!
Foto: Pexels

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account